Може ли да спре млякото от операция?

  • 525
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Предстои ми лека планова операция, от 2 месеца съм записана за точно определен лекар и болница.  Като се разговорихме с майка  ми казва, че млякото ми може да спре от болките след опеацията и стреса. Дали е възможно, дали да се отказвам? Смятам да се прибера същия ден след операцията и да започна да кърмя веднага.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 19:47 от acer

# 1
  • Мнения: 9 467
Говори с докторите и анестезиолога-за колко време ще се излъчи упойката от организма ти, и ще имаш ли допълнителен прием на медикаменти-какви и съвместими ли са с кърменето..
От стреса-чувала съм някои майки да казват че от стрес им е спирала кърмата..нямам личен опит-дано при теб да няма подобни ефекти операцията Hug
Ако не предприемеш лечение /нямам идея за какво става дума../, да не стане обратния ефект-от притеснения и проблеми произтичащи от здравословния ти проблем, да ти намалее кърмата..защото реално постоянно това ще мислиш..прецени сама Peace
Желая ти бързо оздравяване и дълго кърмене! Hug

# 2
  • Мнения: 49
В случая наистина е важно да се изясни дали и какви медикаменти ще се използват и дали са съвместими с кърменето.

Силен стрес и болка могат да повлияят на кърменето (свързано е с действието на хормоните), но обикновенно това е временно и преодолимо. Ако операцията не налага прекъсване на кърменето и ако майката се чувства добре не би трябвало да има проблеми.
Успех!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кърмата ти няма да спре от операцията, това е сигурно.
Известно намаляване в първите ден-два може да има, ако заради упойките се използва силен противоалергичен медикамент (понякога това се прави, особено ако си алергична към повечко неща - може предварително да попиташ анестезиолога дали има такава практика и ако да, какво точно ще използва), а също и поради нормалното изтощение и слабо хранене след интервенцията. Предвид обаче че ще може да се прибереш бързо от болницата, операцията явно не е от тежките и не би трябвало да имаш проблеми.

# 4
  • Мнения: 2 755
Благодаря много, майка ми вече ме убеждаваше да отложа, а не ми се проточва във времето. Отворени са ми шевовете от епизотомията и усещането е неприятно. Няма да мога да говоря предварително с анестезиолога, болницата е в друг град, знам само кой ще е хирурга, но вие ме успокоихте.  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 896
На мен ми правиха операция когато Сия беше на 1 месец, 3 дни не кърмих заради лекарствата след операцията, но изобщо не ми намаля кърмата.
Предварително говори подробно с лекарите за операцията. Кажи, че искаш да продължиш да кърмиш и обсъдете всичко в детайли - медикаменти, които ще се използват по време на операцията, ще трябва ли нещо да вземаш след това, какво трябва да очакваш като болки и т.н. Консултирай се с анестезиолога за медикаментите, моите лекари направиха специално и консулт с педиатър относно лекарствата, които трябваше да ми слагат и съвместимостта им с кърменето.
С хирурга дори обсъдихме колко време след операцията той очаква да спя и кога евентуално ще съм в състояния да седна и да се изцедя, така че да нямам проблеми с гърдите. Когато човек знае много добре какво да очаква и всичко е добре планирано и обмислено, стресът е минимален. И нищо не облекчава стреса така добре, както да се прибереш вкъщи след изпитанието и да си гушнеш бебчето. Пожелавам ти леко и безпроблемно да мине всичко.
 

# 6
  • Мнения: 45
Не се притеснявай ще продължиш да си кърмиш и след операцията. И аз на скоро притърпях операция и след 7 дни в болницата кърмата ми не спря, но си имаше доста неразположения защото трябваше да се изцеждам. Но кътмата ми не спря, вярно коли4еството се намали, но с по-4есто кърмене след това вси4ко се оправя. И не забравяй да попиташ след колко време ще ссе из4исти организма от лекарствата.
Пожелавам ти успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт