Лечение на стрии с витамин А и др.- 3

  • 35 181
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 068
Лечение на стрии с витамин А-1
Лечение на стрии с витамин А-2

Лечение

- Най- ефикасна до момента се счита употребата на третиноин (Tretinoin). Третиноин под формата на Retisol-A, Retin-A, Stieva-A, Rejuva-A, Renova или Витамин A, нанесен върху засегнатите участъци може да причини промени в разпределението на колагена в кожата.

За да има ефект, третиноина трябва да се нанася в дози не по- големи от 0.1 % на ден в продължение на 12 седмици. Кожата става много суха и може да се появят сърбежи. Тази реакция е много важна за успеха на лечението и затова не трябва да използвате овлажняващи кремове въпреки дискомфорта.

Стриите, които са се появили скоро са по- податливи на лечение с третиноин отколкото по- старите
Третиноин можете да поръчате от тук

- Друго добро лечение на стриите е лазерът с въглероден диоксид. Той води до реорганизация в колагенната архитектура на кожата. Прекалено агресивното лечение, обаче може да доведе до появата на белези и пигментации.

- В някои случай лазерите, използвани за премахване на капиляри могат да помогнат подобряване вида на стриите.

- Революционната технология IPL /интензивна пулсираща светлина/ е отлично решение за лечение на стрии. Процедурата се нарича „фотовъзстановяване” и действа особено ефективно при премахване на неприятните белези като използва една от най-съвременните терапевтични системи - IPL

- Употребата на колаген за инжектиране също може да е успешна. Колаген може да бъде инжектиран в изтънелите участъци на стриите. Резултатите са несигурни, а количеството колаген, необходимо за запълването на много стрии може да бъде скъпо.

- Линейното хирургическо изрязване е добро решение при тъмни и дълбоки стрии, когато малък бял белег е за предпочитане.
Трябва да обсъдите всички варианти със своя дерматолог преди да изберете най подходящия за вас!

-Хвойново масло - Има затягащо действие, премахва стриите от кожата, в най-лошия случай ги свива.

- Купете си коралова гъба или пилинг ръкавица , трийте упорито и внимателно местата със стрии докато сте в банята докато тялото ви се зачерви приятно;
- Правете контрастни душове с топла и студена вода;
- Сварете 10 мин. в 1/2 литър вода 1 ч.л. бръшлян и третирайте с отварата САМО засегната кожа /ВНИМАНИЕ - бръшляна е отровен! Пазете от деца и следете за алергични реакции/
- Купете си крем за стрии една туба ще ви стигне за около месец. Ефекта наистина е добър! Ползвайте сутрин или вчер.
- Вземете си качествен ексфолиант и два пъти седмично го ползвайте .
- Масажирайте зоните с Какаово масло и масло с витамин Е !Аз ползвам масла на Икаров
- Приемайте храни богати на вит А , Е , С , тези витамини подпомаган формирането на колагена .
- Приемайте Цинк - отново подпомага колагена .
- Много вода - кожата трябва да е хидратирана !
- Свинска мас помага (според вашата поносимост)

- една бабина рецептa  Wink
Съставките се смесват, поставят се в стара кутия от крем и се съхраняват в хладилника:
•   1/2 чаша зехтин
•   1/4 чаша алое вера гел
•   4 капсули витамин Е (изспива се течността от капсулите)
•   2 капусли витамин А (отново само течността от капсулите се изпозлва)

- и още една рецепта
стриите се намазват с герикапс или геритамин, след това се напръскват с  пантенол,  но без прополис. 2 пъти дневно
 
приемаме и други предложения  Hug

успех     bouquet

# 1
  • Мнения: 651
  bouquet Яко нова темичка  smile3508

# 2
  • Мнения: 20
Момичета, вчера забелязах на кръста от двете страни имам пресни-пресни червени стрии. .. моля ви кажете какво да правя, имат ли махане докато са червени и малко  newsm45 newsm45 newsm45

# 3
  • Мнения: 2 068
Момичета, вчера забелязах на кръста от двете страни имам пресни-пресни червени стрии. .. моля ви кажете какво да правя, имат ли махане докато са червени и малко  newsm45 newsm45 newsm45
витамин С и масаж с Икаров  Peace


# 4
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Запис,ще ви следя....Моите стрии са отстрани на бедрата,появиха се по време на бременоста,но за съжаление преди 9г. Едва ли ще има някакъв шанс за мен да избледнеят,но все пак...някой с стрии от години има ли резултат?....съжелявам,но не съм чела старите теми...

# 5
  • Мнения: 651
Момичета, вчера забелязах на кръста от двете страни имам пресни-пресни червени стрии. .. моля ви кажете какво да правя, имат ли махане докато са червени и малко  newsm45 newsm45 newsm45
витамин С и масаж с Икаров  Peace



Кой продукт на Икаров?

# 6
# 7
  • Мнения: 20
Купих си го и от два дни активно се мажа - освен с него се мажа и с крем здраве - дневен и обикновен (синичкия) и определено има ефект. Надявам се да успея да ги залича напълно! "Хванах ги" пресни пресни, да се надяваме да ги махна! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 068
chernokoska и да не забравиш да пишеш какъв е резултата  Wink

# 9
  • Мнения: 20
Ами определено има видим резултат - станаха вече доста мънички, мисля че си оказа влияние това, че ги хванах толкова рано.

От едната страна почти се заличиха, а от другата доста се смалиха. Все пак ги мажа от 3 дни, мисля че е рано да се каже, но съм доста обнадеждена, че ще се отърва изцяло от тия гадости! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен Следя темата от години  Grinning Понеже не знам как се случва но винаги когато реша да поръчам крема от САЩ се оказва че не работят и сега пишеше че от 01 април ще може да го поръчам Затова искам да питам има ли някой останал да се маже или да е останал доволен от крайния резултат Докато чаках да стане април се мажа от 2 седмици с Гарикапс и Пантенол но мога да кажа че още няма нищо Стриите ми въпреки че са от почти 3 години не зная защо още са лилави и затова мисля още малко да опитам да се боря с тях,та дано успея

# 11
  • Мнения: 2 068
mmiilena за този евтиния ли става въпрос
ако не се лъжа беше около 3$  newsm78

# 12
Здравейте.Нова съм във форума и искам да ви попитам някоя от вас ползвала ли е хвойново масло за стрии.Четох някъде че по малките стрии се премахвали и в най лошия случей се свивали.Аз си купих на етерика намазах се  с клечка за уши обаче понеже са ми по нарядко и са тънки.Зачерви ми се кожата на тези места и малко ме щипеще в на4алото,после мина.Тази сутрин станах и пак си бяха червени,някои от тях.Намазах се отново и май кожата ми по добре го понесе,не ме щипеше поне.Мисълта ми е някоя ползвала ли го е,има ли ефект и според вас нормална реакция ли е това да се зачервяват,понеже преди това бяха исветляли с цвета на кожата,да не си останат някакви червени и трябвали да го смесвам с нещо друго маслото.Надявам се да ме посъветвате.Благодаря ви Simple Smileа и кожата доста исъхва където съм мазала

# 13
а се притеснявам понеже са ми по гърдите и ако това зачервяване не се махне ме притеснява.Те по добре си изглеждаха преди това.Незнам дали просто е временна реакция

# 14
  • Мнения: 5
не струва 20$ за 2 тубички по 20 гр.(дано съм разбрала правилно че ме питаш за Retin-A Generic 0.1% Gel).Днес ще пробвам пак да го поръчам, вече трябва да работи сайта и да започвам да се мажа.Четох в предишните теми,че не е препоръчително лятото май, но ако сега не започна пак ще мине година сигурно докато се реша.

Общи условия

Активация на акаунт