Вечеря за повече гости

  • 33 962
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,моля да ми дадете някаква идея за вечеря на 15 души.Дъщеря  ми навършва утре 4години  и менюто съм го измислила но  основното ястие не мога да го реша.

# 1
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
на мен другата седмица също ми предстои да имам повечко гости и мисля основното да ми е пилешко и свинско на скара но се двоумя за останалите  може ли да споделиш освен основното какво смяташ да правиш

# 2
  • Мнения: 804
Най-лесно за повече гости приготвям скара-кебапчета,наденички,сатленки,шишчета,пържолки-с гарнитура пържени картофи,лютеница.За рожденния ден на децата правих руло Стефани,от 2кг.кайма изкарах 15порции,като за децата имаше скара.Към рулото приготвих картофено пюре,зелева салата и гъбен сос.А салатите бяха-Снежанка,рулца раци с майонеза и патладжан с майонеза.Предястие ролца по Чешки.

# 3
  • Мнения: 1 777
Преди време имахме повод за събиране(около 20 човека) и бях направила ето това ветрило от филе,докато то си се печеше аз правих салатите.



Малкия ми син има рожден ден другата седмица и съм поканила около 30 човека,но този път нищо няма да приготвям всичко ще поръчам в един ресторант. Simple Smile

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
преди седмица имахме 10 човека нагости. Скара и много салати и мезета е моя отговор!  Peace

# 5
  • Мнения: 4 406
Аз обикновено правя задушени пържоли

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
И ние обикновено правим пържоли на скара за повече гости, или ако има на пазара - агне пълнено с дроб-сърма. Зависи от сезона и гостите, дали обичат.
Друг вариант е много пилешки бутчета, печени в тава, мариновани предварително с някакви подправки.
Гарнитура - пържени картофи, картофена салата, освен пресните салати разбира се.

Това са лесните варианти, според мен. Иначе много рецепти може да се направят, но се предполага, че домакинята няма много време да приготви 100 неща...

# 7
  • София
  • Мнения: 614
Вземи си хубави месца, мариновай ги още тая вечер, утре ги мятай на скарата и хич не му мисли  Laughing

Другият вариант, който бих ти предложила, е да вземеш 1-2 свински плешки без кокал и да ги опечеш. После само режеш на филийки и сервираш с гарнитурата.  Ако проявяваш интерес, на ЛС мога да ти пусна страхотна рецепта, ще си изядат пръстите твойте гости  Wink

# 8
  • Мнения: 1 122
Цецето и аз се интересувам от страхотната рецепта. Напиши я моля те  Praynig

# 9
  • Мнения: 5
Благодаря ви за хубавите идеи,ще празнуваме тази вечер и съм купила свински врат който направих на пържоли и ще ги наредя в гювеча с топено сирене,гъби,масло и вино

# 10
  • Мнения: 2 110
За много гости винаги готвя в гювеча ,най-често свински пържоли със зеленчуци/царевица, гъби,грах, зелен боб,домати,чушки.....каквото имам/.

# 11
  • Мнения: 2 478
За много гости подготовката за вечерята започва от предният ден.Винаги правя минимум 2 вида салати (за 15 човека може би в повече плата),като едната е от пресни зеленчуци ,а другата майонезена.Топло или студено предястие(ролца по чешки,пиле в палачинка,пълнени гъби,пълнени варени яйца).Ако не съм приготвила предястие ,купувам 2 вида хайвер +препечени филийки.Основното се състои от поне 2 вида месо(свински пържоли на скара или задушени;пилешки пържоли;пилешки бутчета;пилешки хапки;мини рулца "стефани";мини кюфтенца;пържен свински дроб).Гарнитурата ми е най-мързеливата,често картофени крокети или ноазети,че са полуфабрикат или ориз със зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт