Гласуване за "Художествена обработка на снимка"

  • 1 656
  • 23
  •   1
Отговори

Анкета

Гласувайте за 4 от снимките, които са ви харесали най-много

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 27 мар 2009, 20:05
* Може да изберете максимум 4 опции.

  • София
  • Мнения: 7 242
Задачата беше да се обработят максимално добре със средствата на ФШ снимките:

 

Гласувайте за 4 от снимките, които са ви харесали най-много.

Можете да видите снимките в голям размер тук: http://mamite08.multiply.com/photos/album/133/133#

Гласуването приключва в 20 ч. на 27 март.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.


18.


19.


20.


21.


22.


23.


24.


25.


26.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Да дам тон на коментарите Grinning
Т. к. след обявяване на резултатите интереса се губи, този път коментарите ще вървят успоредно с него.

При почти всички лигичката на бебето не е махната, а би трябвало. Май само на една снимка има опит различните участъци от кожата - прекаленно светлите (прегорелите) и тъмните да се уеднаквят
1. Този цвят – нито черно-бял, нито сепия не е подходящ, още повече за малко дете (и изобщо за портрет). Зърнеността се счита за дефект и стремежът е да се избягва и премахва. Много рядко може да се използва като търсен ефект (например стари къщи), но не и тук. Блясакът в очите придава живот и обикновено се подчертава, а не премахва.
2. Кожата е неестествено загладена, а очите прекаленно светнати. Не се отличават зенициите.
3. Прекаленно свтло (преекспонирано). Също май се избягва от фотографите, а не се търси като ефект освен в редки случаи. Не ми дапада, че кожата е сива. Не подхожда за дете.
4. И тук цвета не е подходящ. На едно място има по-жълта ивица (явно нещо не е изтрито добре), няма контраст, рязкост, липсва блясък в очите.
5. Прекалено ярък (оранжев) и неестествен тен. Така различнооцветените участаци се открояват още повече.
6. Тази ми харесва – хубава и естествена, добре кадрирана. Единствено бих дорисувала зеницата.
7. Също не лоша обработка. Малко ми бледнее. Може би, ако се дорисуват бузки, ще е по-подходящо за дете.
8. Прекаленно е светната. Особено роклята многа лъщи.
9. Добра обработка, но отново ми е бледа. Може би, ако фонът отзад беше изчистен (бял), щеше да поизпъкне.
10. Бива, но кадрирането не е добре.
11. Добра обработка
12. Не ми харесва този неестествен цвят, лъскавината от светкавицата е лъснала още повече. Текстурата прозира, а за гънките й не е подходящо.
13. Една от най-добрите обработки.
14. Добра е, но пак лъскавее и тенът леко сивее
15. Добра е. Малко шарпен и блясък в очите. Цвета на лицето е много добре, но на роклята – не. С маска би могло да се оеднаквят.
16. Много силен контраст. Светлите учатъци съвсем са прегорели.
17. Много бледа. За разлика от 3 седи по-нежно и е по-приемлива за дете. Но все пак очите, устата трябва да са по-ярки и контрастни.
18. Много добра
19. Прекаленно е загладена кожата, а очите са много стъклени. Може би, ако се дорисува зеницата, ще са добре.
20. Доста филтри са се насложили тук. Не ми допада.
21. Малко блясък в очите
22. харесва ми, но прегорелите от светкавицата участъци съвсем са светнали.
23. Бива
24 Добре е. Странно, че няма други ч-б снимки. А те са много изразителни при портретите, т.к. липсва цвета, който да отвлича вниманието от чертите, израза.. при бебето не биха били може би подходящи, но при момиченцето – да. И не е лесно да се направи добра ч-б снимка. С десатуре не става.
25 и 26 Имат нужда от малко шарпен. Втората е по-успешна. Първата ми сивее, цветът на лицето е нездрав.


Изобщо не претендирам, че  мнението и съветите ми са „правилни” и затова, моля, никой да не се „връзва”.  Надявам се и да няма обидени.

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 20:55 от Лекси

# 2
  • Мнения: 1 400
И тук ще се изкажа като при зайците - коментарите утре Flutter

# 3
  • София
  • Мнения: 771
10, 13, 18, 21 - за тях гласувах.

# 4
  • Мнения: 1 466
Аз гласувах за 2, 10 и 13.

# 5
# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 647
И тук ще се изкажа като при зайците - коментарите утре Flutter

В смисъл да не казваме за коя сме гласували ли?  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
И тук ще се изкажа като при зайците - коментарите утре Flutter

В смисъл да не казваме за коя сме гласували ли?  newsm78
Не, просто на Вейдър и се спи май Mr. Green

# 8
  • Мнения: 388
2,13,18,26  Peace Няма да коментирам - не съм компетентна. Тези просто ми харесват като излъчване.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Тогава ще се изклюкаря - гласувах за 10   Mr. Green

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Гласувах, но честно казано, не успях да си избера 4.
Мисля, че повечето предложения са неадекватни спрямо заданието.
Подобряването на снимка не се постига чрез прекалено заглаждане на кожа...особено бебешка Simple Smile или пък безброй филтри и ефекти.
Лекси беше отбелязала в условието, че най-добрата обработка е тази, която не се забелязва.
Мисля, че при повечето предложения, адски се забелязва обработката..даже се набива на очи..а в някои случаи, крайният резултат е толкова нереален, че предпочитам оригинала. Няма да коментирам творбите по отделно, защото Лекси е отбелязала най-основните неща.
Но понеже 2 и 6 ми направиха впечатление, искам да кажа по две думи за тях:
2 - много ми харесва цветовото решение, някак си винтидж ми изглежда и ме радва Simple Smile Но е прекалено загладено детето, а очите доста нереално шарпнати. Радвам се, че е махната лигата.
6 - Харесва ми как е кропната снимката. Кожата е нереално шарпната, а очите са мъгляви като на новородено. Щеше да е много хубаво, ако лигата беше махната.

Предполагам, че повечето участници просто не са разбрали достатъчно добре идеята на задачата и затова са попрекалили с обработките. Иначе поздравления на всички участници.

# 11
  • Мнения: 3 622
Не съм компетентна, но най - много ми харесаха 4, 10 и 12

# 12
  • Мнения: 1 400
Хайде и тук. Да, Лекси, вчера дивана ме зовеше неконтролируемо Mr. Green

1. мрачно и неподходящо. тази текстура в случая не е ефект , а дефект.
2. не е лошо само очите не ми харесват. неестественни някак са се получили. също и блърването на дрешката не ми допада особенно. също и кожата. целим все пак да обработим така, че да не личи  - аз така го разбирам Thinking
3. не ми допада. черно бяло с цвят само на очите и устата...изглежда ми болнаво Confused
4. същото като за три...
5. същото като за предните две. прекалено червено...прекалено
6. е това си го бива Peace
7. няма го контраста, акцента...
8. ммм...не е лошо
9. много е светло, малко повече контраст? newsm78
10. харесва ми!
11. добре направено Peace
12. не ми допада. прекалено е блърнато на места и ми идва по-жълто от колкото трябва
13. харесва ми!
14. не ми добапа как е кропнато и малко бледо ми стои девойчето
15. а това е неестественно червено
16. нещо му се е случило с косата на бебчето, изглежда така все едно е с перука...
17. горе-долу...бих подчертала още очите, контурите малко..
18. харесва ми
19. много е замазана кожата, а очите са като стъклени.
20 . не ми харесва. като изгорена ми стои
23. допада ми! бих я рамкирала Wink
24. същата е като 23, но 23 е по-добре.
25. прекалено синьо.
26. тук е пооправен цвета, но пак синее доста
27. а! те свършили Mr. Green

Надявам се, че няма обидени. Подкрепям мнението на Минерва - явно не е доразбрана задачата Thinking
Гласувах много трудно...

# 13
  • Мнения: 2 035
Моето мнение е, че може би трябваше специално тоя конкурс да е задададен само с една снимка, защото така човек е пристрастен към бебето....

Ако трябва да дам две първи места за двете снимки това е за снимка 1 - фаворит 10 ,[/i]за снимка номер 2 - фаворит 23.
Галасувах за тях двете и номер 11

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 14:57 от val_stef

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Тук няма да коментирам всяка творба поотделно. Честно да си призная съм много боса по обработките на снимки и изобщо не мога да преценя кое е направено добре и кое не... Хич, не разбирам от тия неща.
Даже незнам за кои да гласувам. Аз да си кажа, че оригиналите много ми харесват и са малко обработките, които са ги подобрили, поне по моето скромно мнение.

Харесаха ми 13, 18 и 24 след дълго вторачване и разглеждане.

Общи условия

Активация на акаунт