"Превенар" - дали да ваксинирам децата си?

  • 1 316
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 671
Д-р Слънчева,
Обръщам се с молба за съвет дали да ваксинирам двете си деца - на 1 годинка и 1 месец и на 2 годинки и 5 месеца. Досега не са ми боледували сериозно и се надявам и занапред да е така, но и не ходят на ясла, гледам си ги у дома. От есента обаче планирам да се върна на работа и момченцето (по-голямото) ще тръгне на детска градина. Естествено, очаквам да мине през всички болести и неразположения свързани с тръгването на детска градина.  Wink
И на двете деца съм сложила всички задължителни ваксини (като единствено настоях да се слага "Пентаксим", а не ваксините по Здравна каса). На момиченцето ми предстои есента единствено четвърти прием на "Пентаксим".
Не им давам никакви имуностимуланти, разчитам на правилно хранене.
Ако реша да ги ваксинирам удачно ли е да го направя сега, или да изчакам есента?
Има ли значение кога ги ваксинирам - например сега да се сложи ваксина на баткото, а на малката - следващата година (тя няма да ходи на ясла, ще я гледат у дома) или е по-добре ваксината да се сложи в по-ранна възраст?
Педиатърката им беше изписала "Имунокинд", но така и не го давах, не виждах смисъл. Може ли вместо ваксина - да го давам когато момченцето ми тръгне на детска градина, или е по-добре да се сложи и ваксината?
Извинявам се, че станаха толкова въпроси!  Embarassed
Предварително ви благодаря за отговора!   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Щом не боледуват значи ги гледате много добре и не са необходими имуностимуланти! smile3501 Можете да направите Превенар само на по-малкото дете.(две инжекции през 1 м.) Другото вече е голямо и не е подходящо за ваксината

Общи условия

Активация на акаунт