Бясна съм

  • 1 605
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Да ви се оплача
Термина ми беше вчера 10
Днес отидох да ми запишат тоновете в "Св. София"(Тина Киркова)
Там ме следи д-р Костова ..потпитва ме къде ще раждам и като и казах , че съм решила в Шейново и ми спря записа, а бяха минали само 10 мин. ( а про принцип се записва 20) и ме накара да платя 10лв.
 smile3511Там си ходя по здравната каса ... та тя ме гледаше 4естичко на видиозон...и нали само 3 пъти са ти безплатни, та естесвено другите си ги плащах ...само че веднъж ми кажат 20лв. веднъж 10лв. ....ама сега това със записа много ме ядоса  smile3515 иде ми да #Sniper #Sniper #Sniper.....поне това не е ли БЕЗПЛАТНО
Като ходих в Шейново при моя д-р си платих 10лв. за запис , но защото не ме следят там ....

А Костова ме успокоява - "Сега 10лв., а утре няма да плащаш" (нали като се пренася и трябва да те слушат всеки ден)

# 1
  • Мнения: 46 488
Всичките ми записи на тонове са били платени, докато не ме приеха в болницата. После не съм плащала Confused

# 2
  • Мнения: 955
Не се притиснявай за тоновете! На мен никога преди раждането не са ми правили записи, тъй като моя генеколог ми обясни, че това се прави, само, ако нещо не е е наред. Иначе сърчицето на бебчо се следи с ехографа, като се прави някаква засечка в рамките на 5 минути се  следят ударите и трите пъти трябва да имат различни стойности. Само, че забравих термина на този вид проследяване.
Мисли си само хубави неща защото съвсем скоро ще си имаш бебе   ylinfant

# 3
  • Мнения: 4 578
 #Sniper smile3513 bg #2gunfire
можеше поне да попита защо си предпочела  шейново пред св. софия....

# 4
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
... тъй като моя генеколог ми обясни, че това се прави, само, ако нещо не е е наред. ....
Така не мислиш ли, че може да наплашиш много бързо доста бъдещи майки. Wink

# 5
  • Мнения: 46 488
... тъй като моя генеколог ми обясни, че това се прави, само, ако нещо не е е наред. ....
Така не мислиш ли, че може да наплашиш много бързо доста бъдещи майки. Wink

На моето нищо му нямаше, но му записваха тоновете през последната седмица на термина, а след като го минах ми казаха, че се ходи задължително всеки ден на тонове!

# 6
  • Мнения: 955
.... и другата причина поради, която правят записи на тонове според моя генеколог е заради парите! И в твоя случай да се надяваме, всъщност е повече от ясно, е заради парите. Не исках да прозвучи тревожно. Съжалявам!  ooooh!

# 7
  • Мнения: 46 488
.... и другата причина поради, която правят записи на тонове според моя генеколог е заради парите! И в твоя случай да се надяваме, всъщност е повече от ясно, е заради парите. Не исках да прозвучи тревожно. Съжалявам!  ooooh!

Записа на тоновете показва дали детето се чувства добре или страда, особено след термин е задължително, за да се вземе решение да се извади преди да е станало късно!

# 8
  • Мнения: 955
Не смятам да водя спорове, това обикновено го правим в клюкарника. Не съм капацитет, учила съм за друго. И двете бременности ми бяха безпроблемни, без никакви оплаквания и в 9-тия месец ходех веднъж седмично на ехограф.
В болницата преди раждането ми направиха запис, малко преди да родя, но тъй като хартията свърши и записа беше доста кратък, в крайна сметка никой не го погледна защото имаше опасност да родя на леглото в предродилна зала. От низините на моите знания си мисля, че ако няма кървене, болки и други оплаквания - няма място за притиснение. Успех ти желая, безболезнено и безпроблемно раждане!

# 9
  • Мнения: 5 299
Не съм плащала нищо Laughing

# 10
  • Мнения: 67
и аз знам , че се правят записи на преносили мама, за да се види бебето, дали не страда плода за да се предизвика раждане
При мен всичко е наред - бебето е добре, имам достатъчно води ама нямам контракции, нито болки... и се разбрахме с доктора ако не съм родила до неделя да ми даде някаквохапче и да раждам

по темата доколкото разбирам записите си се плащат винаги, така ли ?!?

# 11
  • Мнения: 9 901
.... и другата причина поради, която правят записи на тонове според моя генеколог е заради парите! И в твоя случай да се надяваме, всъщност е повече от ясно, е заради парите. Не исках да прозвучи тревожно. Съжалявам!  ooooh!

Записа на тоновете показва дали детето се чувства добре или страда, особено след термин е задължително, за да се вземе решение да се извади преди да е станало късно!

абсолютно, мен от следващата седмица също ме почват на тонове. Нямам нищо против.

# 12
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
По принцип НЗОК плаща 3 видеозона. Мен ме гледаха всеки месец и то без да съм имала проблеми и без да платя и стотинка за гледането. Записите започнаха да миги правят след като преносих и ме взеха в болницата. И за тях не съм плащала.
А за докторката, която е спряла записа #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Такова отношение е подсъдимо. На нищо не прилича! С право си бясна #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 13
  • Мнения: 1 616
Записа на тоновете показва дали детето се чувства добре или страда, особено след термин е задължително, за да се вземе решение да се извади преди да е станало късно!
Абсолютно точно! Един ден преди термина ме приеха в родилно и цяла седмица всеки ден на 6 часа проверяваха тоновете на бебчо, защото при преносване трябва да се следи как се чувства бебето. Но това не значи непременно, че има проблем- целта е да се предотврати такъв. А по време на бременността 2 пъти ми записваха тоновете, но не защото нещо не е било наред, ами защото аз се бях панирала нещо и докторът ме прати на запис, за да се успокоя. Беше безплатно!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 217
На 26.06 родих в Св. София. Цялата седмица преди термина и деня след него /преносих до следващия ден Laughing/ са ми правили записи всеки ден и никой не ми е искал пари. В 106 к-т при д-р Царичкова - тя ги прави записите.
Единствено ме попита кой лекар ме следи. Щом наблюдаващия лекар е решил, че трябва да се следят тоновете, значи така трябва и никой не ме е разпитвал и нищо не са ми искали. Взимам си номерче от регистратурата и влизам.
При мен проблема беше попрезряла плацента към 32 седмица.
Би трябвало твоя лекар да ти обясни защо е решил всеки ден да те следят. Ако няма медицински причини, значи е просто добър търгаш! Това си е мое мнение, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт