Грижи за ръцете

  • 3 051
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
 Пускам тази тема защото всяка зима имам голям проблем с ръцете и не само аз - половинката ми също. Той се занимава с земеделие и ръцете му са постоянно напукани и подсечени. На места дори  стоят сякаш са мръсни въпреки постоянното търкане ! Моля споделете какви продукти използвате и как поддържате ръцете си!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Използвам крем за ръце на AHAVA и съм много доволна.

# 2
  • София
  • Мнения: 289

Не полагам кой знае какви грижи, защото нямам проблеми. Ползвам тези лосиони:
http://www.opi-bg.com/articledetails.php?art_id=727
Страхотни са, тъй като попиват веднага и миришат много хубаво. Не понасям мазни кремове.

# 3
  • Мнения: 99
И при мен е кофти проблема с кожата на ръцете Sad
Ползвам един крем на Ейвън с глицерин и силикон...и веднага ми успокоява кожата, която често е много суха и се напуква до кръв от водата и студа Sad Кремчето е на доста символична цена(около 2лв. се движи в повечето случаи)

# 4
  • Мнения: 207
Чела съм за маски за ръце , ако сте ги използвали  препоръчайте някоя!

# 5
  • Мнения: 51
 Маска за ръце на германската фирма Дермасел с екстракт от тамян и морски минерали! Peace

# 6
  • Мнения: 681
Ползвала съм кремовете на Орифлейм и на Ейвън но не съм въобще доволна. Попиват моментално, но нищо не вършат. Моята кожа на ръцете е много суха, освен това миещите препарати също са важни, а нашите са супер агресивни. Която и марка веро да избера, все е същото.
От скоро ползвам този крем за ръце . Засега съм доволна. Освен това си правя маски на ръцете със студено пресован зехтин - затоплям го малко на водна баня, след това го нанасям на ръцете си. Слагам отгоре вълнени ръкавички с пръсти за да поддържат топлината. Така около 20-ина минути. После си измивам ръцете с топла вода и нанасям отгоре въпросното кремче.

# 7
  • Мнения: 419
Първо използвам ръкавици при всякакъв вид домакинска работа. 1dishes wash
... Освен това си правя маски на ръцете със студено пресован зехтин - затоплям го малко на водна баня, след това го нанасям на ръцете си. Слагам отгоре вълнени ръкавички с пръсти за да поддържат топлината. Така около 20-ина минути. После си измивам ръцете с топла вода и нанасям отгоре въпросното кремче.
Същото правя 1 седмично поне, но с рициново масло от аптеките или домашен крем от мас и невен.

# 8
  • Мнения: 3
И аз се записвам за темата, защото много ми изсъхват ръцете от талка в гумените ръкавици за боядисване, от лаковете и въобще всички стилизанти и шампоани, в работата. Понякога така ми опъва и толкова е суха, че не мога да докосвам нищо, ужасно е просто... Трябва ми да е доста плътен и мазен като крем или каквото и да е било, но да попива, за да ми се хлъзгат инструментите...
И моята е една идилия направо..

# 9
  • Мнения: 121
И аз ползвам на ейвън кремчето, доволна съм.

# 10
  • Мнения: 3
И аз ползвам на ейвън кремчето, доволна съм.

Заради силикона, в последствие ми се хлъзгат и ножиците и четките, пробвала съм го. Хубаво, но не е точно за мен.   bouquet

# 11
  • Мнения: 207
Първо използвам ръкавици при всякакъв вид домакинска работа.
Ох, това е голям проблем за мен ,като сложа ръкавици  все едно нямам ръце ,  нищо не мога да пипна както трябва. Тръгна ли да мия съдове постоянно  ги изпускам . Embarassed

# 12
  • Мнения: 90
преди няколко дни си купих крема за ръце на БИЛКА, с маврут. Мога да ви кажа, че е страхотен. Изобщо не очаквах такъв резултат. Ползвала съм много до сега - на ейвън, на атрикс, на дева ...
но този определено ми харесва най-много. Има го и с бяло грозде - предполагам, че също е добър.

# 13
  • Мнения: 13 621
И аз ползвам крема на Билка с мавруд и бяло грозде и си слагам козметични ръкавици за около един час. Ръцете стават супер меки. Веднъж в седмицата взимам малко крем и захар и си правя пилинг на ръцете.

# 14
  • Мнения: 1 645
И моите ръце са мнооого сухи...почти целогодишно.
Най добрия крем който съм ползвала до сега е на Елизабет Арден 8-часовия крем за ръце...скъпичък е,но пък е направо супер.
Ползвам в момента на Нивеа СОС,също хубав...но повтарям няколко пъти мазането през деня.
Маски не съм пробвала...

Общи условия

Активация на акаунт