Бебето ми плаче по време на кърмене ...

  • 2 488
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте мили майчета,
много съм притеснена и за това си позволявам да пусна нова тема. Бебето ми е на месец и половина, изцяло на кърма. От 3-4 дена когато я сложа на гърдата започва да суче и след 5-6 мин изпада в истеричен плач и не иска да продълви с яденето. Това не се случва на всяко хранене, но две- три хранения протичат така  Sad Проверявам и устичката за ранички, гърлото не и е червено... за друго просто не се сещам. Ако някой има представа защо се получава така и какво мога да направя, моля да сподели

Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 666
Ние имахме същия проблем(и от време на време още имаме Tired)Говорих с педиатърката ни по този въпрос и тя каза,че сиг. бебка суче много лакомо и затова се получава нещо като засядане в гърлото и.Все пак в началото кърмата потича много бързо и може да и присяда.Каза ми да я кърмя по изправена и да и правя почивки с оригвания.Дори ако не се оригне просто да си почине малко от бързата струя.
Другото което бях чела в друга тема по този въпрос(за бебенце със същия проблем),че можело да има колики,които се проевяват по време на ядене. newsm78 За мен това е доста нереално-колики или има или няма.Ако детенцето ти е спокойно през другото време на дали е това.Може да се консултираш и с педито. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 12 225
  Здравей,
Може да погледнеш тези няколко статиики за полезни идеи - Кърмаческа стачкаКърмаческа стачка - когато бебето казва не и тази също Бебето ми е неспокойно или плаче докато го кърмя – какъв е проблема?
   Опитай някои от предложените варианти за справяне с проблема, които смяташ че са подходящи за вашия случай. Например да кърмиш в сънено състояние, или да го доближиш до гърдата и да го оставиш да засуче само ако то пожелае, при мен разхождането и кърменето имаха успех, но е изморително. Важното е че ако не се откажеш обикновенно стачката преминава в рамките на няколко дни или седмица  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 24
Благодаря за отговорите, момичета  Hug Ще пробвам методите, които препоръчахте ... дано подействат  Praynig

# 4
  • Мнения: 1 174
А по принцип колко време суче при спокойно кърмене ? Питам, защото моето бебе в началото сучеше около 20-25 минути и понякога ревеше след 5-6 - тата минута на кърменето, защото струята мляко става по - бавна и нямаше търпение. Ако обаче суче по - дълго, примерно час тези 5 минути не са достатъчни за предното мляко. Да не би пък да са ти препълнени гърдите и млякото да тече прекалено силно - може да провериш като се разплаче стисни си гърдата дали млякото тече или пръска на струйки, ако наистина е доста силна струята просто трябва малко д а поизцедиш и тогава слагаш бебето. Може и колики да са, за да провериш сложи си ухото на стомахчето на бебето и ако чуеш куркане на червата - най - вероятно са колики - слагаш топъл компрес или насочваш топла струя от сешоар, помага.  Друго, което е обаче малко вероятно - на мен ми се случи 1 път - бях яла доста люто за вечеря/голяма съм глупачка  ooooh!/ и докато се усетя защо плаче бебето  Embarassed Това не се отрази веднага, а на нощното кърмене, опитах кърмата на вкус  Embarassed и усетих люто  Confused 

# 5
  • Мнения: 297
Напълно съм съгласна с  Aila  Hug

# 6
  • Мнения: 666
Здравей vivi_mm   WinkКАк е бебка,почна ли да яде по спокойно?  Flutter

# 7
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И при мен се е случвало, оказа се силната струя на млякото. Ако по време на кърменето дръпнех бебка от гърдата млякото продължаваше да пръска на половин метър разстояние. Оказа се, че тя не може да насмогне да преглъща. Другото е, че от това бързане поглъща и много въздух и трябва да се оригне в един момент преди да продължи. Решението - поизцеждаш преди да дадеш гърдата и оригваш по-честичко.
Другия вариант е да е бебето да е изпило бързото млякото от тази гърда и сега тя да пуска по-бавно. Пробвай с компресия на гърдата. Ако и това не помогне - предложи другата.
Двата варианта са двете крайности - много и малко мляко, така че ти прецени според твоя случай.

# 8
  • Мнения: 175
може да е стачка ака даваш ише с вода или друго, може да я дразни силната струя остави я да истече и тогава и давай да суче.За колики незнам може да поема въздох и затова оригваи по често и пак кърми, не се отказвай тка е в началото.Опитаи различни поза на кърмене и в полу заспало полужение, тогава суче много ефективвно макар и лениво,кърмете на поискване  не го оставяйте да прегладнее. Успх

# 9
  • Мнения: 31
и при мен е така.От няколко дни започна да ми прищипва зърното и не знам защото.На някои случвало ли му се е? бебето е на 45 дни.

# 10
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
И на мен се е случвало.
Лекарите го отдаваха на коликите.

# 11
  • Мнения: 280
И ние преди  имахме такъв проблем и педка каза, че може да я болят ушичките. Слагах няколко пъти капки и почна да си хапва нормално, ама дали това е причината  newsm78

# 12
  • Мнения: 175
прищипва понеже се е наяло детето и се лигави.Моята също прави така от време на време, няма нищо притеснително само се оспокойте и не се вглеждайте така в децата, че ще се побъркате Wink

# 13
  • Мнения: 31
не е защото се е наяло,понеже го прави  на първата минута от както сме почнали да се храни

# 14
  • Мнения: 175
как точно прищипва? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт