"Работилница за надежди" отваря врати във Велико Търново

  • 18 098
  • 365
  •   1
Отговори
  • Мнения: 893
Ние сме съмишленици от Велико Търново, Лясковец и Горна Оряховица, които се обединихме в сдружение „Работилница за надежди“, за да помагаме на деца, лишени от родителска грижа.

Веднъж седмично посещаваме дома за отглеждане и възпитание на деца лишени от родителски грижи в Страхилово. Селото е разположено на 7 км северозападно от град Полски Тръмбеш в област Велико Търново. В дома живеят 57 деца на възраст от 2 до 9 години. От тях 6 са ученици, а 13 са в предучилищна възраст. Децата са мили, находчиви и шумни. За много от тях има шанс да се върнат в семейна среда, а докато са в дома, да получат достатъчно знания и социални умения, за да могат по-късно да се приспособят и живеят нормален и пълноценен живот.

Нашата идея е да помагаме с време, собствен труд и средства. Поставили сме си за цел преди всичко да общуваме с децата като ги посещаваме веднъж седмично. Надяваме се съвместно с персонала на дома да успеем да подобрим условията в занималните и да организираме рождени дни, излети и кратки екскурзии. Решихме да насочим усилията си към дома в Страхилово, защото селото е доста далече от по-големите градове и децата получават малко внимание от външни хора.

Ако имате желание да се включите, сте добре дошли при нас. Ако имате време, може да се включите в посещенията в дома за някое от предстоящите събития. Ако имате запазени дрешки, обувки, играчки или книжки, можете да ги подарите на децата. Ако имате средства, можете да направите парично или друго материално дарение на дома. Вашата помощ ще бъде оценена!

Предстоящи събития:

Благотворителен Великденски базар в полза на децата от ДОВДЛРГ в Страхилово
на 11 и 12 април 2009 година във Велико Търново
срещу Централна поща

На базара ще предложим ръчно изработени сувенири и декорации, свързани с Цветница и Великден, срещу които хората ще могат да направят своето дарение в полза на децата. Всички събрани средства ще бъдат използвани за подобряване на условията в занималните или/и за организиране на екскурзии и излети за деца от дома за децата от дома в Страхилово.

Сдружение „Работилница за надежди“
Велико Търново, ул. Баба Мота № 6
БУЛСТАТ: 104703933
ФД на ВТОС: №12/2009
millofhopes@gmail.com
http://www.millofhopes.org/

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 17:26 от devilkin

# 1
  • Мнения: 414
Добре дошли в новата ни тема Simple Smile

Вчера в Страхилово посещението мина добре. Оказа се, че директорката е в отпуска – засякохме я случайно в Полски Тръмбеш. Много е доволна и от компютъра (в понеделник ще го сложат), от срещата с Розали и от това, че ще правим базар за тях. За кърпите каза, че се бършат с хартиени, но ги държат прибрани, защото децата развивали хартията и я хвърляли в тоалетната.

Децата бяха на двора, но когато отидохме, прибраха половината. Аз ходих в групата в дясно, а Бозгунова и Верчето – в тази от ляво. Айшме имаше РД и ми се похвали, че почерпила децата с бонбони. За късмет имахме една нова книжка за подарък. Поиграхме хорце с децата, танцувахме танца на патето Яки и четохме приказка.

Премерих крачето на Влади за Розали – 25 номер. В момента е точно за 24ти де, но с малка перспектива 25 ще е добре.

Взехме списъка на рождениците. През април има 6 деца. Да мислим кога да направим празник. Като мислихме там ще трябва да е след Великден. Давайте предложения.

# 2
  • Мнения: 258
 HugЕто ме и мен,момичета!
Хубав уикенд ви пожелавам и спорна работа.Аз вече съм с настроение и събота и неделя ще правя едни гнезда и ще лепя фибички.
Чудех се дали Тиха вода не може да ни ушие една по-голяма покривка с пиленца за декорация на масата  newsm78
Говорих и с художника,другата седмица ще се видя с него за плаката.
Рождения ден-мисля,че 25 април е най-добре.
Розали,да не е Влади единият рожденик?

# 3
  • Мнения: 884
Здравейте и от мен!
 Мога да ушия! Нямам много време за форумите /изпитът наближава/, ако има нещо важно, обаждайте се по тел-а.

# 4
  • BG
  • Мнения: 794
Привет  Hug
Не Рали, не е рожденник Влади този месец.
И аз уикенда съм го планирала в творене, да видим какво ще измайсторя  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 893
Това са готовите неща за базара, които са в мен
галерия

Огромно БЛАГОДАРЯ  на всички, които ни подкрепят
  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 577
момичета, желая ви успехи Hug
Дано първият  ви базар пожъне големи успехи!  bouquet

# 7
  • Мнения: 192
  bouquet Здравейте момичета.  bouquet
Привет и от мен.  Пожелавам на всички една прекрасна пролет и един успешен базар .
Нека нашето начинание се развива и събере още последователи.
Нашата цел не е само да дадем на дома пари и удобства.
Нещата цел е да спасим тези обречени деца, като им покажем света около тях и ги научим да живеят в него.

# 8
  • Мнения: 1 404
Хайде и аз тук Simple SmileОтдавна исках да ви поздравя за чудесната идея с ежеседмичните посещения в Страхилово  bouquetЗа базара е ясно,че не можах да съм от помощ,ще се включа в другите предложения за участие Wink

# 9
  • Мнения: 893
Луда Яна, благодаря за пожеланията     bouquet
Дано и вашия базар да е успешен  Hug

Момичета, преди малко взех от sladkarka, яйцата и свещниците, които ни изпрати mamutche от София  Heart Eyes.
Страхотни са, малко по-късно ще ги добавя към галерията ни  Wink

Бозгунова
, sladkarka ми даде и една кутия с черупки за теб, аз също имам малко събрани. Ще ти се обадя по телефона да се разберем, след малко ще идвам до Горна Оряховица.

И последно, момичета тази седмица ще се събираме ли, или направо седмицата преди базара?
Ако някой има готови неща, може да ми ги дава да ги опаковам.

Ферара, да знаеш, че пак искаме кашони  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 893
Момичета, Розали има да ни съобщи много радостна новина  Grinning (колкото и да се изкушавам аз да го кажа, ще го оставя на нея).

И един въпрос - дали да не направя малко такива картички?


Знам, че картичките не се продават много на Великден, ама тази много ме кефи  Mr. Green (друг е въпросът как ще ги направя аз)

# 11
  • Мнения: 263
 Здравейте, мадами!

 Дано сте изкарали спокойна, уютна и продуктивна събота и неделя  Party

 Аз съм от отбора на "леворъките" мами и за съжаление не мога да бъда полезна относно базара, но пък мерак не ми липсва, а и смятам, че няма излишна помощ, щом е от сърце. Така че моето обръщение е към всички потенциални съмисленички, които още се колебаят: "Добре сте ни дошли!"  Hug

 devilkin, сега няма да мога да спя, докато не разбера новината на Розали  Rolling Eyes

 И аз да кажа, че съм събрала черупки, някои сръчко да ги иска?

# 12
  • Мнения: 622
ей,марта,каква е тая коса от твоето момиче.......направо думи нямам!!!!!
аз тази седмица ще имам гости в къщи и ще оставя производството за последния момент,но всичко ще е наред.  bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 192
Здравейте, ето какво става от поставките за яйца

# 14
  • BG
  • Мнения: 794
Изтрих си поста без да искам  и сега ще се повторя, но по-телеграфно  Embarassed

Ще имаме изнесен клон на базара в Боровец паралелно с нашия  Peace Моят мъж е там на семинар и е уговорил всичко с ръководството на фирмата. Ще има около 80 човека, така че е добре да има около 80 "Красоти". Според тях няма да им слагаме цена, защото тези суми, които аз им казах им се сториха прекалено малки. Днес трябва да обявим базара в техния сайт  и ще пусна линк  Peace

И още нещо- директорката има ли нещо против от употребявани играчки. Една колежка помолила децата си да отделят от техните играчки за децата, които нямат. В резултат на което имаме една голяма торба с плюшки:



Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 11:12 от rozaly

Общи условия

Активация на акаунт