Ще ходя на сватба

  • 1 212
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Мами, другата събота съм канена на сватба. Ресторантът е извън града. Тържеството е от 19 часа. ТА притеснявам се с кърменето на малкия. Заспива ми след 22 часа. А ако го накърмя преди 19 до 22 пак ще огладнее, а пък не върви като го приспя да отидем. Мислех да изцедя нещо с помпата, но от 2 месеца не съм се цедила, кърмата ми е регулирана и едва ли ще има нещо за бебо. Посъветвайте ме какво да правя?

# 1
  • София
  • Мнения: 748
а ако вземеш някоя от бабите с вас да го гледа?

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз цедя от време на време и винаги има по нещо, защо не опиташ да цедиш предният и същият ден на сватбата, слагаш в хладилника  и така ще имаш достатъчно за едно хранене

# 3
  • Мнения: 1 722
За бабите няма как да стане, пък и къде ще кърмя, в тоалетната ли  Naughty, а за цеденето - аз досега не съм му давала кърма от шише, дали ще я приеме?

# 4
  • София
  • Мнения: 747
И ние ще ходим след две седмици на  две  поредни сватби,но са в града. Нашата схема ще бъде: до 21ч с нас, щте кърмя в колата, ако се наложи. ще се приберем да го изкъпем и нахраня , приспиваме го и се връщаме, а баба му ще го гледа как спи. Grinning

до сега отказахме две сватби, но на тези вече не можем Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 2 164
Анита, имам същия проблем и за да не пускам друга тема ще питам тук, нали нямаш нищо против?
И аз съм на сватба началото на другия месец. Едната баба ще гледа Емма, но ме притеснява храненето. Не искам да се се цедя, защото след последното цедене (Емма беше на една седмица тогава и не четях усилено тук Grinning) гърдите ми щяха да се пръснат и чак подплънките ми избиха, цялата бях мокра. Не мога да взема Емма с мен, защото ще сме в закрит ресторант и не искам да я опушвам. Не искам да попадам в омагьосан кръг с това цедене. И ако това е единственият вариант, в кое време на денонощието е най-добре да се изцедя, за да няма "млечни инциденти"? Бтв, сватбата е дневна.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 085
За бабите няма как да стане, пък и къде ще кърмя, в тоалетната ли  Naughty, а за цеденето - аз досега не съм му давала кърма от шише, дали ще я приеме?

ами признавам си, и в предверието но 00 съм кърмила. Иначе щом е ресторант, не може да нямат помещение за работещите там, където да седнеш да накърмиш бебо, или ако сте с кола - сядаш в нея (доста е удобно там, аз така кърмих на една от сбирките на бг студенти тук)
Иначе изцедено аз го давам с лъжичката или  от шише ама с човка, защото моят синковец биберона го има за чесалка на венците по-скоро)

# 7
  • Мнения: 127
Ние ще кумуваме на една сватба следващия месец и имаме същите притеснения. Мисля да взема детето и една от бабите с нас. Искам да съм на близо, защото Симонка заспива само докато я кърмя. Бабата няма да може да я приспи.
Вашето бебче е доста малко, но ако решите да го вземете с вас винаги ще намериш местенце за кърмене.
Преди няколко месеца пак ходихме на  сватба. Тогава бяхме само гости и беше лесно, кърмих в едно закътано сепаре в ресторанта. Силната музика не попречи на бебока да спи дълбоко повече от час.
Сега ще кумуваме и няма да мога отсъствам дълго от сватбарската маса, но мисля, че ще се справим. Успех и на вас!

# 8
  • Мнения: 819
Когато се налага, аз също се цедя от време на време, тоест през 30-40 мин. През целия ден по малко. Така се събира нужното количество за едно хранене. Аз на твое място бих изцедила към 160 мл. за всеки случай. Докато събереш нужното количество, слагай кърмата в хладилника. Успех! Ще събереш, спокойно!  Simple Smile

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много сватбарски сезон Laughing
И ние сме канени на вечерна сватба в началото на септември,мислихме и кроихме,но излезе,че ще ходим само на церемониите и ще пропуснем ресторанта.Беба без мен няма да заспи вечерта,пък и се буди по няколко пъти и макар че с цицата се отнася бързо-бързо,с биба категорично не ще да заспи (с шише ще е същото),цеденето ми е ужасно,непродуктивно и досадно и без особени съжаления взех решение.По-добре да беше дневна сватба,тогава никакви грижи нямаше да имам (освен да си намеря удобни за кърмене и достатъчно официални дрехи Grinning) - можем да се кърмим навсякъде,а с приспиването слинга ни е спасявал и в дискотека,така че нямаше да е трудно.Но вечер за нас не става.Не че помогнах,ама...ние до такова решение стигнахме Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 550
А не можете ли да го вземете с вас на сватбата? Трудно ли заспива? Нашият юнак се кисели, докато заспи, но после и цигански оркестър да му думка на главата, не му прави впечатление. Има ли вариант да остане в колата, а да го подслушвате с бейбифон? Така ще ти е подръка да си го кърмиш. Не е нужно да се свираш по тоалетните. След 22 ч. навън е достатъчно тъмно, може на пейка, стол или нещо друго на двора.

# 11
  • София
  • Мнения: 747
Едната баба ще гледа Емма, но ме притеснява храненето....... Бтв, сватбата е дневна.

Щом сте си осигурили баба и щом сватбата е дневна вземайте бабата и количката, наоколо все ще има градинка или парк, един мобилен телефон в бабата и нямате проблем- все едно сте извели бебето на по- дълга разходка.

# 12
  • Мнения: 948
Ами аз трябваше да науча бубата да яде от шише, защото се върнах на работа Cry

Отне 3 дни: веднъж на ден изцеждах кърма вместо да я храня, и и давах изцеденото.  Първо се мръщеше, а сега минава от шише на цица без проблем (кърмя я сутрин и вечер, през деня цедя).  Вече е голяма и се усети бързо как да смуче.

Имаш време до другата събота: ако го научиш да яде от шише или чашка, ще си го нахраниш преди да тръгнеш и ще оставиш бабата с една бутилка (кърма, ако събереш, или адаптирано мляко - няма да се отрови от един път  Wink

# 13
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Аз вече бях на сватба тази събота. Беше вечерна сватба и булката я вземаха от нас  (наша близка роднина, така се случи). Имаше много хора и шумотевица цял ден вкъщи, но си намерихме празна стая за кърмене Simple Smile.
Обрядите в съвета и църквата ги пропуснахме и отидохме направо за ресторанта. Там се наложи да кърмя на два пъти в колата. През повечето време се разхождахме в количката навън (имахме късмет, че ресторантът се намираше в центъра на парка) и влизахме в залата за по 10тина минути колкото да ни видят, че сме там. Най-големият проблем беше, че музиката бе много силна и дори възрастните хора се оплакваха от главоболие, а и беше малко запушено. Тръгнахме си прилично рано

# 14
  • Мнения: 1 722
Мисля, че наистина най-много ме устройва да вземем бебо с нас ... то не, че ще изкараме хубава сватба, но пък няма да ми е толкова притеснено дали човечето е гладно ... въпреки, че тук хората са ужасни - ще има да клюкарят кви родители сме, че да водим детенцето по барове и кръчми. Доколкото разбрах, сватбата ще е в градината на ресторанта, значи няма да е опушено /единствен проблем ще е ако е много студено/, ще мога да кърмя в колата. Пък и като казах извън града - на не повече от 10 км. е - ако заспи може за се върнем да го оставим на едната баба и пак обратно  Laughing. Мерси за съветите  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт