Просветете ме малко в чалгата

  • 4 825
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 909
Сериозно, много ще ви бъда благодарна малко да ми съдействате с имена и линкове къде малко да послушам.

Вече втора година не успявам да стигна до България и не искам да бъда в пълен шок,  поне да се подготвя

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
В какъв смисъл не успяваш да стигнеш до България ?

# 2
  • Мнения: 1 909
В буквалния - живея в чужбина, нямам възможност да гледам българска телевизия и наистина не успявам да се ориентирам

# 3
  • Мнения: 4 965
А защо конкретно чалгата те интересува?
А БГ телевизия има и он-лайн.

# 4
  • Мнения: 27 524
В youtube има всичко  Peace

# 5
  • Мнения: 431
Мисля, че преувеличаваш малко... чак пък такъв културен шок само от чалгата, та да е нужна подготовка... Потърси си някое чалга радио с онлайн излъчване и слушай, щом имаш духовна нужда.

# 6
  • Мнения: 599
Какво може да те шокира?За каква ориентация говориш?На изпит ли някакъв ще ходиш?То голям проблем твоето.
Преди две години пак си имаше чалга.
Единствено може да е излязла някоя нова звезда, те се роят направо, но не мога да ти помогна с имена.
Във ви бокс май има.

# 7
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
chumbi,
По принцип (не само във връзка с твоят въпрос) биха те разбрали само хора, които не са се прибирали дълго. Всички други мнения са чесане на клавиатура.  Peace

Аз си ходя често, но губя нишката за много неща. Понякога чета имена на, явно, известни личности, които на мен нищо не ми говорят.

# 8
  • Мнения: 4 300
В такива теми почвам да се чудя къде живея Laughing.

От Димитровград ли си?

# 9
  • Мнения: 1 909
Уф,  май  вече съжалявам че попитах - наистина не съм в час с чалгата, просто искам да ми подскажете имена, които да потърся в youtube или другаде.

Не познавам ни стари, ни нови звезди - последния път бях в България само за една седмица.

п.с. Защо пък точно от Димитровград?

# 10
  • Мнения: 592
Как защо - Димитровград е центъра на просветата!!! Ти гледай да не получиш шок като чуеш новите чалги, затова вземи поне Белослава или Любо да послушаш! Васко Найденов също ще ти се отрази добре! Peace

# 11
# 12
  • Мнения: 4 300
Защото там е Меката на Пайнер.

Само не разбрах каква е целта на темата? Да провокираш конфликт или...?

В България чудесно може да си живее човек без да е запознат с последните подвизи на Цицислава или дискографията на Лепа Пена.
А ако те влече музиката и искаш да си тренираш танци за новите парчета- тубата, vbox , сайтовете на Пайнер, Нов фолк, Веселина, Романтика и т.н. КАкто и културните афиши на Биад, Син сити.

# 13
  • Мнения: 3 634
Всичките ми познати зад граница, които имат влечение към тази музика се информират редовно без местна помощ.
Не всички, които живеем тук сме подвластни и в течение на чалгата. Ти да не си представяш, че цялата нация се люлее върху бъчви?!

"Културен шок" за място, на което не си бил 2 години е много силна дума! Тук не е имало никое значимо събитие, което да промени държавата за подобна квалификация.

# 14
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

"Културен шок" за място, на което не си бил 2 години е много силна дума! Тук не е имало никое значимо събитие, което да промени държавата за подобна квалификация.

Била ли си извън страната за 2 години и след това да се върнеш за кратко? Ако "не", по-добре не коментирай...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт