Дайте съвет,моля

  • 1 367
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,искам да попитам аз сам бъддеща самотна майка.С таткото се разделихме малко,след като разбрах,че съм бременна.Бебчо беше планиран,но аз не влязох в плановете на неговото семейство,което всъщност ни раздели.Един вид си имам татенце страхливец Sad,който няма да припознае детето.
 Та въпросът ми е имам ли право на някаква издръжка от негова страна или факта,че ме е изоставил бременна и няма да припознае детето го освобождава от отговорността на баща?
Мога ли да го съдя за издръжка?
 Извинявам се ако звуча объркано,но още не съм се отърсила от шока след раздялата.Сега съм в пети месец колко още ще се чувствам така? newsm78

# 1
  • Мнения: 903
Скъпа, първо една голяма прегръдка! Hug
После по същество на въпроса ти - преди да го съдиш за издръжка, трябва да си го осъдила за установяване на произход от бащата. Има си такива специални дела, които се водят в случаи като твоя.
Тук надявам се Пела ще ти обясни най-добре кое-как...
Ако искаш формулирай си питанията в темата "Консултации с адвокат".

# 2
  • Мнения: 428
Здрасти,sneji81 ,не знам по закон дали имаш или не право на издръжка,щом те е изоставил бременна,но знам от опит,че ако той е човек ,който не поема отговорности и на него не може да се разчита по-добре запиши детето на твое име и не си създавай проблеми в бъдеще.
Може в този случай и да нямаш право на издръжка от негова страна,но няма и да имаш главоболия относно взимането на решения ,за които трябва изричното съгласие и на двамата  законни родители. Peace

# 3
  • Мнения: 21
Мила sneji81, моят съвет е,ако имаш подкрепата на семейството си- въобще не го търси! Аз бях в същото положение- детето е записано на мое име( и по добре), но родителите ми не ме подкрепиха и ме принудиха да се събера с бащата на детето. Сега сме заедно и виждам той как само чака да дойде мига в който ще си тръгнем. Бъди смела и само напред!!!! Hug

# 4
  • Мнения: 139
Снежи Hug
Аз ако бях на теб нямаше да го търся изобщо за припознаване! Слагаш си тобрата на главата по този начин! Той те е оставил още бременна,не виждам как може да разчиташ на този човек за пари!  Sick А ако го припознае един ден може да реши,че го иска или още 100 неща може да ти направи! Аз си спомням как всеки път щом исках да замина в чужбина баща ми не се съгласяваше и с мама се караха ужасно! Дай на детенцето си тази свобода! Успех

# 5
  • Мнения: 903
Макар че вече отговорих на конкретния ти въпрос за издръжката, не мога да не се съглася с мненията, които са дали момичетата след мен.... А именно - добре помисли дали си заслужава да го "дърпаш" да припознае детенце, еле пък да водиш дело за установяване на произход. Вписването на вашия "тати"-хубостник като баща в акта за раждане на детето още далеч не значи, че той отман ще се осъзнае и ще започне да се държи като отговорен човек/родител... (Ако изобщо е способен на такова "осъзнаване", то ще се случи и без ти да го гониш)... И ако водещият ти мотив е получаването на издръжка, трябва да знаеш че дори и осъден да я плаща, той ако иска може да ти създава куп ядове и пак да не ги виждаш тия пари. Освен обаче че въпросната издръжка може да си я гледаш преимуществено на лист хартия - съдебното решение, фактът че е вписан като баща в АР ще ти създава бюрократични спънки всеки път, когато някоя институция изисква съгласие на двамата родители за нещо си, свързано с детето (както вече са ти казали). При всеки такъв отделен случай ти ще трябва да го търсиш и да го молиш за съдействие, а той от проклетия само може да ти отказва. Най-фрапиращ пример е даването на съгласие за пътуване на детето в чужбина.
          Та наистина, обмисли добре дали си струва да предприемаш подобни действия, щото те вместо желания резултат, може да имат ефекта на "авто-гол".
           Умната и късмет! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 16 005
Снежи, не го търси. Вече 19 г. дъщеря ми си  живее с баща неизвестен в акта за раждане.
Никой, никъде не ни е направил спънки. Вече много хора живеят така, но преди  19 г. бях екзотична птица, преживява се. Всъщност само при записване в детска градина и у-ще се представя документа. После - между съучениците няма значение - все пак повечето семейства са или разделени, или майките живеят с друг. Помисли, че ако признае детето и нещо се случи с тебе - той му става настойник. Отделно за пътуванията и всички места, където се иска подпис на родителите са ти казали.
А и не си струва да се води дело за приподнаване - ядовете и униженията ще бъдат за твоя сметка. Родителите, щом са се постарали да ви разделят те ще изкарат доказателства, че не се познавате. Би ли се подложила и ти и детето на унижения и кръвен тест/който не е и евтин/. По-добре похарчи тези пари за нещо за бебето.
После  заедно ще си  намерите истински татко.

# 7
  • Мнения: 589
Айша, както винаги, е безпогрешна.  bouquet
И аз те съветвам да не се занимаваш с така наречения баща.Ако няма сам желанието да си понесе отговорността-никой и нищо не може да го принуди! Ако пък впоследствие се осъзнае-никой няма да му пречи да се грижи за детето си,макар и да не е вписан в акта за раждане,нали? Леко бременеене ти пожелавам и само напред!

# 8
  • Мнения: 7
Благодаря ви за подкрепата!Бебо ще носи имената на моят баща.Много сте мили Simple SmileНаистина имах нужда да поговоря с някого.Сега се чувствам доста по-добре благодаря ви още веднъж!

# 9
  • Мнения: 1 418
до колкото разбрах родителите ти те подкрепят.Това е наи-хубавото нещо.Не ти трябва баща беглец.Моят брат живее с жена с детенце от друг мьж и бере големи ядове.Искат да отидат на почивка в друга дьржава и таткото не е сьгласен.Направен е спестовен влог на името на детенцето и не могат да изтеглят пари без подписа на таткото.Другите преди мен са ти казали че такьв татко ще ти пречи повече отколкото ще ти е от помощ.Аз си мисля че като се роди бебо тои сам ще те потьрси.Лека бременност Hug

# 10
  • Мнения: 114
здравей Снежи  моята  най-добра  приятелка беше в сьщата ситуация като твоята.роди детето живя при родителите си.след известно време се запозна с едно мом4е  нещата между  тях потрагнаха.Той призна детето,малкия му вика тати.Сега е на 3 год. и тримата са мн.щастливи.Така 4е вторият баща е по баща от парвия.Той се грижи за детето,докато ония простак не  се е сетил за детето.Не знаеш живота  как ще се заварти.Желая ти късмет и успех.

# 11
Здравей Снежи Hug от мен един съвет тегли му една.... и гледай ти да си добре за да е добре детенцето ти и да знаеш че всичко се връща на този свят Hug

# 12
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ммммм да,и аз Ще ти кажа сьЩото Wink Hug  bouquet.Не зная какви са издрьжките в БГ ,но не си заслужава да си пьхаШ главата в торбата заради такьв 4овек.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт