Клуб "Парфюмен Ценител" 8 - Любими аромати Guerlain

  • 35 406
  • 376
  •   1
Отговори

Анкета

Кои са любимите ви аромати от Guerlain  ?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 03 апр 2009, 15:05
* Може да изберете максимум 5 опции.

  • Мнения: 30 961
Първо, да напомним Устава на клуба

Втората тема с анкета за обсъждане на най-популярните парфюми е за Guerlain.

Не участват всички, а по-популярните парфюми на марката, по обективни причини.
Има заложени 5 опции за гласуване, защото един Парфюмен Ценител не признава граници.Mr. Green

Предишната тема

# 1
  • Мнения: 17 546
Леле, какви красоти! Не познавам много неща на Герлен, но от раз харесах L'instant!
Кажете ми каква е Samsara.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 270
Да си призная честно , не харесвам нито един аромат на Guerlain .

# 3
  • Мнения: 2 768
ГласувАла!
Герлените са ми малко капризни. Ето, може би те са ми несподелена любов.
И все пак цъкнах за L'Instant Magique, Insolence Eau de Parfum и Voile d`Ete - единствените Герлени, които бих се пробвала да нося!  Peace

# 4
  • Мнения: 4 806
Привет, ароматни!
За Герлените - моите отношения с тях не се състояха, въпреки положените ми усилия.
Със старите - навяват ми меланхолия и ме правят лоша. В най-истинския смисъл на думата - такива гадости ме предизвикват да правя, че не е истина просто. Затова съм си казала - каквото и да прочета за тях, каквото и да се описва - никога няма да са облека в стар Герлен. Мистика? Ако бях го прочела, написано от друга, щях да си река "Тая е изтращяла" Simple Smile . Но за мен е факт.
С новите - не са по сърце. Кратко и ясно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 094
Хайде и тук! Чудесно оформление, Денси! Отлична и голяма работа си свършила! Hug

По темата - нито един на Герлен не ме е завладял чак толкова, може би донякъде Енсоланс и Л Енстан Мажик- даже имам един твърдо омразен - Самсара.

# 6
  • Мнения: 22 343
Хайде и аз в новата тема, гласувах естествено. ))))От Герлените познавам и харесвам L'Instant Magique, Insolence, Samsara и Shalimar. )))

# 7
  • Мнения: 35 891
мислех, че не харесвам Герлен-ите, но употребих полагаемите пет гласа без колебание - Л'Инстант, Л'Инстант Меджик, Летния воал, Шалимар и Жики; у дома имам и един Л'Инстант Ирис, но вече не ми е такава тръпка  Grinning

пп Жики отново се предлага във Ф.: http://www.fragrancex.com/products/_cid_perfume-am-lid_J-am-pid_ … 9W__products.html - беше изчезнал за дълго

# 8
  • Мнения: X
Гласувах за L'instant magic и Elixir. Май това ще се окажат и най-харесваните аромати на Герлен.
Харесвам също My insolence, но не толкова, че да го пожелая.
Нямам Герлени, трудни са ми като цяло, старите не съм тествала, някои само по описание ме държат настрана. Например Мицуко.
Познавам само една алегория - Figue - iris. Много нетрайна и твърде разочароваща за мен. Може би затова другите алегории не ги и поглеждам.

Като цяло, без Маджик, който е вълшебен, не са мои.

# 9
  • Мнения: 1 243
Охооо, нова темичка!  Party
Денси, прекрасен избор на бренд. Герлен засега сякаш повече ме вълнуват с историята на някои от парфюмите и с точно тази мистика, тайнственост и сложност. Имам страхопочитание към тях! Определено не са за всеки, но и това им е хубавото. За съжаление повечето от ароматите няма къде да бъдат тествани тук в Бургас, особено по-старите такива. Затова гласувах за L'Instant Magique, Insolence и Shalimar. Харесвам и някои от Алегориите, а Самсара все още ми е мн любопитна. След едно "съсипващо" описание на денси искам да пробвам и Mitsuko, макар и предварително да съм убедена, че няма да ми хареса.  Peace

„Аз обичам този носталгичен аромат с елегантна история, защото в него няма абсолютно никаква
грубост.” Така пише френската императрица Евгения по повод парфюма Jicky, създаден от Еме
Герлен през 1889 година. А зад изтънчения аромат се крие още по-изтънчена любовна драма. Парфюмът е наречен на галения прякор на първата любов на Герлен, с която му се наложило да се раздели, тъй като родителите й не й позволили да замине с него за Франция. И Еме претворил чувствата си – и копнежа, и разочарованието, и спомените, и тъгата - в първия парфюм, който не просто повтаря аромата на някое цвете, а пресъздава емоция. Наричат го „тревожен”, "прохладен”, „източен”. А може би историята с любимата е просто изтънчен рекламен трик? Колко му е няколко реални случки и хора да бъдат описани по малко по-различен начин, който обаче да продава продукта на нуждаещите се от романтика жени? Факт е обаче, че днес Jicky се смята за първия парфюм унисекс в света – още със създаването му никой не е знаел за мъже или за жени е той. Марсел Пруст го е обожавал, а днес на него ухаят и елегантната Барбра Стрейзънд, и мъжкарят Шон Конъри.

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 15:59 от Bellucci

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Герлен е тръпка за сетивата ми , обичам тези парфюми наравно с Dior и T. Mugler!
Имам си Инсоленс, Май инсоленс, Л'инстант, Л'Инстант Ирис, Самсара.

Планирам да се сдобия с Инсоленс едп , новият Инсоленс Glacee и алегорията грейпфрут.
Изключително трайни и меки на моята кожа.
За съжаление не познавам добре по-старите , както и селективите.
С Мицуко не можах да се спогодя, направо ми е неприятен, а Шалимар от бутиката е красив, но на кожа го усещам ... бабешки, с цялото ми уважение и любов към бренда!

Някой питаше за Самсара - много общо има с новият на Ланком - Магнифик.
Самсара е по-величествена и наситена, Магнифик е комерсиалното и подобие.
Самсара е топъл, кадифен аромат за хладно време.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 902
Аз съм най-незапознатата с парфюмите на Герлен. Старите не съм помирисвала, новите почти не съм носила. Ще се въздържа да гласувам

# 12
  • Мнения: 540
гласулах за линстант-единствения с който се спогодих,о забравих на времето имаше едни багателски градини  ,беше много хубав-за него също бих гласувала 

# 13
  • София
  • Мнения: 1 476
От Герлените харесвам единствено  Champs-Elysees и грейпфрутовата Алегория.
Много исках с Митцуко да си паснем, но уви- не се получи.

# 14
  • Мнения: 868
От всички на Герлен мога да нося само 2 Алегории: Pamplelune (все още най-свежия грейпфрут с малко сериозен драй-даун)  i Herba Fresca.  Преди години Самсара ми харесваше, но не достатъчно да го нося.

Сега съм много любопитна за Guerlain Iris Ganache, но не мога да чуя никакви отзиви за него  Sad  Моля, кажете ако сте го мирисали или някои други от селективите!

Общи условия

Активация на акаунт