Здравейте

  • 1 373
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Казвам се Мария на 24 години съм  preggo и очаквам първото си бебче   smile3522. Терминът ми е на 6 юни.Вече съм в 29 г.с. и искам да ви питам късно ли е да направя преглед на 3-4д ехо граф , защото до сега не сам го правила Weary. Нямам някакви особени притеснения но бих искала да разбера дали всичко е наред с бебчо.Много ви благодаря   bouquetпредварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Честита бременност и леко раждане! Според мен за 3Д преглед никога не е късно! Можеш да пишеш и тук: Майки, очакващи бебета през юни!

# 2
  • Мнения: 3 294
По принцип може да направиш третата ФМ , която се прави между 31-33 г.с. така че не е късно . Спокойно , мисли положително  Peace

# 3
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Честито  bouquetНищо не ти пречи да отидеш на ехограф и сега.
АГ-то което следи бременноста ти не те ли насочи за такъв преглед?Ако този лекар няма отиваш при друг.

# 4
  • Мнения: 33
Честито! Пожелавам ти леко раждане. Мисля, че не е късно да се прегледаш. Hug

# 5
  • Мнения: 1 155
Не е късно, отиди за твое успокоение. Честито, желая ти леко раждане!  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 013
Не е късно, отиди за твое успокоение. Честито, желая ти леко раждане!  bouquet  bouquet  bouquet

Можеш да ходиш когато си поискаш на такъв преглед!
Ако зависеше от мен щях да гледам малката всеки месец на 4Д,добре че гинеколога ми казваше  smile3528

# 7
  • Мнения: 3 695
Не е късно. Аз ходих в 30 г.с. Също не бях ходила преди това на 3Д.  Peace

# 8
  • Мнения: 487
Не е късно, отиди за твое успокоение. Желая ти леко раждане и здраво бебче!

# 9
  • Мнения: 1 354
Честита бременност  bouquet
по всяко време можеш да отидеш на 3Д и 4Д Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Честито и лека бременност и раждане.Не,никога не е късно. Peace

# 11
  • Мнения: 2 447
Честито и лека бременност.Не е късно да идеш на 3Д и 4Д.със същия успех обаче можеш да разбереш дали с бебо всичко е наред и на 2Д.Друг е въпроса ако просто искаш да видиш бебчо по-хубаво. Wink

# 12
  • Мнения: 567
Честито и от мен и здраво бебче на финал

# 13
  • Мнения: 180
Честито маме и леко ражданеее !   bouquet и аз мисля че не е късно

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честито! Предполагам искаш да направиш фетална морфология.
Ето малко инфо за това :
Цитат
Феталната морфология между 28-32 г.с. е третия по-важен ехографски преглед през бременността. Постепенно големината на плода нараства, което позволява по-лесното диагностициране на някои по-редки и/или по-дребни структурни аномалии. От друга страна, някои дефекти по начало имат по-късна изява и практически могат да бъдат диагностицирани едва в трети триместър. Допълнително предимство на специализираното ултразвуково изследване между 28-32 г.с. е възможността за адекватна оценка на темпа на фетален растеж и развитие, както и извършването на някои високо-специализирани ехографски изследвания като Доплеровата оценка на скоростта на кръвотока в майчино-феталната и фето-плацентарната циркулация. Поради напредналия гестационен срок обаче, значителната калцификация на костите и често неблагоприятното разположение на плода ултразвуковото изследване в трети триместър има и своите ограничения.

Общи условия

Активация на акаунт