Относно кръвните групи-Аз А- ,а майът ми А +

  • 855
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мили момичета.Аз имам голям проблем  и знам че още се ослушвам,но мисля да взимам жече мерки,защото няма за кога да отлагам.Проблема ми  е,че от 3 год правим опити за бебче,но все не става.Ясно е,че има някакъв проблем,защото за толкова месеци все един път щяхме да улучим момента.Но въпросът ми е друг.Аз съм с кръвна група А- , а мъжът ми с А+ .Дали това оказва някакво влияние?Искрено се надявам да ми дадете някои отговор.Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 117
Мила, резус факторът не оказва влияние за забременяването доколкото знам. 3 години са си доста време и моят съвет е да се обърнете към клиника по стерилитет. При първа бременност просто се правят изследвания и се следи за образуване на антитела в организма, обикновено няма никакъв проблем. След раждането, до 72 часа се постава една инжекция (анти Д гама глобулин), за да не се образуват антитела при втора бременност. Аз съм с В-, а мъжът ми с А+, не съм имала проблеми с първата си бременност, а веднага след раждането  ми поставиха инжекцията. Тя се поставя и след аборти също.

# 2
  • Мнения: 23
Знам,че има проблем и мисля да тръгваме по доктоори вече.Няма за кога да отлагам.Ако искам да стана майка (явно няма да стане от самосебе си),трябва да се напъна малко и да направя така,че така желаната мечта да се сбъдне.Когато опитваш толкова време започваш да си внушаваш и да измисляш какви ли не глупости.Понеже дин "доктор" ми загатна ,че кръвните групи оказват влияние- и естествено аз се хванах за това,като удавник за сламка.Благодаря ти ,че ме успокои.

# 3
  • Мнения: 4 589
Да, различните кръвни групи оказват влияние, но по-скоро при износването, а не при зачеването.

# 4
  • Мнения: 3 294
До колкото знам отрицателния резус при майката не е проблем за забременяване , а евентуално ни ти създал проблем при износването на плода , затова по време на бременност се следят антителата на майката с такъв резус фактор , а след раждане се бие някаква инжекция , ще те излъжа каква точно , ако си решила да имаш второ дете  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 802
Когато и двамата родители са Rh(+), детето е също Rh(+).Всичко е наред.
Когато и двамата родители са Rh(-) и детето съответно е Rh(-).
Когато майката е Rh(+), а бащата Rh(-), вероятността детето да е Rh(-) като бащата е 1 към 3, но тъй като кръвта му не влиза в контакт с майчината кръв, това е без значение.
Когато майката е Rh(-), а бащата Rh(+), има опасност от несъвместимост между майчината и феталната кръв. Тази опасност съществува при положение, че детето е Rh(+), като бащата, и вероятността за това е 2 към 3. Точно в този случай, когато майката е Rh(-), а бебето Rh(+), което се среща при 15% от хората, при първескините няма място за безпокойство.Във всеки случай червени кръвни клетки от феталната кръв Rh(+) ще преминат в майчиното кръвообращение при измененията в плацентата към 4-и месец и особено при раждането, когато плацентата се отделя и изпада. Аглутиногенът D, съдържащ се в червените кръвни клетки на детето Rh(+), предизвиква образуването на аглутинини анти-D в майчината кръв. Това остава без последствия за здравето на майката. Проблемът е при втора бременност, ако детето е отново Rh(+). При това положение червените кръвни клетки Rh(+) от феталната кръв отново ще преминат в майчината кръв и ще увеличат съдържанието на аглутинините анти-D. Тези аглутинините анти-D ще преминат през плацентата и ще се настанят в червените кръвни клетки на бебето, което ще доведе до увреждането им. Така се поставя началото на хемолитичното заболяване на новороденото. Изразява се с тежка анемия, сериозни увреждания на черния дроб и далака, които често имат фатален край за зародиша или за новороденото.”

# 6
  • Мнения: 4 111
Когато и двамата родители са Rh(+), детето е също Rh(+).Всичко е наред.

Това не е вярно. Детето може да бъде и с Rh(-) при двама родители  Rh(+). Преди да публикувате такава информация би трябвало да се информирате предварително от достоверни източници.
Поне частта, че всичко е наред е вярна. Няма опасност за майката, когато детето е (-), а тя (+).


Към авторката - аз съм А (-), бащата на детето ми А (+), опитите ни продъжиха близо година.
Иначе за опасенията ти и аз съм чувала подобни неща за трудно забременяване при еднакви кръвни групи, но нямам някаква конкретна информация.

# 7
  • Мнения: 2 802
Никой не успорва факта, че не може, но случаите са по-рядки  Naughty. Съжалявам ако съм засегнала и подвела някой просто исках да бъда полезна  Sad  bouquet

# 8
  • Мнения: 23
Благодаря ви момичета.Сега само ми остава да трагна по доктори и да видим за какво моето бебче не идва.Дано да е по-скоро.

# 9
  • Мнения: 4 589
Както писай веднъж, аз съм Rh -, а мъжът ми е RH+. Децата бяха взели неговата кръвна група. Не знам дали се случва при 15% само, но при нас е факт.

# 10
  • Мнения: 4 111
И ние сме по изключенията, родителите ми са и двамата с Rh(+), а аз с Rh(-).
Както писай веднъж, аз съм Rh -, а мъжът ми е RH+. Децата бяха взели неговата кръвна група. Не знам дали се случва при 15% само, но при нас е факт.


И в тези 15% сме се вписали, сънът ми и мъжът ми са с Rh(+).

Общи условия

Активация на акаунт