Кашлица в деветия месец...

  • 2 509
  • 12
  •   1
Отговори
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Здравейте, мъжът ми е болен, с висока температура беше и кашлица, а сега и аз. А съм в 37 г.с. Кашлицата я усещам ту като с храчка, ту суха, боде ме в гърдите. Гинеколога изписа Димекс и Биопарокс, чета обаче че са противопоказни. А личната лекарка по телефона ми каза да пия Мукоплант, Тонзилотрен за гърлото, Ефералган, ако имам температура, боров мед. Кого да послушам? Ако се усилва кашлицата ще отида да ме преслушат, но Вие какво мислите!

# 1
  • Мнения: 577
Аз пиех детския Мукосолван.

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 13:02 от **poli**

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз съм пила сиропа на Тайс.
Можеш да пробваш с инхалации, с лайка например.
Биопарокса е локален антибиотик. Не съм убедена, че ще помогне за кашлица. За Димекса знам, че не е препоръчителен по време на бременност.

# 3
  • Мнения: 56
Здравей,и аз съм в 9 месец и имам тези екстри(синът ми ги донесе от училище).Кашлям,кихам и точа сополи ooooh!Лекувам се с инхалаций със сода,чайчета и смуча таблетките на док.Тайс за гърлото.Вечер си позволявам след инхалация капки Виброцил за да спя спокойно.И може да си забъкаш едно елексирче за кашлицата МЕД,ЛИМОН и малко сода.Много помага HugБързо оздравяване. Peace

# 4
  • Мнения: 1 677
Аз съм пила детския Мукосолван, Проспан и Ефералган по време на бременност. Бяха ми казали, че ако се налагат сиропи и лекарства за понижаване на температурата, е добре да са такива, които стават за бебета и малки деца, но в по-голяма доза.
Но все пак е добре да те прегледа лекар още веднъж, потърси и още едно лекарско мнение.

# 5
  • Мнения: 2 110
Според мен поговори с лекар. Те знаят какво можеш да пиеш.

# 6
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Благодаря ви, снощи кашлях ужасно, днес ме преслушаха, засега няма нищо. Но имах температура 38 и пих детския сироп Нурофен, ефералган, за кашлицата Мукоплант си взех, а за гърло Ефизол. Това е засега при мен. Дано не навредя нещо на бебо, а на всички болни като мен нека бързо оздравявавме... Wink

# 7
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Вече трети ден поддържам температура до 38 и днес лекарката ми каза да започвам с Аугментин. Но в момента истински ме мъчи запушен нос, не мога да си поема въобще въздух, задушавам се чак. Ни морска вода помага, само Ксилометазолина, но май е много вреден, знаете ли нещо?

# 8
  • Мнения: 142
и аз съм така Sad само че съм 16 седмица... и имам хрипове..
носа ми е в ужасно състояние, дъх не мога да си поема.. слагам капки с цитросепт, отпушва се замалко... но не ми е достатъчно
а като дишам през устата ми свистят гърдите Sad
утре ще ходя до джипито.. но тази нощ не знам какво пак ще правя

# 9
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Леле милата, ужасно е, Мукопланта ми действа на мен за кашлицата и пише че се пие от бременни, стига да не се усложни нещо. Но тоя запушен нос...някакъв кошмар е, миризми никакви не усещам, очите ми са подути и текат, абе то не е за разправяне.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 817
..... Дано не навредя нещо на бебо, а на всички болни като мен нека бързо оздравявавме... Wink

Мисля, че няма защо да се притесняваш. Бях в 38 г.с като ме лепна някаква гадория  Close . Хрема кашлица, пих парацетамол, едно пръскало за гърлото (не се сещам името) и капки за нос. ЛЛ каза, че вече не е толкова страшно. "То бебето е вече готово"- ми каза, няма защо да се притесняваш  Peace

# 11
  • Мнения: 923
Не се притеснявай и аз бях в 9 месец на зинат ,сироп за кашлица и ксилометазолин за носа.
Пожелавам на всички бързо оздравяване Hug

# 12
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Еми щом се налага ще се лекуваме. Това е някакъв гаден вирус, първо беше мъжа ми, сега аз, изолирахме малкия при баба си, който е на 6 год., но от днес и той е болен. Cry

Общи условия

Активация на акаунт