Съдомиялна отново :(

  • 10 676
  • 18
  •   1
Отговори
Момичета,много се извинявам,ако има подобна тема,но открих само една и към нея не можеше да се пишат повече мнения.Но имам проблем.Имаме съдомиялна,която е на Whirlpool (уж хубава марка).Проблемът е,че чиниите излизат много мръсни със засъхнали  бели петна и по принцип петна,все едно съм ги държала в мътна вода и са засъхнали после.Лъжиците и вилиците и те са така.Нищо не помага.Започвам да си мисля,че аз не знам как да я ползвам,защото бяхме в една друга квартира,където имаше същия проблем и не вярвам и двете машини да са счупени.Обаче за предната купих един препарат на прах и се оправи.Същият препарат тук не действа.Мих с него,без него,плакнах само-същата работа.Знам,че има едни малки сини гелчета,които се изливат в дупчицата там,но и те не помагат.Въпросът ми е,какъв е процесът на миене,какво правите с чиниите преди да ги заредите,какъв препарат ползвате,някакви добавки слагате ли,имали ли сте същия проблем?Много ми е кофти,че си имаме машина и накрая след 2 часа миене нищо не измива,ние оставаме без чисти неща и после аз трябва да мия всичко на ръка...това е един безкраен процес.Ще се радвам на каквито и да е мнения. newsm78 Sad

# 1
  • Мнения: 3 880
А машината нова ли е? Ако не е, може да се е задръстила и да не може да изплаква както трябва, а  ако е нова може да е дефектна нещо newsm78 Перките въртят ли се свободно и правилно ли са подредени чиниите вътре? А какви препарати ползваш? (нямам предвид марката, а вида на препаратите). Дай малко повече подробности....
Аз ползвам обикновени таблетки (не 2-3-5 в 1)+ сол+ гланц. Даже сега от няколко миенета ми е свършил гланца и не съм купила още, но не забелязвам някаква разлика между със и без гланц
Така, както описваш ти, ми се е случвало само когато някоя чаша се е катурнала при миенето и не е успяла да се изплакне после. Също е имало "поразии", когато съм забравяла да затворя капака на солта (случвало ми се е 2-3 пъти Embarassed), тогава цялата сол влиза в употреба и цялата посуда излиза мътно-бяла.... Crazy

# 2
  • Мнения: 4 450
Давам няколо идея от какво може да е насляпо с причини, които при мен са се явявали във времото.Първо направи проба с наполовина пълна миялна, може да е въпрос на препълване. Изчисти си филтъра. После погледни дупките на перките дали не са запушени от боклуци. Аз напоследък слагам задължително сол и гланц допълнително към комб.препарат, заради черни гланцови чинии. И накрая и погледнете свързването, някой маркуч да не е запушен, водата дали е достатъчно...

# 3
  • Мнения: 721
ако ползваш прах задължително трябва да сложиш сол и гланц.солта помага при варовита вода да не остават бели петна по съдовете и да не излизат като матирани(с един бял филм отгоре)гланца спомага сушенето на съдовете,при липса на такъв от водата пак остават петна по съдовете.при ползване на таблетки не е задължително ползването на гланц и сол,в този случай е възможно препаратите да и идват(на съдомиялната)в повече и да не могат да се отмият добре при плакненето и резултата пак е същия-не добре измити съдове.успех
п.п. в "наш дом" има няколко теми за съдомиялни

# 4
Благодаря за съветите  bouquet По принцип да започна от това,че сме в Америка и тук водата е или по-мека,или по-твърда,за съжаление не знам,но това може би е един от факторите.Използвам препарат на прах.А днес купихме някакъв син препарат като гел,който уж е за блясък.Но аз дори не знам кое къде да сложа.До колкото установих, машината е стар модел.От вътре на вратата има 1 отворена квадратна вдлъбнатина без капаче,на която пише prewash,а над нея има с капаче и там пише main wash,аз там изсипвам праха.Най-отгоре има една малка дупчица с едно като тирбушонче отгоре,а за него пише,че е индикатор за гела може би,там го изсипах и него.Друго няма,а перката не мога да видя дали се върти,защото като отворя машината и тя спира.Голяма загадка е тази първобитна машина,но уви-каквото има-такова... Confused

# 5
Давам няколо идея от какво може да е насляпо с причини, които при мен са се явявали във времото.Първо направи проба с наполовина пълна миялна, може да е въпрос на препълване. Изчисти си филтъра. После погледни дупките на перките дали не са запушени от боклуци. Аз напоследък слагам задължително сол и гланц допълнително към комб.препарат, заради черни гланцови чинии. И накрая и погледнете свързването, някой маркуч да не е запушен, водата дали е достатъчно...


Ne e svarzano s prepulvane,a s pravilno narejdane na sudovete.Pri niakoi po varoviti vodi triabva nepremenno da se izpolzva sol zaedno s tabletkite "vsi4ko v edno".A kolkoto do tova dali "vzema"voda moje6 da proveri6 i otvariaiki mialniata po vreme na proces.No opredeleno belite petna sa svarzani sas solta!!!Az ot vreme na vreme pribaviam i KAP4ICA "Domestos".No samo kap4ca!!!

# 6
  • Мнения: 3 880
А на дъното на машината няма ли отвор с винт за солта?
Най вероятно е или супер замърсена и задръстена, или си е изпяла песента. Опитай да разглобиш доколкото е възможно (перки, филтри и т.н.) и почисти основно, вземи и някакъв почистваш препарат (слага се в празна машина и се пуска на програма с по-високи градуси)

# 7
  • Мнения: 4 450
Давам няколо идея от какво може да е насляпо с причини, които при мен са се явявали във времото.Първо направи проба с наполовина пълна миялна, може да е въпрос на препълване. Изчисти си филтъра. После погледни дупките на перките дали не са запушени от боклуци. Аз напоследък слагам задължително сол и гланц допълнително към комб.препарат, заради черни гланцови чинии. И накрая и погледнете свързването, някой маркуч да не е запушен, водата дали е достатъчно...


Ne e svarzano s prepulvane,a s pravilno narejdane na sudovete.Pri niakoi po varoviti vodi triabva nepremenno da se izpolzva sol zaedno s tabletkite "vsi4ko v edno".A kolkoto do tova dali "vzema"voda moje6 da proveri6 i otvariaiki mialniata po vreme na proces.No opredeleno belite petna sa svarzani sas solta!!!Az ot vreme na vreme pribaviam i KAP4ICA "Domestos".No samo kap4ca!!!

Под препълване имах впредвид точно неправилно подреждане във вариант съд върху съд. Водата като я отвориш може и да има, но ако да запушени дупките на перката,  не са изплакнати. Два пъти ми се е случвало, първия път търсихме причината почти седмица. Белите петна може и да са от недобро изплакване на препарата за измиване или от неправилно дозиране на солта . Солта обаче се сипва колкото може и настройва на степени. Така че, след като не знае  каква е водата да пробва на принципа на пробата и грешката.

# 8
Давам няколо идея от какво може да е насляпо с причини, които при мен са се явявали във времото.Първо направи проба с наполовина пълна миялна, може да е въпрос на препълване. Изчисти си филтъра. После погледни дупките на перките дали не са запушени от боклуци. Аз напоследък слагам задължително сол и гланц допълнително към комб.препарат, заради черни гланцови чинии. И накрая и погледнете свързването, някой маркуч да не е запушен, водата дали е достатъчно...


Ne e svarzano s prepulvane,a s pravilno narejdane na sudovete.Pri niakoi po varoviti vodi triabva nepremenno da se izpolzva sol zaedno s tabletkite "vsi4ko v edno".A kolkoto do tova dali "vzema"voda moje6 da proveri6 i otvariaiki mialniata po vreme na proces.No opredeleno belite petna sa svarzani sas solta!!!Az ot vreme na vreme pribaviam i KAP4ICA "Domestos".No samo kap4ca!!!

Под препълване имах впредвид точно неправилно подреждане във вариант съд върху съд. Водата като я отвориш може и да има, но ако да запушени дупките на перката,  не са изплакнати. Два пъти ми се е случвало, първия път търсихме причината почти седмица. Белите петна може и да са от недобро изплакване на препарата за измиване или от неправилно дозиране на солта . Солта обаче се сипва колкото може и настройва на степени. Така че, след като не знае  каква е водата да пробва на принципа на пробата и грешката.
Taka e!Nai dobre e da se probva tova.Ot 18godini polzvam mialnia i sam stanala "spec" samo na bazata na tozi princip Wink Uspeh  bouquet

# 9
Много ви благодаря,че се отзовавате толкова бързо и изчерпателно Simple Smile Сега тъкмо спря да мие и ще отида да видя какво е станало и започвам да раглобявам и да търся източника на проблема Simple Smile На дъното вярно има едно нещо,което се върти,но освен въртене други функции май няма (предполагам е свързано със солта),отивам да го изстръгна Simple Smile А може ли да ми кажете някаква марка сол,която да потърся в магазина?Аз едва днес научих,че имало и специална сол,чудех се и мислех,че обикновена сол се слага  Joy индианска му работа Simple Smile

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И нашата съдомиялна е Whirlpool, чиниите "светят" след измиване. Ползвам таблетки, препарат за блясък и сол (отваря се едно капаче на дъното и се сипва там). Марката на солта е Somat.

# 11
А,значи и теб да те питам,на дъното,в десния ъгъл има едно като тръбичка и отгоре е затворено с нещо като цилиндърче,и аз не мога да го обясня точно,но може би ще се сетиш.Не е ли то за солта?Предполагам имаш нещо подобно там.А инъче видя на перката,че в някои от дупчиците има боклуци.Освен да взема една топлийка и да ги изчегъркам  newsm78

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Дупката за сол трябва да е широка, с голяма капачка, поне 7-8см в диаметър на дъното на миялната. Както са спрели перките ги завърти с ръка, да видиш движат ли се свободно, и им разгледай малките дупчици - ако има запушени дупки ги отпуши с тел.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На моята отворът е в ляво, пише "salt, salz, sal" на капачката (която е на винт).

# 14
Момичета,знаете ли какво се оказа-абсолютно навсякъде имаше котлен камък,даже си мисля,че се е натрупал и по отходния канал на дъното на машината,незнам предишните наематели какво са правили,но положението е кофти.Чудя се как да се отърва от този котлен камък,чувала съм за нещо с оцет,но не знам как трябва да се направи.А вие как се отървавате от подобни неща?Тук водата е много твърда,а препарати като Калгон не намерих.Очаквам отговорите ви с нетърпение. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт