"Капацитетът на рецепторите на инсекторите"

  • 485
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 999
Заслушвате ли се в диалозите на детските филмчета? Като чух тая фраза, останах като гръмната. Анимация за деца. Попитах моите дали разбират какво си говорят героите, естествено не знаеха думите "капацитет" и "рецептор". Аз пък не знаех какво е "инсектор", ама малките ме просветлиха. Заедно успяхме да преведем това изречение.
Ами ако мен ме няма в стаята да им обясня?
Ами ако тях ги няма, за да ме светнат?

# 1
  • Мнения: 284
И какъв е преводът? Инсектор от инсект/насекомо ли идва? Дори да е така, пак не се сещам.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Капацитетът на рецепторите на инсекторите. #Crazy

Капацитет:
 - мощ, мощност, сила
  - вместимост, обем
  - възможност, издръжливост
  - сведущ, компетентен, вещ, всезнаещ

Рецептор:
Цитат
Рецепторите са органи у живите организми, които имат способността да улавят промени в околната среда и да ги пренасят към централната или вегетативната нервна система за обработка.
Това как се обяснява на дете?  newsm78

Инсектор
Що за птица е това?  newsm78
И какъв е преводът? Инсектор от инсект/насекомо ли идва? Дори да е така, пак не се сещам.

 И на мен не ми идва нищо наум.  Embarassed

Като цяло си превеждам изречението така: Обемът на способността на насекомите.
Така ли е, baibibi?
Или обяснението трябва да се търси контекста на филмчето? newsm78

# 3
  • Мнения: 8 999
Не, всъщност самият превод няма никакво значение. Просто се замислих колко подобни изрази са набутани в детските филмчета - абсолютно безсмислени за малките зрители фрази, които нямат никакъв смисъл /за тях/. И какво разбират те в крайна сметка? И защо гледат като хипнотизирани някакви безумия, които за тях не носят никаква инфомация? И тези, които създават детската анимация изобщо виждали ли са дете през живота си, контактували ли са с такова, знаят ли "какъв е капацитетът" на възпрятието на тяхната таргет група?
Ей така, без да искам дочувам случайно една фраза. А какво ли още не съм чула? И с какво ли още се пълнят детските главички покрай тези безкрайни сериалчета, които текат денонощно по Джетикс, Картун, Кидс планет и още знайни и незнайни каналчета.
В стария апартамент пък хващахме един единствен детски канал, по който се излъчваха само филми с религиозна тематика.
Исках единствено да споделя с вас нещо като възмущение.
А иначе, инсектор е едно насекомоподобно изродче, което така и не успях да схвана дали е положителен, или отрицателен герой!

Общи условия

Активация на акаунт