Не иска да приема течности цял ден.

  • 1 636
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте. Синът ни не иска да приема течности цял ден. Цока един път към обяд и сутринта пина малко чайче и от тогава не иска да чува и за течности. На година и 5 месеца е. Имате ли идея от какво може да е?  Физически е здрав. Мерси на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 46 437
Храната му течна ли е или суха? Мляко пие ли?

# 2
  • Мнения: 32
Храната му е разнообразна  , защото му  я готвят в детска градина.  Яде си супички , солетки , бисквити , краставици , картофчета , различно според това какво му е менюто. Мляко не сме му давали да пие , освен от това което цока.

# 3
  • Мнения: 2 448
Това само днес или по дълъг период от време?  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 46 437
... освен от това което цока.

Кърма ли? Ами явно си набавя така необхидимите течности за деня, моето дете беше същото.
Течностите не се изчерпват с вода, всичко - сокове, мляко, чай задоволява нуждите Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че чрез кърмата си набавя течностите. Моето дете пък без вода не можеше и сега е така. Ако много те притеснява това питай педиатърката си. Пусни изследвания ако всичко е нормално няма за какво да се тревожиш.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
мога да ти споделя моя опит по въпроса:синът ми си пиеше нормално течности,даже прекалено понякога.някъде след 1г,вече не помня съвсем точно,много го мъчеха зъбите и не искаше нито вода,нито храна,нищо...съответно аз се притесних,почнах да настоявам,в смисъл напомнях му честичко да пие поне (помня,че бяха едни адски жеги и затова се тревожех още повече)...явно съм го издразнила с напомнянията си,не настоявах грубо,но все пак ...и оттогава до сега (3,5г),пие много малко течности...отдавна не му говоря по въпроса,не настоявам,обаче нищо не се променя... ooooh! ooooh! ooooh!правих изследвания,всичко беше ок,но просто човекът си пие много малко неща и това е... Tiredяде нормално,но с течностите няма оправия... Tired
единственият съвет,който мога да ти дам е да не правиш моята грешка,не настоявай и не му показвай колко е важно за теб да пие...
дано при вас се реши по-бързо и лесно проблемът,че знам колко  гадно и притеснително е... Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 312
На моя приятелка детето беше така до втората си година.
Дали му се събираха и 200 мл течности на ден не знам.
Тя го кърмеше до годинката и през този период вода не близваше въобще.
После по малко сок или мляко.
Синът ми пък беше пълна негова противоположност/имат 3 дни разлика/.
Към втората година е стигал до 4 литра на ден.
Беше буквално пристрастен към билковите чайове.
Варях по два пъти дневно по една малка тенджерка.
Отделно се наливаше с вода и мляко в несвяст.
Но пък не ядеше.
И двамата са здрави и добре сложени 4 годишни мъже към момента.

# 8
  • Мнения: 2 477
Щом детето е кърмено,няма проблем.Все пак всеки човек има различна потребност от течности.Спомням си ,докато кърмих(1 год),синът ми не изпиваше повече от 200-300 мл вода на ден.Сега не мога да го засека колко течности пие,но са много-вода,чай,мляко,почти не давам сокове.Аз също пия много вода-между 2л и 3л на ден Laughing

# 9
  • Мнения: 284
Чехот наскоро, че човек трябва да пие ВОДА (не общо течности, които поема по друг начин, а чиста вода) по 50 мл на килограм собствено тегло - например при 60 кг - 3 л. вода. Не знам как е за децата - но това, че на година и половина дете може да задоволи нуждите си от вода или въобще от течности чрез "цокане" - ми изглежда доста невероятно.

Другото интересно, което прочетох - но малко офф - е, че с всяка чаша кафе, човек трябва да изпива толкова и вода (това не ме изненада, защото кафето е диуретик и е нормално, че щом ще източваме, трябва да долеем)

# 10
  • Мнения: 53
Здравейте! Дъщеря ми е на 1г. 4мес. и до 1г.и1мес. не близваше абсолютно никакви течности, освен кърма! От 7мес.я записах на кухна, и съответно намалих броя на кърменията, като си мислех, че така ще пропие вода, поне в малки количества. Да, ама не!Цяло лято също не пи нищо! Как изкара- не знам! Аз не я насилвах, докато не си поговорих с една диетоложка, която ми каза, че сукането не осигурява достатъчно течности в организма и е задължително да се пие вода! Не просто чай,сок или нещо друго- ВОДА! Както тя се изрази "чрез водата се къпел от вътре човека! " На дъщеря ми междувременно й се появи себореен дерматит на лицето, който се влошаваше сравнително бързо. Тогава реших, че трябва да направя нещо по въпроса! Започнах да и давам неразреден компот! В началото не икаше, но след извесно време свикна да го пие. След това започнах по малко да разреждам компота с вода, докато не преминахме само на вода. В началото пиеше по около 500-600 мл. на ден, а сега пие по 250-300мл. , но все пак пие! Между временно дерматита й намаля, да не кажа, че изчезна! За това съветвам всички майки да се стремят да дават повече вода на децата си, независимо, че мен много хора ме критикуваха, че едва ли не съм наливала детето! Вие си настоявайте, пък то ако не иска, каквото и да направите пак няма да пие! Забравих да спомена, че дъщеря ми се храни много добре, ако това въобще има някаква връзка с приема на течности!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
проблемът е,че като настояваш да пие,детето(особено ако е във възрастта между 2 и 3г.) започва да се съпротивлява и да отказва още повече... Stop
и се получава един омагьосан кръг:детето не пие-майката се тревожи Mr. Green и настоява-детето почва да се съпротивлява и да отказва още повече-майката започва да откача от притеснение  Crazy Crazy Crazyи става още по-настоятелна и ....така до безкрай....
не казвам да оставим детето да се обезводни(дехидратира),а да бъдем велики тактици и дипломати,така че да му даваме тчности,всичко да е ок,без да стигаме до горе споменатите проблеми,които аз съм изпитала до болка...

# 12
  • Мнения: 53
Аз не казвам, че трябва да се налива вода с фунията в устата, а просто да настояваме (в смисъл по-често да му предлагаме шишето или чашата) пък то само ще реши кога и колко да пие!

# 13
  • Мнения: 2 448
Чехот наскоро, че човек трябва да пие ВОДА (не общо течности, които поема по друг начин, а чиста вода) по 50 мл на килограм собствено тегло - например при 60 кг - 3 л. вода.

В това няма никаква логика, защото водата е част от много неща, включително плодове и други течности.
Как си представяш 3 л вода, и ако в дневното меню присъстват повече супи, сокове, плодове и т.н. колко течност трябва да преработят бъбреците. И само сокове (примерно)  да пие човек, и грам чиста вода да не близва , щом си доставя необходимото количество течности е все едно. Организмът си я извлича.

# 14
  • Мнения: 5 940
Пий често вода пред него, харесва им на дечковците да имитират. Интересно ли му е да пие от вашите чаши? Не спирай да предлагаш. Вземи някакви любопитни детски шишета със сламка или ако пие вече от нормална, пак някаква изрисувана чаша. Стреми се в менюто да присъстват повече плодове и мляко, ако детето упорито продължава да отказва други течности.

Общи условия

Активация на акаунт