изследвания за чревни паразити

  • 10 271
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета!
Синът ми не е ходил на детска градина от януари месец и сега искат да се направят изследвания за чревни паразити. Вчера поисках от личната лекарка направление, но тя каза че не се дават направления за такива изследвания. Каза направо да отида в ХЕИ и срещу заплащане/около 30 лв./  да му се направят. Не съм сигурна обаче че наистина такива изследвания се заплащат. Моля някой ако е правил такива  наскоро да даде информация.

# 1
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Ние правихме преди около 2 седмици , и положението беше следното , ХЕИ не работи наистина с направление от здравната каса , но някои от другите лаборатории които също правят тези изследвания работят , като на мен ми  взеха 8.00 лв.  за едните изследвания / шишенце със секрет и стъклото / а другите ми се покриха от здравната каса, а иначе в ХЕИ са съответно 14.00и  8.00 лв.

# 2
  • Мнения: 12
Значи все пак мога да ползвам някакво направление. Ще си поговоря отново с личната. Благодаря kati 21.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 700
Ние правихме такова изследване миналата седмица, точно за градина (за ясла) , дадоха ми направление, но аз ги направих в частна лаборатория и ми взеха 12 лв.
Правим такива изследвания за първи път, ако това е от значение за талоните, които издават личните лекари.

# 4
  • вкъщи
  • Мнения: 704
при нас хеи правят за детската градина а иначе в  медицинския университет е с здравната каса

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Доколкото знам веднъж годишно могат да се дават такива направления.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Бъди по- настоятелна.Трябва да  ти даде направление,защото се полагат веднъж годишно такива изследвания,защото детето е отсъствало по -дълго време.Наистина част от изследването  се заплащано защо ще плащаш 30 лева като може да платиш по малко?

# 7
  • Мнения: 166
Изследването на изпражнение за паразити на здраво дете/каквото се предполага,че е и това,което ще тръгва на градина/е включено в пакета от медицински дейности на личния лекар по профилактика в тази възрастова група и се прави веднъж годишно.

# 8
  • Мнения: 94
Нашата лична лекарка ни дава направление за тези изследвания два пъти в годината. Плащаме само за консумативи- около 2 лева. не сме правили в ХЕИ изследването, а в друга лаборатория.

# 9
  • Мнения: 1 820
Доколкото знам веднъж годишно могат да се дават такива направления.
за дете над 2 год обаче  Peace Иначе не се поема от ЗК.Освен ако личния не пише измисленна диагноза.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ама защо 30 лв, каква е тази цифра, майка ми си прави здравна книжка на скоро и са и взели 8 лв за това изследване. Има някаква грешка, не може да е толкова  Thinking

# 11
  • Мнения: 1 820
зависи от ЛЛ  Peace

# 12
  • Мнения: 6
Благодаря на всички за съдействието. Ще си търся правата. Весела и усмихната пролет !!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт