Помощ...искам да спра да кърмя!!!

  • 1 013
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Моля за съвети....синът ми е на 10 месеца и половина и все още суче /само вечер, но по 3-4 часа стои на гърдите ми/ , направо ме използва за биберон. Отказва всякакви адаптирани млека /кисело мляко също/ и биберон-залъгалки. Незнам как да го отуча от това сукане. Опитах да го оставя на баба му за три дена , направо я беше направил луда...цяла нощ рев, искал само пърета.... след това оставаше баща му при него-същата работа. Моля ако някой е имал опит с такива "образи" да помага.
П.П. Защо искам да го откажа от сукането? Племенникът ми е на 1,5г. и още тормози майка си-суче навсякъде, по всяко време и изпада в истерии, ако не му дадат/аз не искам това да се случва и с нас/. ...и чувствам се вече доста изнервена/след ужасна бременност и искам релакс/ Wink

# 1
  • Мнения: 342
Бебетата усещат всяко напрежение на майката. Ако ти си напрегната и нервна, то това се предава и на него и съответно иска да се утеши с .... цицата на мама  Wink Това е мое мнение, но аз също съм наблюдавала специално за това, че предавам напрежението си на бебка. Така, че се успокой и мисли позитивно, по-скоро виждай хубавата страна на тази ситуация. Аз например с нищо не мога да заменя погледа на малката когато я кърмя и не само него! Когато станеш родител разбираш, че всякакви планове тук изчезват  Laughing, не ние, а децата ни казват какво да правим, малко изтъркано клише, но до преди да стана майка и аз го смятах за такова. Успех и спокойствие!

# 2
  • Мнения: 2 531
Опитах да го оставя на баба му за три дена , направо я беше направил луда.
Ти ме разби ... щом и това не помага
 И аз съм на твоя хал ... само че и денем сучем  1-2 пъти, нощем  - като при вас!
Аз също съм много изтощена физически, искарах пневмония, и куп драги по леки вирусчета!

Аз лично реших че ще трябва първо да науча моето дете да пие нещо различно от кърма, щото не пие все още вода и сок! Взела съм разни чаши и приставки / за биберони е късно вече/ и пробутвам по малко вода сок и кис. мляко. Моето бебе отказва всякакви каши и АМ , яде с удоволствие кис. млако и ще се отбием с това, но постепенно / или може би рязко като ми писне съвсем?/!!!
Твоето дете пие ли нещо друго освен кърмата?

Когато станеш родител разбираш, че всякакви планове тук изчезват  Laughing, не ние, а децата ни казват какво да правим, малко изтъркано клише, но до преди да стана майка и аз го смятах за такова. Успех и спокойствие!
Много точно казано! Аз дълго време се нервих че не става на моето, откак се примирих със ситуациите  ми е много по леко!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
явно детето ти не е готово за отбиване, може много да се стресира, ако продължаваш да упорстваш. След като суче само вечер, не е чак такъв проблем. Моята сучеше нон стоп през цялото време, но аз и не съм искала да я отбивам(кърмихме се 1г 11м) Според мен нещо притеснява детето ти, за да суче толкова часове, да не избива някое зъбче? Иначе е напълно нормално да се успокоява с гърдата ти, все пак е кърмаче,а гърдата не е само за хранене. Аз пък съм много доволна, че се успокояваше с нея. Имахме много проблемно зъбоникнене, ужас направо. Заизлиза ли зъб се будеше на всеки час, аз обаче вместо да я разнасям по цяла нощ, само и подавах гърдата и заспивахме. Същото и като е болна. Всяко дете е готово за отбиване на определена възраст, прочети повече в библиотеката.

# 4
  • Мнения: 9 467
Абсолютно подкрепям petia_tag  Peace


Помисли струва ли си да се стресира детето за сметка на твоя комфорт...споко-няма да суче до първи клас Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 932
Хубаво е , че сте се кърмили толкова време . Аз също подкрепям petia_tag за това , че всяко дете си има определен момент , когато е готово да отбие . Но и разбирам колко ти е трудно и неприятно в тази ситуация . Имай предвид , че до 2 години е необходимо детето да приема мляко ежедневно , така че менюто му е необходимо да се съобрази с това . Също така ако племенникът ти е такова пристрастено кърмаче , не е задължително всички да бъдат такива . Моят син бе кърмен до година и 10 месеца , но никога не е искал да суче така . Винаги сме се кърмели насаме , на спокойствие . А кърменето беше най-лесният начин да се успокои едно малко дете , когато е нервно , да се приспи , когато още му се играе , да мине болката , когато току-що проходил падне и се удари .
Щом се кърмите само вечер , едното , което може да направиш , е да го оставиш да спи с някой друг - с таткото например . През деня е необходимо да се гушкате много и често  , така детето компенсира близкия контакт с майката , който му осигурява кърменето . Ако кърмата е много , може да е необходимо да се цедиш няколко дни , за да не се стигне да запушени канали или мастит .

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Не ти ли е жал за бебенцето.....Моя син е на година и три месеца и колкото и зле да се чувствам не мога да се реша да го отбивам, просто ми е много жал... Не съм спала вече две години.....Но няма да спра да го кърмя....Дано и Господ да подкрепя мнението ми Wink

# 7
  • Мнения: 2 110
Не ти ли е жал за бебенцето.....Моя син е на година и три месеца и колкото и зле да се чувствам не мога да се реша да го отбивам, просто ми е много жал... Не съм спала вече две години.....Но няма да спра да го кърмя....Дано и Господ да подкрепя мнението ми Wink

И аз те подкрепям ! Peace Peace Peace Страхотно е ,това което правиш !

# 8
  • Мнения: 9 776
Миличка, не мога да ти помогна със съвет, но не е нужно да обясняваш защо така си решила, нито пък да се извиняваш. Разбирам те напълно и ти пожелавам много скоро да намерите решение Peace.

# 9
  • Мнения: 1 174
Опитах да го оставя на баба му за три дена , направо я беше направил луда...цяла нощ рев, искал само пърета.... след това оставаше баща му при него-същата работа.

Добре де ама ти защо така рязко - вчера сукал и ти на следващия ден го оставяш за 3 дена при бебе му. Опитай  по - плавно - първо му ограничи времето за сукане вечер - вместо по 3-4 часа да суче около час, така няколко дни, после за половин час пак няколко дни.  Много е тежко за детето така изведнъж. А иначе не е задължително детето ти да прилича на племенника ти - то може само да се отбие дотогава, може и да свикне да си иска само когато сте сами вкъщи. Относно отбиването, ти най - добре си знаеш кога да стане това, щом ти тежи и искаш спокойствие, отбий го, кърмила си доста дълго  Peace Успех

Общи условия

Активация на акаунт