объркана и (не)приятно изненадана

  • 3 175
  • 38
  •   1
Отговори
здравейте,

на 23 години съм, преди 4 месеца станах мама.
Родителите ми винаги са били много мили, но и леко побъркани, хипита от ягодовите години.
Винаги са ми давали от малка свобода да решавам и сама да си понасям последствията.
И двамата са доста модерни и напреднали за възраста си и много се гордея с тях, майка ми е много красива жена,
а баща ми като кученце ходи след нея и се стреми да задоволи всичките и прищявки, постоянно показват любовта си един към друг, даже прекалено, понякога ме досрамява от тях.
Дойдоха ни на гости, на мен и на мъжа ми, и както винаги се прегръщаха като младоженци, въпреки че на тяхната възраст въобще не им отива, и двамата са на 45. Казаха ми че искат да ми кажат нещо важно, започнаха да се смеят и баща ми ми съобщи , че е най-щастливия мъж на света защото очакват бебе, майка ми е бременна, и това са го планирали и е станало ин-витро.
Хора потресена съм, не мога да го повярвам, те са оглупели не, ами незнам нямам думи, всички ще ми се смеят, мъжа ми и той не е очаквал такова развитие на нещата, прекалено е, като се замисля то ако имам братче или сестриче то ще е по-малко от моето момченце. Майка ми ми обясни, че се чувствали и двамата млади отново, леле ами аз как се чувствам.
Много ги обичам, знам че не мога нищо да направя и нямам право да им се сърдя и аз съм мама, НООО  Rolling Eyes
Как бихте реагирали на мое място, има ли и други които са се сблъсквали с такъв проблем?

# 1
  • Мнения: 4 111
Браво на тях! Зарежи тези предразсъдъци и ще живееш по-добре.

п.с. аз съм намеквала уж на шега на моята майка, но тя не иска повече деца. И не ме бърка това, че брат ми/сестра ми ще са по-малки от сина ми. Дори това ме кара да се усмихвам.

# 2
  • Мнения: 293
Няма нищо по-прекрасно от отношенията,които описваш между родителите ти...
Аз на твое място бих била щастлива - първо,защото съм само дете и до ден днешен искам много братче или сестриче / даже карам баща ми и приятелката му да ми направят/ и второ заради самото щастие на твоите родители и заради обичта между тях !
Не виждам проблем, а само хубави емоции ....
Какво те притеснява по-точно?

# 3
  • Мнения: 1 341
Не виждам нищо лошо. Щом се обичат хората, нека създават нов живот щом така усещат нещата!
Подкрепи ги в решението им. Дано всичко е наред и след няколко месеца се радваш на братче/сестриче.
Колкото до хорското мнение, не живей за него, ще си много по-щастлива.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 104
1. Мисля, че ми звучи малко измислено.
2. Ако са по на 45 години не може да са "хипита от ягодовите години" - млади са.
3. Хората на 45 години да лягат да мрат ли? Какво нередно има да се прегръщат и целуват?

# 5
  • Мнения: 5 468
Не виждам какъв е смисъла от твоите терзания. Обичаш ги, те се обичат... искат да имат дете. Ами нека имат.

# 6
  • Мнения: 246
Много смело от тяхна страна и много хубаво.Всичко останало са предразсъдъци  Peace

# 7
  • Мнения: 3 376
Мога само да те поздравя за чудесните родители!

И се чудя как такива отворени към живота и широко скроени хора имат такава егоистична и тесногръда дъщеря.Нали не мислиш,че живота започва и свършва с теб или че света се върти около теб?
Остави ги да дишат и не се дръж като ощипана булка.

"Какво ще кажат хората"-кои хора?Теб желанията на родителите ти ли те интересуват или мнението на хората?

# 8
  • Мнения: 2 617
1. Мисля, че ми звучи малко измислено.
2. Ако са по на 45 години не може да са "хипита от ягодовите години" - млади са.
3. Хората на 45 години да лягат да мрат ли? Какво нередно има да се прегръщат и целуват?
Точно!

# 9
  • Мнения: 497
Еми моят баща ме е правил на 50 години, бре. И защо да те е срам, че показват (и я има ) любовта си един към друг. Не е за срам, за гордост е.
Абе млада си и е разбираемо, но като станеш и ти на 40-45 ще разбереш че ... си млада още, макар сега явно ти се струва, че това е бабешка възраст.

# 10
  • Мнения: 431
Мога да кажа само "Евала" на родителите ти!
Дай Боже всеки му такава любов с половинката. И мился, че трябва да се радваш на тяхното щастие!

# 11
  • Мнения: 22 343
Аз мога да им кажа едно голямо "Браво"!.
Не виждам нищо срамно от това, че като са на 45г какво, трябва да легнат да мрат ли?
Това е една чудесна възраст и щом имат смелостта да желаят още едно дете, това е чудесно.
А какво ще си кажат хората - че те и за най-обикновенни неща могат да говорят глупости, не виждам на теб това какво ти пречи.

# 12
  • софия
  • Мнения: 3 340
Браво на родителите ти!!!Радвай се за тях.

# 13
стига бе хора, недейте да лъжете авторката за да и гледате сеира. Това е срам и позор, бабата и дядото да имат дете по-малко от внучето. Наистина ваште не са наред, аз ако така ми направят наште , незнам  Whistling
Те все едно две внучета имат, ами не са ли се замисляли това дете като стане на 20 години и те ще са на 65, какво ще му предложат, пенсията ли, а образованието кой ще го поеме, парите не са най-важното, но дават сигурност на младини и на старини.
Мисля, че това което са направили е много безотговорно и егоцентрично, не можеш ей така, защото ти се е.е и искаш да показваш на жената колко я обичаш и да и вдигаш самочувствието, виж колко си млада даже пак можеш да раждаш, да плащаш с цената на съдбата на едно дете и със развитието на живота му.
Тяхната постъпка не е нормална за мен.
ади сега нападнете ме
 Hug

# 14
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
  На мен ми се струва.че разсъждаваш доста егоистично...Възхищавам се на родителите ти,означава че са успели да съхранят обичта си повече от 24 години,което не винаги е лесно...Можеш само да им се радваш,но сега едва ли го разбираш...ще го разбереш,когато станеш на 40 и малко повече Hug
Тогава започваш да си даваш сметка,че живота едва започва...!Не са "възрастни",просто теб са те създали много,много млади!
Опитай се да погледнеш от друг ъгъл нещата и ще видиш,че няма нищо лошо,напротив-можеш само да се гордееш с такива родители!

Общи условия

Активация на акаунт