съпругат ми е алкохолик

  • 7 333
  • 47
  •   1
Отговори
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Здравейте чудех се дали да започна тази тема но нещата излизат вЕЧЕ извън контрол.Омъжена съм от 7 г.но се познаваме от 13г. имаме две деца.Съпругат ми пътуваше с корабите но от 1г. спря и така започнаха проблемите.Започна да употребява алкохол всеки ден а дори и в малки количества се напива и започва кошмара.Винаги ме е пренебрегвал заради братята си не обръща внимание на децата си .Дъщеря ми е в първи клас а той дори не знае дали може да чете.Хигиената му е под всяка критика не се къпе не се преоблича.Но най-лошото е че ме тормози психически и физически блъскал ме е удрял ме е не ме е пребивал но мисля че е въпрос на време.И когато го питам на другият ден защо ми посяга той казва че нищо не ми е направил ако трябва да ме бие нямало съм да мога да стана.Вечер когато се прибере пиян и с децата спим той влиза в стаята  и започват скандалите.Не желая да да имам интимни отношения с него а той започва да ме обвинява че си имам любовник .Аз му обеснявам причината че не може до вчера да ми крещи а сега иска секс но не разбира .Може много да ви обяснявам но това е достатъчно да добиете представа за живота ми .Аз съм на 30г. и пОЧТИ съм решила какво да правя но ме е страх от неизвестното а и децата как ще го приемат.Той не може да се промени за него няма проблем с алкохола.КАКВО ДА ПРАВЯ ПОМОГНЕТЕ МИ.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 910
Освен със съвет да се разделите няма да можем да ти помогнем. Пиянството е до гроб и щом става лош - поне аз бих избягала веднъж за винаги.

# 2
  • Blagoevgrad
  • Мнения: 29
Какво да правиш никой тук не може да ти каже. Съчуствам ти за положението, в което си, но мога да ти дам само съвет. Помисли дали това е живота, който искаш да живееш, помисли каква среда осигуряваш на децата си. Пожелавам ти сили и кураж да се пребориш с ужаса,в който /според мен/ живееш! Бъди силна!

# 3
  • Мнения: 1 782
Нещата които казваш за него са твърде тежки, последствията от алкохолизма му са необратими на този етап.
Опитаи да поговориш с него когато е трезвен, но щом се е стигнало до тук надали има връщане назад.
Явно не това е човека с които ще изживееш дните си, макар и че децата ти са от него.
По-добре гледаи напред и прекрати връзката си с този човек ако няма решение на проблема.

# 4
  • Мнения: 1 844
всеки сам избира какво да прави и как да живее.аз лично не бих търпяла такъв живот нито ден,никой човек не го заслужава.
защо да търпиш един мъж алкохолик,който те малтретира,не се грижи за децата си и общо взето се е превърнал в един мизерник?
вземай си децата и продължете живота без него.може и да те е страх от неизвестното,но съм сигурна,че определено ще е по-добро от настоящето ти.
успех! Peace

# 5
  • Мнения: 804
Съпругът ти, явно не е свикнал да е на сушата. Сигурно преживява някакъв стрес, но алкохолът не е  решение. За съжаление не мога да ти дам адекватен съвет. Хубаво е, ако можете да поговорите, да го убедиш да потърси помощ, но малко мъже признават, че имат проблем. Най-лесно е да спасиш себе си и децата, като се махнеш. Най-трудно е да се бориш, без да знаеш дали ще победиш.
Ние сме чужди хора и нашите съвети са валидни за това, което ние сме преживели или видели.
Решението е твое.

# 6
  • Мнения: 293
Ти си едва на 30....
Животът е пред теб !
Единственото най-добро,което можеш да направиш за теб и за децата ти е да се махнеш възможно най-бързо.
Никога няма да съжеляваш за това решение,сигурна съм.Важното е да го вземеш веднъж...
Не се колебай!

# 7
  • Мнения: 3 453
По-лошо, от съпруг - алкохолик, е един ден децата ти да те обвинят за това, че навремето не си взела правилното решение и по този начин са израстнали в неподходяща среда.
Познавам такива порастнали деца. Нямаш представа колко е ясен споменът, как баща им нахлувал в стаята, докато спят с майка си и започвали скандалите.
И друго - едното, от тези деца, вече е мъж и е поел по пътя на баща си. Семеен е, има дете. Не обръща внимание на семейството си, тормози ги, системно се напива....
За съжаление, много често моделът на поведение се пренася. Майката и до сега не може да си прости, че навремето не е събрала нужната смелост и не се е откъснала навреме.  Tired
Надявам се да вземеш правилното решение - правилно за вас, тримата! Peace

# 8
  • Мнения: 804
Ти си едва на 30....
Животът е пред теб !
Единственото най-добро,което можеш да направиш за теб и за децата ти е да се махнеш възможно най-бързо.
Никога няма да съжаляваш за това решение,сигурна съм.Важното е да го вземеш веднъж...
Не се колебай!
Ей, хора, семейство не се разваля така лесно. Не може да не се опиташ да помогнеш на човека до теб, не може да го оставиш да потъва.
Бил добър до вчера, защото пътувал, носил пари и не досаждал. Днес вече е лош.
Ами той може да има нужда от помощ. Кой ако не тя поне ще опита да го извади от дупката.
Една жена винаги има шанс да намери по-добър мъж, но той винаги ще бъде чуждия човек за децата и.

# 9
  • Мнения: 293
Ти си едва на 30....
Животът е пред теб !
Единственото най-добро,което можеш да направиш за теб и за децата ти е да се махнеш възможно най-бързо.
Никога няма да съжаляваш за това решение,сигурна съм.Важното е да го вземеш веднъж...
Не се колебай!
Ей, хора, семейство не се разваля така лесно. Не може да не се опиташ да помогнеш на човека до теб, не може да го оставиш да потъва.
Бил добър до вчера, защото пътувал, носил пари и не досаждал. Днес вече е лош.
Ами той може да има нужда от помощ. Кой ако не тя поне ще опита да го извади от дупката.
Една жена винаги има шанс да намери по-добър мъж, но той винаги ще бъде чуждия човек за децата и.

Така е.От партньорска гледна точка.
Но всички знаем,че зависимите не осъзнават нуждата си от помощ и намеса...
В този ред на мисли....децата и тя ще страдат,а положението няма да се променя.
Да опита веднъж,дваж да... но да се примири с това положение -НЕ.

# 10
  • Мнения: 3 453
Бабилия,
има неща, които ме карат да си мисля, че каузата е изгубена.

.....не обръща внимание на децата си .Дъщеря ми е в първи клас а той дори не знае дали може да чете.
Този проблем може и да е следствие на алкохола, може и да не е. Работата му е била свързана с пътувания. Може би затова не се държи адекватно с децата си, но не виждам и да прави опити за сближаване.

Вечер когато се прибере пиян и с децата спим той влиза в стаята и започват скандалите.Не желая да да имам интимни отношения с него а той започва да ме обвинява че си имам любовник .
Колкото и да е зле, един баща винаги ще се съобрази с децата си и няма да позволи да ги стресира по този начин.  Confused
Пак ще се откъсна малко от конкретния случай. Дъщерята на моята позната ми е разказвала, как са дебнели тримата /тя, майка и и брат и/ на прозореца, за да видят, дали баща им се прибира пиян. Ако заподозрат, че е пил, веднага си лягали / в едно легло/ и загасяли осветлението. Момичето ми е разказвало, как със свито сърце се е молела на Господ баща и да не влезе в стаята... С часове не смеела да помръдне, нито да заспи...

Той не може да се промени за него няма проблем с алкохола.
Това е достатъчно основание тя да се изнесе заедно с децата!
Как се помага на човек, който не осъзнава, че има проблем?

# 11
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Обърни внимание на поведението на децата, когато се прибира баща им. Ако се умърлушат и притихнат и почнат да стрелкат погледи ту към него, ту към теб- това е. Багажа и да те няма.

# 12
  • Мнения: 804
AGAPH , за примирение и дума не може да става. Но да си тръгнеш без поне да си се опитал да промениш нещата не е редно.
Няма да навлизам в подробности (предимството на възрастта са "очните"), но е много тежко когато осъзнаеш, че не си направил необходимото, когато е можело да промениш нещата.  
В момента всичко е поправимо, след време ще бъде необратимо. Тогава на NARAIA ще и е далеч по-тежко.
Тези деца са създадени с любов, най-малкото което им дължат е да ги отгледат с любов.

Норе, мъжете се учат да бъдат бащи. За разлика от майките, които го усещат. Той не е живял с децата си, пътувал е през цялото време. Не искам да вярвам, че няма шанс.

# 13
  • по света
  • Мнения: 1 587
Деградацията на един алкохолик е нещо ужасно.Не причинявай това на децата си и на теб самата.

# 14
AGAPH , за примирение и дума не може да става. Но да си тръгнеш без поне да си се опитал да промениш нещата не е редно.
Няма да навлизам в подробности (предимството на възрастта са "очните"), но е много тежко когато осъзнаеш, че не си направил необходимото, когато е можело да промениш нещата.  
В момента всичко е поправимо, след време ще бъде необратимо. Тогава на NARAIA ще и е далеч по-тежко.
Тези деца са създадени с любов, най-малкото което им дължат е да ги отгледат с любов.

Норе, мъжете се учат да бъдат бащи. За разлика от майките, които го усещат. Той не е живял с децата си, пътувал е през цялото време. Не искам да вярвам, че няма шанс.


Добре де, това си е лично мнение на AGAPH. Защо в два поредни поста тя бива опонирана?! Нека всеки си напише мнението, без да създава среда за спорове.
А по темата: явно пиенето не е единствения проблем. Имам псих. тормоз, а може би и икономически фактор. Аз мога да предложа на авторката да се разделят за месец-два, ако това е възможно и след това сами да си решите. Мисля, че лятната ваканция на децата е най-удачния период за това.
Успокой се, каквото и решение да вземеш, света не свършва с това  Hug

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 22:09 от linda_

Общи условия

Активация на акаунт