Латекс върху тапет или какво?

  • 12 071
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 965
Става въпрос за следното.
Вчера си поръчахме нови мебели за хола и започнахме да подготвяме старите за махане. Оказа се, че на гърба на настоящия ни диван има издаден пирон и на няколко места доста е наранил тапета зад него. Новият диван е по-нисък и ще се вижда. Същите тапети трудно ще намерим, а и да сменим 2 парчета, сигурно ще има разлика. В същото време, нямам желание да сменяме тапетите в цялото помещение - доста е голямо, няма да има време преди да докарат новите мебели, а и сменихме тапетите преди по-малко от година.
Та, въпросът ми е: мога ли да тегля един латекс само върху въпросната стена зад дивана /примерно, в един от цветовете на тапетите/ и дали подобна комбинация е удачна? Така 2 от стените ще останат с тапет, третата е с голям прозорец, а само въпросната стена ще е латекс. Или по-добре да търся варианти с фриз, някакви лавици над дивана или нещо друго?
Дайте акъл. Praynig

# 1
  • Мнения: 25 600
По принцип - може, но все пак зависи какви са тапетите.
Не можеш ли да снимаш и покажеш повреденото, може да ти предложат по-лесен и по-интересен вариант.

# 2
  • Мнения: 4 965
Пробвах да снимам, но не уцелвам светлината и на снимките не личи.
Тапетите са светли, пъстри, в различни нюанси, релефни /хамелион/.
Под определен ъгъл на светлината се вижда буквално тънка черта /като сянка/ - дълга над 1 м. /при местенето на дивана за почистване под него сме го протрили/, където пиронът е издълбал релефа, а на 1-2 места си е направил дупки. Не го обяснявам много ясно.
Височината е такава, че не става да се сложи картина или нещо подобно.

# 3
  • Мнения: 4 300
Ами ако пребоядисаш отгоре, пак ще се вижда релефната вдлъбнатина, нали?
Според мен фриз или някакви стикери ( има разни готови в ЛАбиринт, а сигурно и в други магазини за обзавеждане и тапеи, освен това можеш да ги поръчаш в печатница или рекламна агенция). Ако е ниско за картина, ще е ниско и за лавица си мисля.

Аз имам подобен проблем, но с мазни отпечатъци от ръчички тук таме. Мислех да изрежа няколко мотива от пъстрия тапет, който е само върху една от стените и да го залепя на изцапаните места по другите стени.

# 4
  • Мнения: 25 600
Ами ако пребоядисаш отгоре, пак ще се вижда релефната вдлъбнатина, нали?

Ако не е много дълбоко, може би ще може да се запълни с боя самата драскотина? 
Или ако е по-дълбока - с гипс/гипсово лепило и после да се мине с четчица с боя в същия цвят?  Thinking

# 5
  • Мнения: 4 965
...
Ако не е много дълбоко, може би ще може да се запълни с боя самата драскотина? 
...

Това ми беше идеята, но Рокси е права, че и за лавици е ниско.
Мислех и за нещо като мини-фототапет на това място, но никога не съм си падала по този тип украса.
Вдлъбнатината лесно мога да премахна, както каза Какето с гипсово лепило. Проблемът е цялата дълга "сянка".
Рокси, в момента не се сещам за какви стикери говориш...

# 6
  • Мнения: 4 380
Прекрасно се боядисва с латекс върх тапет. Ако тапетът е релефен ще си получиш стена с релефна текстура.
Ако влъбнатината от надрасканто не е голяма, тя ще се прикрие от латекса, ако е по-дълбоко, шпакловай даденото място.

Възможни са и други варианти за премахване на дефекта, но трябва да се види.

# 7
  • Мнения: 8 999
Най-безболезнено ще стане със стикери. Виж в тази тема: Шаблони, стикери, тапети и декорации за стена - 2
Може и да боядисаш, разбира се, но не се опитвай да докараш същия цвят като на тапета. Избери нещо контрастно.

# 8
  • Мнения: 4 300
Ето един стикер- http://images25.snimka.bg/005544204.jpg - взех го от темата на комшийките.
А може и да купите някакъв различен тапет и да лепнете само няколко ширини зад дивана, аз лично харесвам два вида тапети в една стая ( ако е подходящо де). Така е в нашия хол- http://media.snimka.bg/0453/007162012.jpg - снимката е с телефон и не е добра, но цветният тапет е на част от стената, а на останалата част- едноцветния, както и на другите стени.

# 9
  • Мнения: 4 965
Благодаря много за идеите.
Стикерите наистина ми харесаха най-много и вероятно ще се спра на този вариант. Изглежда и най-лесен.
  bouquet

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Прекрасно се боядисва с латекс върх тапет. Ако тапетът е релефен ще си получиш стена с релефна текстура.
Ако влъбнатината от надрасканто не е голяма, тя ще се прикрие от латекса, ако е по-дълбоко, шпакловай даденото място.

Възможни са и други варианти за премахване на дефекта, но трябва да се види.

съгласен  Peace
и след време като решиш че искаш гладка стена се свалят много лесно.
при нас бяха 2 слоя латекс с различни цветове преди да направим основния ремонт.

# 11
  • Мнения: 1 849
Или ако е по-дълбока - с гипс/гипсово лепило и после да се мине с четчица с боя в същия цвят?  Thinking
Можеш да сложиш и колоркит на одраното място и да боядисаш с латекс отгоре, цветен в тон с тапета, както си казала. Мисля, че ще стане интересно!  Peace
У нас е боядисано с латекс върху тапета, релефен (здраво залепен) и е станало доста добре. Можеш и да боядисаш само половината стена, пак ще стане идейно...

# 12
  • Мнения: 211
Или ако искаш най-бързо и лесно да се справиш, т.е. да сложиш латекс, не е ли по-добре да избереш някакъв контрастен или акцентиращ за помещението цвят. Примерно ако тапетите са ти в бежовата гама, да сложиш светло зелен латекс примерно. Само примерно Grinning Така ще стане оригинално. Според мен не трябва да се притесняваш да експериментираш, в днешни дни всичко е позволено Hug

# 13
  • Мнения: 4 965
Твърдо се спряхме на стикери.
Даже съм избрала конкретни мотиви. Остава само да ги купим и залепим (това ще стане след като докарат новия диван).
Стикерите най-пълно отговарят на концепцията ми за новия вид на дневната.
Като стане (вероятно изцяло ще довършим след 1-2 месеца), ще кача снимки.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт