Пукане на крачета и ръчички

  • 2 497
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте мили мами,
пише ви една притеснена майчица.
От няколко дена забелязвам, че на бебчето му пукат ръчичките от раменцата и краченцата от таза. А днес от сутринта сме с температура 37,8 и 38, давах му нурофен, но ефект особен няма.
Като особеност какво да кажа, освен че детенце е много динамично постоянно иска да мърда, постоянно иска да е на ръчички ама това си е нещо обикновено и е от самото начало, но и в последно време иска много да е прав, тоест да си стои на крачетата и аз само да го придържам, седи и много седнал, почти не иска да е легнал освен като спи.
Утре ще го заведа на педиатър, но до тогава дали имам основание да се притеснявам, или просто сме лепнали някакъв вирус. Иначе освен температурата и това, че няма много апетит други симптомии нямаме.
Искам да уточня, че нямаме още зъбки. Ама като му гледам венците нямаме изгледи скоро за такива.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 264
Най-вероятно е вирус. Не се притеснявай.
Виж какво намерих в друг форум:
http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=8919

# 2
  • Мнения: 15 379
Това пукане, което чуваш е напълно нормално и не е притеснително. Бебетата и малките деца имат т.нар. халтавост на костите, която с времето отшумява Simple Smile.
И моят син доскоро беше така.

# 3
  • Мнения: 102
Не се притеснявай и на моята и пукат, но си спомням че и със сина ми беше така та не съм се притеснявала. Може ли да си почистиш кутията, че не мога да ти пратя лс. Peace

# 4
  • Мнения: 229
Здравейте,
благодаря ви много за отговорите. Бяхме на доктор днес и той ни каза че е нормално и не било притеснително. Но пък се оказа че ни никнат няколко зъбки на един път и за това имаме температура. Нощес беше страшнооо  #Crazy Sad

# 5
  • Мнения: 2 110
ОХ, по-бързо да минават тези зъби...голямо мъчение са за децата и техните майки!
Стискам ви палци ! Peace

Общи условия

Активация на акаунт