на почивка сама с детето

  • 6 198
  • 59
  •   2
Отговори
  • Мнения: 151
Здравейте,
Може би ще ви се стори маловажно притеснението ми... но все пак ще ви помоля да споделите опит. Въпреки че бащата на детето ми настоява всички ваканции  да караме тримата заедно с детето, и аз се бях съгласила (глупачка!), все пак си дадох сметка че някак ...не става...не е естествено и предполагам че и момченцето ми ще го почуства...вече имахме един злополучен опит.
Сега искам да опитам да отида на почивка сама с детето. И ще го направя. Притеснено ми е защото, много съжалявам но си признавам че "ми пука" от хората, колкото и да не искам, тъжно ще ми бъде  да гледам навсякъде семейства, всички заедно. А от друга страна искам да си починем с детенцето ми някъде далече от подредения семеен живот на приятели и съседи, далече от консервативния ми град. Знам че зависи само от мен как ще се чуствам! Но все пак ще се радвам ако някой разкаже как се е справил емоционално в такъв момент.   bouquet

# 1
  • Мнения: 910
Аз ходих лятото на море с децата. Никой нито ме знае нито ме познава. На никой не му прави впечатление че съм сама с децата. Има много майки сами с децата си. Е, като срещах семейства ми ставаше тъжно но.......

# 2
  • Мнения: 317
arlena  Hug
И аз така реших да направя това лято. Е, ако го помоля ще се съгласи да дойде в ролята на шофьор, но за какво newsm78
Предпочитам малко проблеми с пътуването /влак, рейс/, но поне психически да си почина. Доколкото усещам, това е практика и на другите майки във форума. Хайде сега - ако ще е почивка, почивка да е - няма смисъл от театри Wink

# 3
  • Мнения: 2 175
Изобщо нямам притеснения..още повече за хорското мнение..
Трябва ми само хубава книга, телефона и място, където да има и други деца за да се забавлява хлапето..

# 4
  • Мнения: 613
Изобщо и не ми е минавала мисъл през главата, че нещо не е наред на почивката ни. Напротив, насладихме й се и двете с дъщеря ми възможно най-пълноценно.

Освен това толкова шарен свят ще има там, много хора също са сами с децата си, без да са самотни родители. Аз все още помня двама татковци (не самотни родители)  само с дъщеричките си там.

Не съм и се фокусирала толкова към семействата с двама родители. Това, че са двама изобщо не означава, че всичко е наред там. Може и да имат в пъти повече проблеми и емоционален дискомфорт на въпросната почивка от мен самата.

Най-големият ми проблем беше носенето на целия багаж, направо издишах на моменти. Но и ние държахме всичко да е с нас, от кофичките и играчките до чадъра.

...който пък всъщност беше най-голямото ми предизвикателство (тук определено се чувстваше липсата на мъжка ръка  Simple Smile )

Пожелавам ви една незабравима почивка с детенцето   bouquet

# 5
Аз от 6 години ходя винаги сама с дъщеря ми на почивка.Беше ми трудно само първият път защото тя беше само на 1 годинка ,но повярвай ми няма по-спокойна почивка .По-добре да си сама и спокойна отколкото да си късаш нервите.

# 6
  • Мнения: 481
Отивай си на почивката и въобще не му мисли. Ако има проблем, то той е само в главата ти. Не се заглеждай постоянно по семейните двойки и не въздишай. Сама знаеш, че не всичко е толкова красиво, колкото изглежда от страни.

Аз също съм се замислила за почивка сама с двете деца. Което на моменти леко ме притеснява - как ще се оправя на друго място сама с тях, но съм го решила. И въобще не съм се замисляла как ще изглеждам отстрани. Данък обществено мнение не плащам от много години, а и не се срамувам или притеснявам от това, че съм самотен родител с две деца.

 Hug
Успех!

# 7
  • Мнения: 355
Здравей, колко голямо е детенцето ти? И защо трябва да си сама, замини с компания.
Ние се събираме една тумба с малки деца и ще бъдем заедно на планина.
Аз съм и с две при това и нямат още 5 год.
Единственото, което ме притеснява е транспортирането и по-точно колата да не ми направи някой фасон на пътя. Другото - здраве и добро настроение.

# 8
  • Мнения: 151
Благодаря ви момичета за позитивните отговори  Hug
Заредих се като ги прочетох. Чуствам се глупаво, че обръщам внимание на хората, но напоследък около мен или се женят, или се сгодяват или празнуват годишнина...да са живи и здрави и все така да им върви живота, благородно им завиждам, но искам да имам възможност и да съм далеч от това поне за малко и Ronya, затова и предпочитам да заминем сами с детето ми;  Веселина, знам че всичко е в главата ми, дано с времето да се отърся и да бъда пак себе си  ooooh!
Явно съм все още в периода на "Ама защо аз, защо на мен"  Crazy
 
На всички вас също пожелавам най-приятната ваканция (когато я организирате) с вашите слънчица   bouquet

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Тези мисли са само в на4алото Wink,с времето даже Ще ти е забавно Peace.
Ние с детето ве4е сме ходили кьде ли не Laughing,като беШе мальк беШе по лесно Laughing,в коли4ката и готово.....В автобусите го оставях в горната  4аст на коли4ката и там си спинкаШе,в самолетите 1 4ас буШуваШе и един 4ас спеШе.
И на море ходихме заедно.....НО,...винаги се опитвам да нося вьзможно най_малко багаж.....,4е то преди беШе.......коли4ка бебе багаж,....дамска 4анта.
Сега е багаж,Спидермен Mr. Green,дамска 4анта и малка фурия.....
Навсякьде са ми помагали като ме видят сама с детето......Все батковци помагат Mr. Green

# 10
  • Мнения: 372
Остави ги хората, виж ти как ще се чувстваш.
Аз пробвах за пръв път миналото лято, на един басейн с минерална вода, една седмица с малката сама. Само помолих един познат да ни закара и прибере после, защото не мога да шофирам, а багажа с дете идва в повече. Така не си бях почивала до сега. В началото се притеснявах и аз кой какво ще каже, дали ще се справя, няма ли да е скучно. А се оказа, че като сме двете тя много ме слуша, намерихме дечица там да играе, успях и на масажи да ходя и да се пека и да чета, без да се съобразявам с никой. Мисля пак да го направя Hug

# 11
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Отговорите на всички бяха как са прекарали почивките сами с децата. Нека аз да кажа как прекарах две морета с бившия и малките. Ами, никак! То не бяха сцени, то не бяха ревности. Наложи се да му припомням причините, поради които не сме заедно близо 3 години вече.
Две пропилени лета заради недомислието на идеята. И то от моя страна.
Тази година си вземам децата, чантите и ...влак ли ще е, автобус ли, не е важно. Важното е да е спокойно и приятно.
Най-малкият ти проблем трябва да са хората, че били по двойки, че били семейно. Мно`о важно. Мен ме притеснява само малкия, че е щурак, ама и на това ще намеря решение. Айде де!

# 12
  • София
  • Мнения: 8 348
нищо и няма на почивката сама с детето
проблема ти е, че много разсъждаваш над това, което в момента нямаш
ако мислиш за нещата, които привидно ти липсват, те наистина се превръщат в болезнена липса

винаги сме си почивали двамцата с моето сами
е и с приятели де
но и само двамата
никога не съм си изкарвала зле, само защото нямам половинка да го прибирам от капанчетата

# 13
  • Мнения: 151
Val, браво на вас!!!
Elish, ето за такава почивка като твоята с детенце си мечтая  Hug
kakvo_puk, тъкмо затова отписах идеяата да почиваме с бившия; и аз като теб вече опитах веднъж, беше доста ужасно, напрегнато, пак започнаха изпълнения...дори по едно време си бях събрала нещата да се прибираме и тогава си дадох сметка че ако пак тръгнем с него ще е чиста форма мазохизъм.
possessed, добър довод е този за капанчетата  Grinning

# 14
  • Мнения: 1 196
Не съм имала по-хубави почивки, от тези при които съм била сама с детето. Много ми е приятно да сме си само двамата.
А лятото на море бях с още една самотна майка и с нейното дете. Никой не ни попита защо сме само двете. Даже се изненадаха от куража ни, толкова много път, а само 2 жени с 2 деца. Беше супер почивка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт