кръщене в Рилския манастир?

  • 2 026
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте, искам да кръстя децата си в Рилския манастир, като планирам и нощувка след кръщенето някъде около манастира. В интернет не мога да намеря нищо за семейни къщи или вили в околността. Нямам възможност да ходя предварително, защото ни е далеч, а не искам да рискувам да отидем до там и на място да търсим място за нощувка и почерпка. Моля ако някой е ходил или има информация да ми помогне с координати.

# 1
  • Мнения: 1 312
Чела съм доста негативни мнения тук за кръщенето там.
Потърси из форумите, почти нищо хубаво не е казано за ритуала.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 483
И аз не мога да ти кажа нищо относно това, къде можете да нощувате, но миналата пролет бях на кръщане там и изобщо не съм очарована. Беше в някакво помещение извън църквата, доста голо и много студено, което е кофти, ако са ти малки децата. Освен това свещеникът някак претупа ритуала.
Изборът си е твой, разбира се, но се порзарови зза още мнения за да не останеш разочарована накрая.

# 3
  • Мнения: 1 165
И аз не мога да ти кажа нищо относно това, къде можете да нощувате, но миналата пролет бях на кръщане там и изобщо не съм очарована. Беше в някакво помещение извън църквата, доста голо и много студено, което е кофти, ако са ти малки децата. Освен това свещеникът някак претупа ритуала.
Изборът си е твой, разбира се, но се порзарови зза още мнения за да не останеш разочарована накрая.
Подкрепям казаното.Миналата проет и ние правихме кръщене на племенницата ми там и беше точно в тази заличка, ужасно студено за малко дете и на всичкото отгоре освен, че претупан ритуала, ами и по 2 кръщенета на един път правеха, т.е. освен нашата бебка кръщаваше и една жена на години.Не беше особено приятно.Лятото ставахме кръстници в Дряновския манастир и изобщо не може да става и дума за сравнение.А и там има къде да се спи.Докато на Рилския не знам къде можете да отседнете наблизо.

# 4
  • Мнения: 128
Благодаря за мненията   bouquet Май ще се откажа от там. А и около Дряновския манастир си бяхме харесали едно селце с много информация в интернет.

# 5
  • София
  • Мнения: 586
И аз не мога да ти кажа нищо относно това, къде можете да нощувате, но миналата пролет бях на кръщане там и изобщо не съм очарована. Беше в някакво помещение извън църквата, доста голо и много студено, което е кофти, ако са ти малки децата. Освен това свещеникът някак претупа ритуала.
Изборът си е твой, разбира се, но се порзарови зза още мнения за да не останеш разочарована накрая.
Подкрепям казаното.Миналата проет и ние правихме кръщене на племенницата ми там и беше точно в тази заличка, ужасно студено за малко дете и на всичкото отгоре освен, че претупан ритуала, ами и по 2 кръщенета на един път правеха, т.е. освен нашата бебка кръщаваше и една жена на години.Не беше особено приятно.Лятото ставахме кръстници в Дряновския манастир и изобщо не може да става и дума за сравнение.А и там има къде да се спи.Докато на Рилския не знам къде можете да отседнете наблизо.

И моите впечатления от кръщенетата в Рилския са ужасни, въпреки че иначе страшно харесвам този манастир Tired
Бяхме миналото лятото, в същата стаичка, кръщаваха дечицата "на порции" по пет, в стаята не се дишаше, повечето роднини останаха отвън, отвсякъде камери и фотоапарати, бебчетата ревяха... Определено не е приятно преживяване Naughty

# 6
  • Мнения: 580
  Подкрепям напълно гореизказаните мнения,от Благоевград съм и именно  там правихме кръщането на племенницата ми.Независимо ,че беше порой и почти нямаше хора ,пак ни претупаха и отпратиха бързо ,бързо.
ПП Не пропуснаха да съберат такса за всеки фотоапарат и камера .

# 7
  • Мнения: 930
каква е цената на кръщене там newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 969
И аз не препоръчвам кръщене там да се прави за детенце. Били сме на 2 там. Ами то си е чист бизнес това. Набързо набързо, попа пее надве натри и айде следващите, даже и името обърка на 2 пъти. За мен кръщенето е нещо свято и не мога да допусна да кръстят детето ми по този начин. Вече ако си държите на самото място, а не толкова за ритуала, тогава лошо няма.

Общи условия

Активация на акаунт