кога спряхте храненето в 12 часа???

  • 1 905
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 070
Моят син е на 32 дни и доки днес ни каза, че постепенно трябва да отпадне вече последното хранене в 12 часа- храним го 6,9,12,15,18,21,24 часа- смесено хранене (кърма и АМ - анти рефлуксно мляко му е добавката). Даже ни каза да му го спрем направо- ама то не е толкова лесно за нашия случай, аз обаче чета в разни сайтове , че до края на 3 месец го препоръчват това хранене. И се чудим какво да правим????????? newsm78 newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 12 551
Не съм го спирала. Изобщо и не съм си помисляла даже.
Детето ми не е машина, за да яде в определени часове.
Беше на АМ, но ядеше и през нощта, докато не навърши 9 месеца. Тогава се отказа сам.
Не държа детето си гладно и не го смятам за нормално! Теориите за 6-часовата пауза са присъщи вече само на педиатри, практикуващи стари методи на отглеждане. Тази като те слушам ще ти кажe съвсем скоро да му дадеш сок, пюре и пържола.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 16:43 от nana77

# 2
  • Мнения: 27 524
На доки много здраве, нещо не е в час жената  Crazy
Не съм спирала нито вечерно, нито нощно хранене. Що за глупост?
Храни си детето докато то само не се откаже и не мисли за спиране  Naughty

# 3
  • Мнения: 764
Аз спрях храненето в 24 ч. към средата на втория м. Педито ми каза да будя детето, да го разбуждам добре, за да се нахрани хубаво и после да спи цялата нощ. Това обаче си беше голяма глупост от моя страна. Аз будех сина ми (беше си трудна задача, защото той спеше толкова дълбоко), той си хапваше, но това не му пречеше към 3 ч. пак да ревне. Тогава спрях с това кошмарно будене. нахранвах го в 21 ч. и го оставях да спи - той се събуждаше чак към 3 ч. после постепенно започна да измества и този час.
Така че бих те посъветвала да си нахранваш бебока след къпане и след това чак като се събуди сам, да му даваш да яде. Ако той сам си се буди в 12, давай му. Един ден сам ще спре да се буди.

# 4
  • Мнения: 4 070
ОО, аз ако се събуди и реве от глад не го лишавам.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
А другия месец, както наддаде малко, и ще ти каже "гладно го държиш това дете"?
Не можеш да оставяш гладно толкова малко бебе.

Първо, расте много бързо, и второ, няма резервни сланинки. Да го оставиш гладно значи да му спадне кръвната захар до опасни граници. На 1 мес. бебе дори яденето в 3 часа сутрин не бих отказала, а това в 12 си е напълно задължително.
Не се шашкай и слушай бебето. То си знае кога е гладно.

# 6
  • Мнения: 275
Не спирай храненето в който и да е час на денонощието. Бебетата чувстват силна болка когато са гладни и ти не искаш да причиняваш умишлена болка, нали?

# 7
  • Мнения: 2 376
Храни си детето, когато е гладно. Води се по бебето и няма как да сбъркаш.

# 8
  • Мнения: 6 713
Ами какво да ти кажа - скоро ставаме на годинка и си върна отново с пълня сила яденето в 23.30-24.00 часа както и в 4-5 сутринта! Whistling ooooh!

# 9
  • Мнения: 344
На месец и половина мъника сам си го отказа.Просто като заспеше в девет се събуждаше към 5,30часа сутринта.

# 10
  • Мнения: 9 814
Нищо не съм отказвала.
Оставих бебето само да реши.  Wink

# 11
  • Мнения: 2 013
В началото на 2ри месец спрях храненето в 24ч.!

# 12
  • Мнения: 4 070
В началото на 2ри месец спрях храненето в 24ч.!

И как беше? Имаше ли проблем?

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Спрях да го храня в 24 часа, когато спря да се буди. По същият начин и за храненето в 3ч сутринта. Беше долу-горе на 3 месеца когато започна да спи по цяла нощ от 21ч. до 6ч сутринта. Режима си изгради сам, без моя намеса.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Сама си го спря моята принцеса, около 4-5 месец беше.

Общи условия

Активация на акаунт