Повръщане при новородени близнаци

  • 2 899
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 338
Здравейте, моя близка наскоро роди близнаци. Децата са родени в 38 г.с.-доносени,не са в кувиоз, здрави са, но повръщат и не могат да се захранят. Мнението на лекарите е ,че това е често срещано при близнаци, а иначе децата са си здрави и трябва просто стомахчетата им да заработят. Много искам , ако някой знае нещо по темата да сподели. Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 803
По-големият ми близнак , повръщаше дълго , рефлуксът му се затвори чак след 6тия месец. Давах му адаптирано мляко Фризовом, което е с екстракт от рожков и прави филм на стомахчето , така че това което е поето да не се връща. Това мляко не е толкова хранително , както другите АМ и имахме леко изоставане в килограмите , но пък имахме успешно захранване и сега е с 3 кг. по-голям от другия близнак.  Peace Peace Peace

# 2
  • Мнения: 547
Моето момченце също повръщаше,но той се роди само 1980 гр. и стояхме 16 дни в болницата заради него след това като се прибрахме го слагахме под наклон да спи,така спеше и в АГ то,но всичко отшумя още през втория месец.Не съм давала специално мляко бяхме на ПРЕНАН до 3-тия месец докато достигнаха определени кг.след това минахме на Аптамил и Милумил за малката.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 338
Благодаря ви!
Мисля обаче, че в случая не се говори за рефлукс, а за "неработещи стомахчета" , което било често срещано при близнаците, никой не знае каква е връзката.
Има ли някой, който е имал подобен случай?
В момента са на системи дребосите.

# 4
  • Мнения: 7 803
не ги хранят със сонда, така ли?

# 5
  • Мнения: 3 638
За "неработещи" стомахчета не съм чувала при близнаци  newsm78 Както са ти казали и момичетата сигурно става въпрос за рефлукс - състоянието е доста често срещано при новородени и наистина при близнаци може да се среща по-често, най-вече защото могат да се родят недоносени или по-малки. Понеже храносмилателната система не е още добре развита и клапата, която "затваря" стомаха към хранопровода може да е по-малка, може да се получи връщане на храна /вкл. стомашни киселини/ към хранопровода.
Мисля, че за това става въпрос и както са ти писали и момичетата няма нищо страшно.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 338
не ги хранят със сонда, така ли?
Не, дават им мляко, но много повръщали. Сложили са ги на системи, за да не загубят тегло и чакат да заработят както трябва стомахчетата, каквото и да означава това.  Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 1 022
Izvinete za latinitsata, no sum v chujbina i ne namiram Kredor...

Kogato az rajdah, imashe edno bebe, rodeno v 37-ma sedmitsa, koeto imashe takav problem. Ne beshe bliznak. Ne e reflux. Stomahat otkazva da prieme hranata po niakakva prichina i kogato popadne mliako se poduva nepriatno. Kazaha, che e nujno da mine vreme - predlagaha mu mliako (nai-dobre karma) prez den i na 6-tia den proiade normalo. Posle daje si se karmeha uspeshno s maikata. Dano barzo da se opaviat i tezi malki bonboni.  Hug Praynig

# 8
  • Мнения: 38
и на мен ми звучи нормално. Синът ми е почти на 4 месеца и още си повръща. Става все по-рядко за щастие и си наддава прекрасно. Най-много израстна, точно когато бълваше фонтани. Просто си "изхвърляше" излишното мляко.
Както са ти писали трябва да заработи стомахчето. Аз също го оставях да спи под наклон на възглавница), гледах да не го местя много след ядене, да е изправен, обичайните неща. Важното е да поемат храната (вкл. увеличените дози), да пишкат и да акат. Аз бях в болница 1 седмица, понеже моите подраниха с 5.5 седмици и бяха за малко в кувиоз. Повечето кувиозни бебета там се озорваха след увеличаването на дозите до 40 гр и тогава ги хранеха със сонда. Моите си хапваха и затова ни изписаха. Никой не се притесняваше от повръщането на сина ми.

На какви системи са ги сложили?!? Да не е сонда?

 

# 9
  • София
  • Мнения: 1 338
Не не е сонда. Мъниците са спрели да повръщат тази нощ, дано така да си остане Simple Smile Благодаря ви!

# 10
  • София
  • Мнения: 12 224
  Извинявай, но дали не става въпрос за Жабчето или Снежи.
  Ако е така всички се надяваме съвсем скоро да се похвали с добри новини. Засега още са на системи малките, и искат от нея едва по 10 мл изцедена кърма да им носи, още май повръщат, но надеждата е скоро да се стабилизират. На системи са и тя каза че им дават и някакви лекарства за да отшуми по-бързо проблема.
  Освен че все още са незрели, което е възможно независимо че се родиха големи мадамите проблема може освен незатворена клапа или рефлукс и да е просто АБКМ, тоест да са започнали да повръщат и проблема да е от алергия към кравето мляко защото първите дни са хранени с него. Сега след като са на кърма и се опитват бавно и постепенно да ги захранват отново всички се надяваме проблема да се реши и скоро да могат да се гушкат с малките.
   Ако не е същата мама, може проблема да е подобен и отново се надявам скоро да има добри новини  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 255
С рефлукса зора е до 6 месеца после се пооправят,моите и двамата бяха така
Само с Аптамил АР се хранехме  всичко друго навън беше,голям кошмар
На всичкото отгоре момиченцето както спеше и се давеше от млякото през уста през нос,не я ли видя направо се задушаваше
изпадала съм в нервни кризи но .....както обичам само да се успокоявам ПЕРИОД е минава  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 770
И Сияна повърщаше след хранене до към 6-ти месец. Давах и Фризолак, както и на Криси.

# 13
  • Мнения: 494
И моят един близнак (понеже и те бяха в кувьоз веднага след раждането до около 10 ден ) повръщаше още от първия ден дори му намалиха дозата АМ  в болницата, стигнахме до 5 мл. на ден. Но след това като започнах да давам кърма малко се подобри положението и започна по малко да наддава. Сега вече сме по добре макар, че всеки път връща по малко.

# 14
  • Мнения: 119
моята едната принцеса повръщаше като минерален гейзер и не спираше да реве. Бях се уплашила че ще залинее, но към 4-тия месец започна бавно да намалява и до 6-ти спря. Ако наддава няма проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт