Няколко лесни салати :) Чакам идеи и от Вас

  • 19 543
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Искам да ви предложа няколко лесни и изпитани рецепти за салатки
 
Салата с риба тон
 
3 твърдо сварени яйца
1 кутийка с риба тон
2-3 кисели краставички
1 връзка пресен лук или ако няма може и стар
1 кутийка майонеза
1/2 лимон
черен пипер

Продуктите се нарязват на ситно и се смесват в голяма купа Simple Smile Охлажда се добре и е готова за консумация

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
къде са?  newsm78

# 2
  • Мнения: 59
Яйчна салата

4-5 твърдо сварени яйца
300 г сирене
2-3 скилидки чесън
1 връзка копър
1 и 1/2 -2 майонези (колкото поеме)

Яйцата и сиренето се настъргват , прибавя се смачкания чесън, нарязания копър  и майонезата . Разбърква се добре и се оставя за няколко часа на студено Simple Smile

Приятен апетит   food002

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
а нещо лесно и по-пролетно? Вече съм на вълна "зелено" сякаш...  newsm78

# 4
  • Мнения: 59
ами пробвай тази :

1 зелена салата
1 домат
1 краставица
1-2 яйца
пресен лук
кисело мляко
сирене
черен пипер

Зелената салата, домата, краставицата , яйцата и лука се нарязват и омешват . Към киселото мляко се прибавя малко настъргано сирене и черен пипер . Салатата се залива с получената смес Simple Smile

LaDiDa  дай и ти някоя идея Simple Smile ще се радвам да сподели всеки какви са любимите му "лесни " салатки

# 5
  • Мнения: 100
Yaya, Яйчната салата ни е любима вкъщи, но досега не съм се сещала да сложа чесън и копър.Сигурно се получава още по- вкусно.Следващия път ще опитам така.
А ето една идея за лесна салата и от мен.
Салата с печени чушки и сирене:
Печените чушки(около 500гр.), аз използвам домашни предварително опечени и замразени във фризера, но може и от буркан, само да не са мариновани с оцет.Обелвам ги, нарязвам ги на ситничко, добавям натрошено сирене(грамаж според вкуса), добавям малко майонеза(2-3 супени лъжици) или зехтин, може да се добави и някаква зелена подправка(магданоз примерно).Избърквам хубаво и "Добър апетит"
Става много вкусно.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
yaya86, този последен вариант ще се пробва непременно! Обичам кисело мляко, за разлика от майонезата!  Party

Аз съм леко начинаещ кулинар, но желание имам иначе. Ето и една лесна пролетна салатка и от мен:

Нарязвам  салата айсберг и краставица. Малко зехтин и отгоре настъргвам синьо сирене! Много лека и приятна!  Peace

# 7
  • Мнения: 5 001
* Нарязани Айсберг,краставица,копър,2 скилидки пресован чесън.Залята с дресинг от сол олио,оцет с билки
*Нарязани: зелена салата,малко нежни листа от пресен спанак,зелен лук,репички,краставица,сварено яйце.Заляти с кисело мляко олио,оцет,сол.
* Настъргано сурово червено цвекло,морков,зелен чесън,полята с олио и оцет.сол на вкус.Отгоре се поръсва със запечени на сух тиган сусамови зърна.



П.П. Билков оцет съм си направила сама....В стъклено шишенце си сипвам оцет(ябълков) и добавям едно стръкче босилек,мащерка,2 скилидки чесън,розмарин няколко листенца,здравец и едно индрише.Оставяте и само досипвате оцет  Laughing

# 8
  • Мнения: 22 867
Vanche ме подсети:   bouquet   още една вкусна и лесна салатка - печени чушки нарязани, изцедено кисело мляко, натрошено сиренце, чесън, орехови ядки. Много е вкусно! Heart Eyes

# 9
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Моята любима салата е тази:
зелена салата(накъсана на парчета),нарязани прясна краставичка и чери доматчета,царевица и черни маслини на кръгчета.Подправена със сол,зехтин,балсамов оцет.Отстрани украсявам с парченца моцарела.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 576
...
П.П. Билков оцет съм си направила сама....В стъклено шишенце си сипвам оцет(ябълков) и добавям едно стръкче босилек,мащерка,2 скилидки чесън,розмарин няколко листенца,здравец и едно индрише.Оставяте и само досипвате оцет  Laughing
Дали ще се получи добре ако се направи с винен оцет?
Извинявам се за спама  Blush!

# 11
  • Мнения: 27 524
Aз съм голям фен на авокадото, всеки ден го ям  Crazy
Смесвам си го с всичко; най го харесвам с пресен или червен лук, настъргани орехи и репички или намачкано с чесън, вегета, черен пипер, много лимон и копър.  Simple Smile

# 12
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
И аз харесвам авокадо.  Peace
В блендера слагам балсамов оцет, зехтин и една скилидка чесън и го разбивам до кремообразен вид - става страхотно за всякакви зелени салати, печени червени чушки, сварени картофи и сирене...

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
Най-лесната  салата, която правя е айсберг с царевица,  задължително с балсамов оцет! Естествено ако имам авокадо и пармезан ги прибавям Peace

Другата салата, която много уважавам този сезон е спанак, репички, кашкавал, лимонов сок и бекон  Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 12 545
Ето и от мен - Вегетариански хайвер

Кашкавалена извара се разбива с чесън, олио и червен пипер. Оставя се в хладилника и преди поднасяне се добавя черен пипер и маслини.

Общи условия

Активация на акаунт