рецепти за сьомга

  • 8 717
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 800
момичета, давайте спешно рецепти за сьомга, че нямам време да се ровя   Embarassed 

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз я оставям да се размрази,после я поръсвам обилно със Уни сос и готова подправка да риба,оставям да престои около час и пека 30 минути на 200 градуса.Когато приготвям риба,не смесвам вкусовете,искам да усещам рибата и затова така скромно.

# 2
  • Мнения: 1 313
Eто ти от мен две идейки Peace
цък, цък Peace

# 3
  • Мнения: 800
благодаря моми4ета, мойта е огромна рибка- 3кг, ще режа на пар4ета освен и ще пробвам по няколко на4ина.


Макс-мама,  наистина  е хубаво да се усети вкуса, без излишни натрапващи се подправки  Peace

# 4
# 5
# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 2 110
Е, не съм яла супа от сьомга ?! Голяма зарибявка ! Със сигурност ще готвя довечера две ястия !

# 9
  • Мнения: 1 526
 Tannita, дали ще стане вкусно ако заменя замразеният грах с такъв от консерва?
Сбъдваща мечти и твоята със сметаната изглежда много лесна и вкусна!

Момичета, много апетитни снимки, сьомгата редовно присъства на нашата маса, така че ще бъдат изпитани  Peace.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
аз правя филе от сьомга само по един начин, става много бързо и според мен, вкусно. Слагам филето върху алуминиево фолио, посолявам, поливам със зехтин, лимонов сок и копър(можеш да сложих и малко бяло вино, ако обичаш). След това завивам фолиото и го увивам още 2-3 в такова, за да не излиза от никъде течността и хем да се пече, хем да се задушава.

# 11
  • Мнения: 12
аз правя филе от сьомга само по един начин, става много бързо и според мен, вкусно. Слагам филето върху алуминиево фолио, посолявам, поливам със зехтин, лимонов сок и копър(можеш да сложих и малко бяло вино, ако обичаш). След това завивам фолиото и го увивам още 2-3 в такова, за да не излиза от никъде течността и хем да се пече, хем да се задушава.
аз съм ял точно така направено.. само копъра е излишен, но аз не ям копър..ням ням .. мнооооого вкусно

# 12
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Шилан, две изпитани от мен, съвсем различни на вкус  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371720.msg10412436#msg10412436
Ако намирането на зелени подправки те затруднява, просто направи картофена салата, "опърлената" сьомга обира овациите  Grinning

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371720.msg10406057#msg10406057 - тази е с фини кори, много интересна и подходяща и за хора, които не премират по риби по принцип  Peace Мисля, че зелената чушка може да се замени с кисела краставичка, но това е въпрос на вкус  Grinning
снимана

# 13
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Аз напоследък правя сьомгата по един начин напоследък:

Правя си марината от 1 супена лъжица мед, 1 супена лъжица горчица, връзка нарязан на ситно магданоз, сол и черен пипер, сока от 1 лайм, всичко добре разбито (консистенцията е на рядка каша). С това нещо заливам филетата сьомга и оставям за час - два в хладилника.

След това в тава, върху хартия за печене и във фурната до готовнист.
Става едно такова леко сладникаво на вкус....ммммм

P.S. Сигурна съм че отнякъде "откраднах" идеята за хартията за печене в тавата, както и за маринатата (въпреки че и моя импровизация има де), но не мога да се сетя откъде   ooooh! Моля ако някой си я познае да не се сърди, не е нарочно  Embarassed

# 14
  • Мнения: 646
Много се равам, че попаднах на тази тема и следващите пъти ще ядем по-различна сьомга, благодаря ви за рецептите  newsm51
Аз до сега я правех по един и същ начин - на скара (само посолена, без никакви подправки и сосове), малко а л'англе вътре. Усеща се само рибата, но е време вече да опитам и нещо ново

Общи условия

Активация на акаунт