как си приспивате децата?

  • 12 351
  • 313
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте момичета,
моето бебе е на 27 дни и до сега се приспиваме само с носене на ръце и дори и така ни отнема по 30-45 мин. Все си мисля че е мъничък и като стане на 2 месеца ще почна да го уча сам да си заспива, но пък не знам дали е нормално така да заспива изобщо.Да не би да го свиквам грешно?
Извинявам се ако има подобна тема.

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Къпех го, мажех го, хранех го (евентуално - най- често ядеше преди къпане) и го слагах в леглото. Пожелавах му лека нощ, гасях лампата и излизах. Сега заспива по абсолютно същия начин. Никога не съм го разнасяла, намирам го за глупаво, безсмислено и вредно - за всички участници, преки и косвени.

# 2
  • Мнения: 2 013
Къпех го, мажех го, хранех го (евентуално - най- често ядеше преди къпане) и го слагах в леглото. Пожелавах му лека нощ, гасях лампата и излизах. Сега заспива по абсолютно същия начин. Никога не съм го разнасяла, намирам го за глупаво, безсмислено и вредно - за всички участници, преки и косвени.

Напълно подкрепям написаното от katiABV !  Peace
Никога не съм разнасяла Бисерина на ръце.От раждането си заспива сама,през деня е същото!

# 3
  • Мнения: 175
И аз не съм я разнасяла на ръце.Не виждам защо да го правиш,ако детето не плаче и е спокойно?

# 4
  • Мнения: 129
ами аз съм пробвала да го оставя в леглото му без да е приспан но той почва да плаче и винаги и бил такъв, откакто се е родил. освен това спи супер неспокойно и от всичко се стряска и се буди.  ooooh!просто това спане ни е голям зор

# 5
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Никога не съм го разнасяла, намирам го за глупаво, безсмислено и вредно - за всички участници, преки и косвени.

Сигурно защото не си имала дете, което не заспива по друг начин освен в ръцете на някой.

Моята дъщеря откакто се е родила никога не е заспала сама в леглото. Пробвала съм какво ли не. Оставяла съм я, песни съм й пяла, друсала съм я в кошарата - не. Не усети ли някой да я гушне не заспива и даже още по-лошо - ядосва се изапочва да реве истерично. Смятам че това й е темперамента и колкото и глупава да изглеждам не виждам как по друг начин да си приспя детето.

# 6
  • Мнения: 37
Не се води от това което те съветват другите. Всяко дете си е индивидуално !!!! И моята хубавца я приспивах само на ръце,но тоя период отмина и ве4е не се носиме  Peace
Къпех го, мажех го, хранех го (евентуално - най- често ядеше преди къпане) и го слагах в леглото. Пожелавах му лека нощ, гасях лампата и излизах. Сега заспива по абсолютно същия начин. Никога не съм го разнасяла, намирам го за глупаво, безсмислено и вредно - за всички участници, преки и косвени.
Ехеееее ако вси4ки бебета бяха като твоето. Ами ако реве6е тогава какво оставя6 го и излиза6 от стаята ли ?

# 7
  • Мнения: 9 776
asia slavcheva Peace.
Дъщеря ми  - само на ръце я приспивахме до година и нещо. Да не си мислите, че ми се е искало? Иначе - рев. Сега синът ми, когато беше колкото твоето бебе, заспиваше много късно вечер. Като го слагах преди това в леглото и почваше да мрънка. Следваше едно безкрайно тикане и изплюване на биберона, но бях твърдо решена да го науча да го смуче. Като виждах, че не заспива, просто го вземах при нас в хола. И така до 12-1 часа. После всички си заспивахме доволно. И с биберона успях и съм много доволна. Ако не заспи при кърменето, после с биберона е много лесно.

# 8
  • Мнения: 5 577
Никакви ръце и аз. Най-много да люшкам шезлонга или количката, или кошчето, зависи в какво спи

# 9
  • Мнения: 8
Добро утро на всички ранобудни майчета и тяхните ангелчета.Моят син който сега е на 10г. беше много ревливо бебе по 24часа беше на ръце докато не навърши около 2г.За него нямаше начин да заспи ако не е на ръце.Дъщеря ми която сега е на 1г.11месеца никога не е заспивала на дръго място освен в нейното креватче.От личен опит знам че и двата  варианта не са хубави, заштото единият ти откъсва ръцете,а с другият неможеш да утидеш никаде.Малката де заспива на друго място освен в нейното креватче и то само с едно одалце което тя си обича с каквото и друго да я завия тя почва да плаче и да го бута.ЗА ТОВА МОЯТ СЪВЕТ КЪМ ВСИЧКИ НОВИ МАЙЧЕТА Е ДА УЧАТ ДЕЦАТ ДА ЗАСПИВАТ НАВСЯКАДЕ!!!

# 10
  • Мнения: 487
До дете си е сина ми мразеше да бъде в нечий ръце от бебе и  сега не е гальовен, докато малката от новородено обичаше да се гуши, та до днес, вече голяма мома.

# 11
  • Мнения: 566
малката ми дъщеря която е на месец и половина заспива сама в леглото си ,когато реши ако ли не си гледка и като се умори оп заспива,докато с голямата имахме известни проблеми със заспиването но никога  на ръце,тя просто искаше да стоя до леглото и да и викам или  ъъъъъ ъъъъъ ули шшшшшшшъъъъъшшш.

# 12
  • Мнения: 2 521
От бебе  заспива само с кърмене.Не знам как ще бъде като след отбиването,но си мисля че няма да е лесно.
Деси,не успях да ти разшифровам поста Simple Smile

# 13
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
И дъщеря ми беше така допреди 2 месеца , от тогава почти винаги заспива сама.
От новородена до към 5 месечна я приспивах на ръце или в количката и нямаше друг начин , по който да заспи. Следа това вече я люлях както е легнала , после преминахме само на милване на косичката докато заспи и сега вече заспива сама.
Според мен всяко дете има периоди просто бебето ти е малко , за да заспива смичко , когато детето е готово да заспи само ще си покаже.

# 14
  • Мнения: 8 999
Казвам "Лека нощ!", гася лампата и излизам от стаята. През деня спускам щорите.

Общи условия

Активация на акаунт