Някой ползвал ли е услуги на интериорен дизайнер за дома си?

  • 6 568
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 593
аз не съм и се чудех как се определя тарифа на един добър дизайнер (за София става дума)?

# 1
  • Мнения: 178
Няма да казвам името на фирмата в София към която се обърнах със запитване за цена на цялостен проект на апартамент от 120 кв.м. Цената, която ми поискаха беше от25 до 30 евро на квадрат.

# 2
  • Мнения: 459
Ще следя темата, защото ме интересува!

# 3
  • Мнения: 2 175
Ok,
и мен ме интересува..
Но имам и питане: ще ми трябва по-сериозно преустройство, изграждане и надстрояване може би..това в чия компетенция е? newsm78

# 4
  • Мнения: 6
Ползването на дизайнер е правилното решение, стига да можеш да си го позволиш и най- вече да попаднеш на професионалист. А не на самозвани такива без практически приложими предложения и идеи. Познавам такива ако искаш пиши. Wink

# 5
  • Мнения: 41
 Цените на услугите за интериорен дизайн се определят :
1. От конкретното задание на инвеститора
2. От степента на завършеност на проекта;  т.е. дали желае само идеен проект,или цялостен проект-идеен и работен.
3. От това дали ще има и проектиране на нестандартни мебели и конструкции.
4. От това,дизайнерът ще осъществява ли контрол върху реализацията
5. И от други по- дребни неща,които допълнително ангажират дизайнера.
В края на краищата всичко е въпрос на договаряне ,защото всяко проектиране е индивидуално и различно.

# 6
  • Мнения: 5 833
Ok,
и мен ме интересува..
Но имам и питане: ще ми трябва по-сериозно преустройство, изграждане и надстрояване може би..това в чия компетенция е? newsm78

Архитект.Задължително.И инженер-конструктор.

# 7
  • Мнения: 18 542
Лени, изчисти си кутията за лични, че е пълна.

# 8
  • Мнения: 1 593
готово, изчистих я

# 9
  • Мнения: 592
Ние ползвахме услугите на архитект преди 2 год и половина.Лично аз за себе си съм с убеждението,че си дадохме парите напразно.Много малко неща,да не кажа малко направихме по проекта.На картинките всичко изглеждаше страхотно,но като се стигна до изпълнението се оказаха някои невъзможни неща-като бутането на носещи стени примерно,но да не се впускам в подробности.Може би ако е проект с надзор ,после до изпълнението на пълния проект,така става.
А иначе трябва да ви кажа,че проекта ни беше страхотен,ще го помня винаги Wink

# 10
  • Мнения: 44
Aз пък ще кажа точно обратното.Ползвала съм услугите на дизайнер и в дома ми всичко е изпълнено абсолютно точно по проекта.Всички ремонтни и инсталационни промени,окачени тавани,мебели,кухня ,осветителните тела,килими,щори ,картините и декоративните предмети са точно по проекта.Всъщност аз възложих цялото изпълнение на дизайнера ,дори аранжировката на декорациите и останах абсолютно доволна и без да се притеснявам и ангажирам с нищо.

# 11
  • Мнения: 592
Да,и аз точно това исках да кажа,че когато е проект с надзор,до пълното изпълнение е правилния вариант.Нашето беше само проект и след предаване на документацията архитекта си отиде.Аз затова съм малко резервирана,защото за тези пари излезе,че получих проект само за окачените тавани и едната стена в хола като вълна завършваща с колона,а също и разпределението на мебелите в детската

# 12
  • Мнения: 44
Излиза,че с buba мислим еднакво т.е,че когато не се поемат докрай отговорностите по проекта не се получава на 100 % завършен продукт,или казано по друг начин не се реализира докрай това,което е замислено.

# 13
  • София
  • Мнения: 337
Да, аз ползвах - сега сме на етап реализация.
Дори само, за да си създам визия ми беше от полза. скоро ще знам и какво се получава.
Цената, за която в крайна сметка се договорихме беше 1000 евро.

# 14
  • Мнения: 4 380
Да,и аз точно това исках да кажа,че когато е проект с надзор,до пълното изпълнение е правилния вариант.Нашето беше само проект и след предаване на документацията архитекта си отиде.Аз затова съм малко резервирана,защото за тези пари излезе,че получих проект само за окачените тавани и едната стена в хола като вълна завършваща с колона,а също и разпределението на мебелите в детската

Не е редно да обвиняваш проектанта в това че ти самата не си била способна да въплътиш идеите му. Архитект няма да проектира невъзможно събаряне на стени. Първо искате да икономисате на степента на завършеност, после се оплаквате че всичко било безполезно.

Общи условия

Активация на акаунт