По колко АМ на 10 месеца

  • 3 938
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, искам да ви питам по колко горе-долу АМ трябва да пие едно 10 месечно бебе. От както смениха времето дъщеря би се буди към 8,00-8,30 и ми се струва късно да пие мляко, пък после към 11,30 закуска, обяд чак към 14,30 часа, следобедна закуска към 17,30 и вечер АМ. Струва ми се, че ще трябва да минем на 4 кратно хранене, но се притеснявам дали ще поема достатъчно мляко, ако закуската е млечна- грис с мляко, овесени ядки с мляко, мляко с бисквики, попара със сирене, сухар и мляко или млечна каша. Споделете вашите деца кога минаха на 4 кратно хранене. Блягодаря! И имаме и друг проблем, че тя не иска да спи преди обяд и заспива точно към 13,30, когато трябва да ядем или е ужасно кисела докато се храним. Май ще ми се, не ще ще трябва да си започне да си яде по 4 пъти, с други думи да махнем сутрешното мляко.

# 1
  • Мнения: 27 524
Остави я да спи и да яде когато тя иска, следвай нейния режим и ще се подредят нещата правилно. Не й предлагай храна без да е гладна, само защото според теб този час е подходящ за ядене.
Ако се налага да маха някое ядене, то нека не е млякото. Обезателно остави сутрешното и вечернотомляко докато тя сама не се откаже от него. На този етап това е най-важното за нея!
Иначе на Криско много преди 10 месеца мина 4-кратно хранене  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 387
Мерси за отговора! Значи ти ме съветваш по скоро да махна закуската в 10,00-11,00 часа, която е млечна каша, мляко с бисквити, овесени ядки с мляко или кус кус с мляко, а да и оставя сутрешното мляко. По принцип обаче тя не иска да пие много мляко сутрин-пие 120-150 гр. и не знам дали ще и е достатъчно до обяд. Ако пиеше по 210, както пиеше до скоро,  нямаше да се притеснявам, но отскоро не иска да пие много.

# 3
  • Мнения: 19
Ние имахме същия проблем преди месец, когато синът ми започна да спи до по-късно и намали сутрешното мляко от 200 на 100-120 мл. Не знаех как да постъпя, но като видях, че без проблеми си изяжда закуската, а млякото- не, го махнах. В момента яде пак по 5 пъти на ден, режима просто му се промени, но на детето явно му е добре. Закусва към 8:30-9, обяд към 12-12:30, към 16:00 часа следобедна закуска, към 19:00 супа и преди лягане задължително мляко (230 мл).

# 4
  • София
  • Мнения: 3 742
Ние сме на годинка и все още ядем по 5 пъти.Адаптирано мляко давам по 210мл.

# 5
  • Мнения: 27 524
Значи ти ме съветваш по скоро да махна закуската в 10,00-11,00 часа, която е млечна каша, мляко с бисквити, овесени ядки с мляко или кус кус с мляко, а да и оставя сутрешното мляко.

Преди обяда може да даваш пресен плод, а тази закуска да я даваш следобед.

# 6
  • Мнения: 5 940
Когато имахме подобен проблем,  редувах -един ден АМ, на следващия -някаква зърнено-млечна закуска. Когато давах само мляко, действах по схемата, предложена от Блонди -някакъв по-калоричен плод между храненията.

# 7
  • София
  • Мнения: 448
Аз давам по 210 мл.

# 8
  • Мнения: 64
Ние сутрешното мляко отдавна го пропускаме, но за сметка на това му слагам  АМ в закуската към 8.00ч. (попара или каша), обяда към 13ч., кремчето към 16-17ч.,супата към 19.30-20.00 и преди лягане 180гр мляко.

# 9
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ние основно си ядем млякото.но много рядко изяжда по200 мл.По принцип яде около 170;180 мл.

# 10
  • Мнения: 430
Дъщеря ми мина на 4 кратно хранене с промяната на времето, като това се случи за сметка на 150те грама АМ в 24.00 ч. Сега пие по 250 на ден, като в закуската и винаги има сирене, а следобедната закуска е винаги млечна.
 

Общи условия

Активация на акаунт