дамски душ

  • 6 138
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Мили мами бях ви споделила 4е имам силни болки в яи4ниците но не добавих 4е се мия с дамски душ което било изклю4ително опасно.Вие използвате ли дамски душ по време на бременноста си?Ако можете също да ми кажете дали е опасно да си боядисам косата?Много ви благодаря за отделеното време .....................

# 1
  • Мнения: 2 013
Не съм използавала дамски душ през бременноста,а и док беше казал да не ползвам,не че иначе щях...  Naughty
А за втория въпрос-боядисвах се и се подстригвах всеки месец.Не съм се съобразявала с бабини дивотии,от сорта на "като се подстригваш му режеш патката" или други подобни абсурди  ooooh!
Моя съвет е да се грижиш за външния си вид,това че една жена е бременна не значи,е трябва да заприлича на плашило!  Peace

# 2
  • Мнения: 636
Дамският душ е тотално, тотално отречен. За косата нямаш грижи!

# 3
  • Мнения: 219
Ами аз не съм използвала дамски душ,докато бях бременна и  не мисля че е оправдано използването му по време на бременност.
Относно боядисването на косата не знам дали е опасно, подстригвах се редовно,но боя не съм слагала  Peace

# 4
  • Мнения: 1 053
Много се извинявам за тьпия вьпрос,смейте се ако искате,но какво е дамски душ????? Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
По принцип не използвам дамски душ, дори като не съм бременна. Не е нужно.

# 6
  • Мнения: 6 365
Много се извинявам за тьпия вьпрос,смейте се ако искате,но какво е дамски душ????? Rolling Eyes

Синоним за Том Круз.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 741
Много се извинявам за тьпия вьпрос,смейте се ако искате,но какво е дамски душ????? Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 645
боядисвала съм се като бременна ,но не съм ползвала дамски душ

# 9
  • Мнения: 2 521
Добре ще е да забравиш за дамския душ не само през бременноста,но и по нататък.Само проблеми можеш да си навлечеш с него.Относно боядисването-много момичета се боядисват през бременноста.Аз не съм,но това е защото така или иначе не се боядисвам.

# 10
  • Мнения: 3 929
Не, не съм използвала по време на бременност. Даже иначе рядко ползвам.
Боядисвах се веднъж, за сватбата, но косата не съм подстригвала.
Не съм информирана относно вредата на дамския душ по време на бременност, но логически стигам до извода, че не е редно да се ползва. За вредата на боята за коса по време на бременност също не знам.

# 11
  • Мнения: 1 484
Никога  не  съм  използвала.

# 12
  • Мнения: 267
Аз по принцип не използвам,по време на бременност пък ми се струва безумие.За боядисването няма проблем  Peace

# 13
  • Мнения: 213
Използвала съм дамски душ два пъти през живота си - за по 3 дни лечение, назначено от гинеколог - за нормализиране на нарушена влагалищна микрофлора с разтвор на Тантун Роза и млечна киселина (последното вече не се произвежда в БГ). Дотогава не бях ползвала и дори не ми бе хрумвало като начин за поддържане на лична хигиена. За това си има средства за външна употреба - или вода, или препоръчан от гинеколога медицински (не козметичен) гел. Всяка влагалищна среда е индивидуална и при някои хора микрофлората по-лесно се нарушава поради прекарани настинки, повишена киселинност в организма и т.н.

Специално за Тантум Роза показанията бяха за употреба при влагалищни възпаления  Peace За периода на бременност и кърмене не бе изрично забранено, доколкото се използва по предназначение. Вероятно ако се наложи, употребата на разтвор в този случай би била външна  Peace

Не съм имала други гинекологични неразположения, които да са противопоказни или да изискват специално използването на вътрешни промивки. А и използването на женски душ профилактично ми се струва недообмислено  Peace

Говори с гинеколога си (или друг, на когото да споделиш всичко). Не знам дали болките в яйчниците са свързани с този дамски душ, дали могат да се повлияят в положителна или отрицателна посока, не спомена за каква цел го използваш и дали се надяваш така да постигнеш добър ефект? Или просто профилактично  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 960
По принцип не използвам дамски душ.През бременността обаче да се ползва ми се струва  напълно недопустимо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт