Семейни финанси

  • 7 148
  • 83
  •   1
Отговори
Интересно ми е как е уреден финансовия въпрос в други семейства Simple Smile
За пари за пазаруване, джобни за всеки сметките за къщата и така нататък.

Имам колега който каза че отделят пари на една купчинка и на който му потрябват за нещо си взема от там Simple Smile

При нас отделям пари за къщата които надявам се стигат, и поемам сметките.

# 1
  • Мнения: 257
Ние вземаме заплати по едно и също време.Имаме една чантичка в тоалетката и там слагаме всички пари.И те са общи.И от тях се плащат сметки,пазарува се,купува се ако трябва нещо друго.И всеки си взема оттам за джобни.Не знам как може ако всеки си държи парите,да се направи сметка как да се разпределят,че да стигнат за месеца.Освен ако не са достатъчно много,че всеки да си харчи без да е проблем колко.

# 2
  • Мнения: 2 127
Слагаме ги на едно място и всеки си взема  Peace
Отделят се само за сметките и още 500лв. за непредвидени разходи на др. място.

# 3
  • Мнения: 156
нещата по моите активи си ги плашам (ипотечен, потребителски...), консумативите и чистачката си ги делим, храната също. обикновено като купуваме техника, аз купувам някои неща, други той... напоследък имаме много големи разходи по въвеждането на блока в експлоатация и тези разходи ги делим, че аз ще трябва да се лиша от някои неща ако се налага да ги плащам сама. разходите по колата са си за негова сметка, защото колата е негова - аз рядко давам за нея. почивките ги делим обикновено. парите никога не са ни били на едно място.

# 4
  • Мнения: 4 711
 Всички пари са на едно място и не се дава отчет ако някой реши да си купи два шоколада примерно.

 Но пък имам приятелка, бременна при това която си купува плодове от собстевни спестявания останали от сезонната и работа през лятото. Видиш ли, мъжа и и прави изречения че ядяла прекалено много плодове Tired

# 5
  • Мнения: 1 008
Ние не отделяме.
Като дойде някоя сметка,който има време я плаща.
Който има време ходи да пазарува и т.н.
Парите не ни стоят на едно място, аз дори не знам какъв точно е доходът на съпругът ми (сигурна съм,че и той не го знае), той знае каква заплата получавам, но не ми държи сметка.
С две думи, парите не са ни в излишък, но неправим сметка кой кога и колко.

# 6
  • Мнения: 800
Откакто сме семейство, двете заплати и всякакви доходи са на едно място, т.е. в мен - на мъжа ми се полагат "дневни", а останалото аз разпределям - за заема, за сметки, храна, деца и т.н. За сега нямаме проблеми. Заедно решаваме по-големите покупки. Така бяхме и докато бях по майчинство, т.е. парите ги държа аз.

# 7
  • Мнения: 315
той си дава парите,тегли си джобни колкото му трябват-има си фонд и аз съм човек ,и не ме пита кога,къде ,колко и т.н.

# 8
  • Мнения: 1 897
Интересно ми е как е уреден финансовия въпрос в други семейства
Лесно. Ние сме семейство-приходите и разходите ни са общи.

# 9
  • Мнения: 589
Семейни са на мъжо парите.Моите са си мои.

# 10
  • Мнения: 721
парите ни са общи,всеки от семейството има достъп до тях като му потрябват
много ме заинтригува това:отделям пари за къщата,КОИТО НАДЯВАМ СЕ стигат.ти не знаеш ли дали стигат,не си ли питал

# 11
  • Мнения: 3 880
Парите са в обща сметка и всички разходи се плащат от там. Няма джобни, къщни, купчинки и т.н., много сложно ми се вижда Wink

# 12
Ами питал съм и стигат Simple Smile нали знаеш човек харчи колкото има, и преди да ме изядете това са пари за храна основно Simple Smile всички сметки са изключени

И друго което ми стана интересно с какви бюджети успявате да се справяте за храна и сметки месечно, стана ми интересно Simple Smile

# 13
  • Мнения: 266
От три години сме семейство,работим и двамата.Когато вземем заплатите си ги държим в една кутийка.Плащаме първо сметките,заема,разпределяме за храна,за детето.На кой кога му потрябват пари си взима без проблем от ''златнта кутиика''.Но имахме един случай.Веднъж мъжо решил да си заделя парички зада ми купи подарък,сложил си ги в дукоментите.Да обаче Жоро се разровил случайно там и разпръснал 80лв по земята и щастлив  ми вика' hahaha hahaha hahaha'мамо имам пари'' Shocked Shocked Shocked.Отивам аз да видя какво става и виждам паричките пръснати по земята и се сетих,че са на мъжо ми Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green.Стоя няколко дни и си трайкам ,ама от вътре ме гложде Laughing Laughing.,и един ден викам,''абе скъпи мой дай ми 30лв назаем Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green'',а той посиня Embarassed Embarassed Embarassed.Казах му какво е станало hahaha hahaha hahaha hahaha,и тогава ми каза,че съм му проволила изненадата.

# 14
  • Мнения: 301
Парите ни са обши от както се познаваме. Никога не е имало мое и негово - всичко си е наше.  Mr. Green
Принципно, той плаща сметките и тегли пари за ежедневните харчове. Хвърля ги някъде из вкъщи и всеки си взима, колкото му трябва. Като привърши изтегленото - повтаря процедурата. Парите, по моите карти са определени от него (мъжа ми) за "всеки случай да си имам". Когато не съм предвидила да си взема от изтеглените достатъчно или изведнъж си харесам едни "сандалки в МОЛа" ... тегля от тях. Иначи си ги пазя.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт