malkata padna

  • 3 486
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
здравейте мамита,на вас случвало ли ви се е бебето да падне,ние  сме на 10 месеса и паднахме от коша на земята,не плакахме много но незнап как да постьпя сега

# 1
  • София
  • Мнения: 3 524
случвало ми се е да падне и то от по-малка възраст.
от високо ли е паднало? има ли цицина или нещо друго видимо?
ако се е ударило лошо по главичката, доколкото знам не тр да го оставяш да заспива поне 1 час, да не би да има сътресение.
според мен трябва да го види лекар все пак, тук може мда гадаем само Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 18
ами няма цицина и сега заспа а докторката не си вдига телефона

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Следи колко ще спи бебето. Дали ще повърне. И въобще дали има нещо необичайно в поведението му от нормалното.
Обикновено няма проблеми.
Ако има сътресение бебето ще спи повече от обичайното, ще е отпуснато и може да повърне.

# 4
  • Мнения: 18
като и дадох вода малко повьрна тя сега заспа как да разбера дали има сътресение и какво да правя да не и стане нешто

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
като и дадох вода малко повьрна тя сега заспа как да разбера дали има сътресение и какво да правя да не и стане нешто

Спокойно де. Най-вероятно нищо му няма на детето.
Просто като се събуди я заведи при педиатърката.
Симптомите на сътресението са повръщане, сънливост и отпадналост. Наблюдавай за тях. Но не става дума за еднократно повръщане, нито за спане в обичайните часове на детето.

# 6
  • Мнения: 199
След падане се следи за повръщане (не връщане на кърма примерно),сънливост, мисля че и за температура. За това наблюдаваш 24 часа. Ако няма промени в настроението на детето и всичко е както обикновено няма да имате проблеми.
Стискам палци. Hug

# 7
  • Мнения: 18
ами тя обикновено по това време си спи,а докторката не вдига телефона дано всичко да е наред

# 8
  • Мнения: 18
благодаря за съветите ви ште пиша как е само да стане казах на таткото с тои се притесни малко,но малката беше весела преди да заспинка 

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Дано нищо му няма на детенцето.Сина ми беше на 7 мес. като падна от дивана под масата в хола, но слава богу се разминахме само с уплахата.Сега като се сетя ми е смешно дори.
Да пишеш. Hug

# 10
  • Мнения: 6 713
Да, при нас се случи на 5 месеца. Не плака много, аз повечко си ревнах. Simple Smile Следи да не е неестествено сънливо детето, да не повръща.

# 11
# 12
  • Мнения: 18
sega se subudi i e mnogo vesela pee si v legloto  Grinning  Praynig

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 13:52 от mimitasheva

# 13
  • Мнения: 267
Явно,че всичко е наред,но внимавай за в бъдеще!  Peace

# 14
  • Мнения: 958
Нямад а забравя първият път като падна, нямаше 5 месеца, как се изтъркули не знам, рева много и аз със нея. Тя се успокои след малко и заспа аз цял ден треперих. След това падна още няколко пъти, единият път даже си насини главата, много шаваше и някак си ми се изхлузваше от ръцете.
Май всички падат, нашият лекар така ме успокои, като ми каза и симптомите които момичетата са описали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт