''Парфюмни размисли и страсти'' 8

  • 13 205
  • 413
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 096
     



                  Модния дизайнер, фотограф и създател на едноименната марка, Тиери Мюглер е французин, роден в Страсбург през 1948 г. От малък се занимава с балет и танцува усърдно до тинейджърските си години, но е изкушен от модата, за това изоставя танцът и в последствие завършва моден дизайн. Напуска Страсбург и се мести в Париж през 1970 г., за да започне работа, като аранжор на витрини. Пуска на пазара първата си модна линия ''Café de Paris'' през 1973 г., и основава собствения си лейбъл за женско облекло след две години, а мъжката линия идва през 1978 г. Дрехите на Мюглер са екстравагантни, крещящи, футуристични - с плътни и ярки цветове. Черпи идеи и вдъхновение от насекомите, с цялата им причудливост и необичайна красота. Най - известния аромат на Тиери до ден днешен е дамският Angel, който често бие по продажби вечния Chanel N 5 във Франция и мъжкият A-man. Мюглер има и други артистични интереси - публикува две книги посветени на фотографиите и модните му търсения, забележете - вдъхновени от Сталинистката пропаганда в бившия Съветски съюз. През 1992 г. (годината на създаването на Angel) дизайнерът режисира видеоклипът към парчето ''Too Funky'' на звездата Джордж Майкъл  - http://www.youtube.com/watch?v=KXj2TudPCYU, в него се разхождат модели на Мюглер, включително прочутата ''мотоциклетна рокля''.
                 Тиери е ангажиран за дизайнер на последното турне на черната дива Бионсе Ноулс, която се влюбва в творбите му, изложени в New York City's Metropolitan Museum of Art's Cotumе. Той е сътворил за нея гардероб включващ 58 облекла.


п.п. Всяка нова тема, ще ви запознава с известен дизайнер и неговите парфюмни вълшебства.







http://en.barcodepedia.com/ - за проверка на бар код

http://www.fragrantica.com/designers-3/#C - Фрагрантика



Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 21:50 от Tess d`Urberville

# 1
  • Мнения: 13 621
О даааа Simple Smile Мюглер  newsm74

# 2
  • Мнения: 522
Втора  newsm44
Тес поздравления.   bouquet
Сложи картинка на ЕЛИЕН моля те. Само като го видя и се опиянявам

# 3
  • Варна
  • Мнения: 956
Да се запиша и аз най-после в тази хубава тема  Heart Eyes  и да се представя с парфюмното гардеробче  Flutter - http://www.fragrantica.com/index.php?view=profile&clan=7841

От Тиери най-много харесвам Angel Innocent  Simple Smile

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Дами, един мейл от фрагранс ме препрати към наградите Tne FIFI`s и техния сайт. Номинираните за тази година парфюми: http://www.fragrance.org/fifi_nominees.php
И победителите по категории от прудишни години: http://www.fragrance.org/fifi_winners.php?year=2008 /от падащото меню в дясно можете да разгледате и за отминалите години

Приятно разглеждане

# 5
  • Мнения: 13 621
Ооо..забравих да ви кажа, че пробвах Maдам на Готие!
Честно казано очаквах повече...за 1во помирисване определно не ми хареса. Но довечера или утре ще си пръсна пак Simple Smile
А Миднайт така хубаво се разви за половин час...направо съм опиянена.....

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 12:43 от Jaquie

# 6
  • Мнения: 2 590
Цоп и аз тук  Party

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Thierry Mugler ми е един от фаворитите! Heart Eyes
В колекцията ми блестят Alien, La rose Angel, Violet  Angel, Eau de star, а сега чакам да пристигне и Innocent Rock.
Притежавах и Innocent , но не ме заплени и се разделихме.
A Innocent Illusion ми е твърде лек и бонбонено сладък, аромат за ученички, в него не усещам почерка на Муглер.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Amar, имаме съвпадение. И на мен ми е любим Innocent
Alien също, за къде без него  Heart Eyes

Lily Angel ми дойде много хард, обаче Peony е нещо друго. Пак има ретро в него, но е приятно. Мисля, че е подходящ за официално събитие - стилен, траен, мирише ми на розови листенца и сапун (след като отмине Ейнджълското в началото Simple Smile) Според майка ми е странен и старовремски  Laughing Обаче тя си пада по свежаци и цитруси.
Innocent rock - освен във външния вид, нищо рокаджийско не открих в него  Grinning Толкова бързо се изпари, че не успях да го запомня много. Не бих познала, че е Мюглерски. Беше нещо като гроздов сок (но не ферментирал  Laughing) Не че не бих го изпръскала, ако ми го подарят  Whistling
Като цяло мога да кажа, че парфюмите на ТМ ме привличат-специфичен аромат, разкошни бутилчета Heart Eyes  Heart Eyes

като гледам няма да съм единствена Party

# 9
  • Мнения: 13 621
Моите любими на Мюглер са Angel и Innocent...но за жалост Innocent ми свърши преди година Sad Вчера си пръсках от него в БЗ и определено трябва да го имам пак Simple Smile Много ми действа добре този аромат Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 476
От творенията на Тиери нося с най-голямо удоволствие Alien  Heart Eyes  Купих го през зимата, но според мен е всесезонен,  не би ме задушавал и в лятна вечер.
Към Angel-ите имам противоречиво отношение, в някои моменти ми допадат, в други -не. Имам класическия и Le Lys, а всъщност най-много харесвам Pivoine  Laughing

# 11
  • Мнения: 13 621
Моя си седи е така в пластмасовата опаковка за красота Simple Smile
Преди 3 години го ползвах почти всеки ден, но сега нещо ми е прекалено силен и от време на време го изваждам и помирисвам Simple Smile

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Аз не мога да нося Alien през лятото, задушава ме  Sad

Jaquie, ти взе ли Миднайт-a или го тестваш?

# 13
  • Мнения: 13 621
Взех го Simple Smile Днес пристигна! Аз писах за него, но остана в миналата тема! Страхотен е Simple Smile Сега минаха вече 2 часа от както го пръснах и се усеща уникално хубава миризма ( на сладки и сочни плодове, много нежно ванилия и цветя)

# 14
  • Мнения: 4 096
Момичета много се радвам, че има толкова фенове на Тиери, аз обожавам Ейнджъл, Пивоин ми допадна, а за  Ейлиън ми трябваше време за да го възприема, в началото го отхвърлях, сега ми харесва, но номер едно ми е Ангелчето Grinning

Жаки, честито! Много се радвам Simple Smile, че ти е харесал парфюма и моя Фабюлосити ми пристигна и много ми хареса - за мен лично рядка комбинация от сладичък аромат, който е и свеж. Осезателно усещам сливите в него, придават една необичайна и много приятна резливост, усещам виолетки....чуден е Heart Eyes
Жаки върнах се в старата тема, за да прочета отзивите ти за Миднайт - звучи наистина много хубаво, Тинкърбел - Мадмоазелата никога няма да я разменя Grinning Heart Eyes, тя ми е от постоянния контингент, не е от гостите Laughing

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 13:55 от Tess d`Urberville

Общи условия

Активация на акаунт