Съвет за храненето?

  • 1 176
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 360
Кажете ми какво да правя  newsm78.Дани е на 1 месец и се храним изцяло с адаптирано мляко.Проблема е следния.Опитваме се да не се храним нощем/в 3 часа/,и давам само вода или чайче.Но всяка нощ към 3 се буди с рев- до към 4 часа.Една вечер я оставих сама да потърси мляко след като я нахраних в 21.00.
Събуди се към 01.30-02 часа  и тогава и дадох мляко.Следващото будене беше чак във 5 и половина.Това добър вариант ли е ?--да я храня ли и нощем.Дайте съвет newsm78 Sad

# 1
  • Мнения: 3 663
Мисля, че е малко раничко...
в смисъл, че сега имаш един 5 часов и един 4 часов кажи речи интервал през нощта (нали правилно съм сметнала Simple Smile), което за мен лично е ОК
Таня през втория месец го правеше горе-долу същото
аз я отказах от нощното хранене на 2 месеца и нещо - последно хранене в 12 вечерта и после в 6 сутринта
но тя определено го преживя много лесно - за 3-4 нощи отвикна да се храни и даже и вода не пиеше и след това отне още 10тина дни да свикне да не се буди, а да спи непрекъснато и всичко си дойде на мястото Simple Smile
аз на твое място бих оставила бебето засега така и след месец - междувременно то разбира се може да си промени поведението - да се опитам да спра нощното хранене

# 2
  • Мнения: 1 427
А защо се опитвате да не се храните нощем?Аз също бях чувала за това,но оставих детето само да си покаже и към втория месец постепенно спря да се събужда през ноща.Но определено мисля,че като е гладно ,трябва да бъде нахранено. feeding

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Естествено, че трябва да я храниш, след като иска да яде детето. За мен даването на вода си е чиста проба садизъм. Дариа сама се отказа постепенно от нощното хранене - някъде към 2-рия месец вече си спеше по цяла нощ от 8 до 6 сутринта, без да се буди при това.

М/у другото мъжът ми яде нощем. Голям човек е и не издържа, а стомахът му е без всякакви проблеми. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 360
Нашата лекарка казва,че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да има 6 -часов интервал без прием на храна/особено ако детето не се кърми/,за да може стомахчето да почива.Ох,незнам какво да правя,май и тази нощ ще я караме на поискване пък да видим.. ooooh!Все пак храненията са 6,не 7,така че не "тъпча"излишно бебка.А е толкова лакомааааааааааааа baby_neutral

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Кажи на вашата лекарка тя да пие вода като е гладна да видим как ще се почувства.  #Cussing out

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Твоето дете най-добре ще ти покаже как да действаш. Щом се буди нощем- давай й да си хапва.

# 7
  • Мнения: 3 360
Ооооох,Иса,и без това ми иде да я гръмна #2gunfireАми добре че открих форума ,та да понауча нещо и да споделя ,и да попитам.....Страхотни сте и се радвам,че винаги се отзовавате...  bouquet

# 8
  • Мнения: 3 360
Твоето дете най-добре ще ти покаже как да действаш. Щом се буди нощем- давай й да си хапва.

А някои казват,че може да свикне с храна нощем и до 4-5 годинки да си я иска????Има ли нещо вярно? newsm78

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771


А някои казват,че може да свикне с храна нощем и до 4-5 годинки да си я иска????Има ли нещо вярно? newsm78
Аз се доверих на моята дъщеря напълно. Първия месец хапваше точно като вас- в 21, след това към 2-3 и после в 6 сутринта. След втория месец заспиваше в 9 и се събуждаше в 6. След третия месец вече спеше от 20 до 8. За тази една година 2-3 пъти се е случило да й дам да яде през нощта като се събуди.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
При моето дете не стана така. Но аз се водех изцяло от нея, то и не ми беше трудно де - от самото начало се будеше точно на 3 часа, хапва и спи.

Първите 2 седмици вкъщи ядеше денонощно на 3 час, после 2 седмици спря да се буди и да яде нощем /спеше и още спи сама в стая сп. мен това има значение за спокойствието на детето/. ПОсле още две седмици се будеше да яде, много ми беше криво, но устисках да я залъгвам с вода и давах мляко и спря.

От 2-рия месец насетне спеше по цяла нощ от 8 до 6-7 сутринта, педито чак каза, че много голяма пауза прави.

# 11
  • Мнения: 1 032
Твоето дете най-добре ще ти покаже как да действаш. Щом се буди нощем- давай й да си хапва.

А някои казват,че може да свикне с храна нощем и до 4-5 годинки да си я иска????Има ли нещо вярно? newsm78


Ми май, май има нещо вярно. На моята кръстница близнаците са на три години и още си търсят нощем млякото. Не знам, може и да са изключение, не ми се вярва чак пък всички деца да искат да ядат посреднощ. На мен ми бяха обяснили, че в първите месеци при бебетата това по- скоро било рефлекс и навик отклокото реална нужда от храна. Нали и без това ядат на три часа и просто като мине времето се будели...  newsm78 Ако детенце обаче само си прави пауза от около 4-5 часа вечерта не би трябвало да се притесняваш. Ние бяхме по същия начин, правихме пауза от около 5 часа, после я позагубихме и към началото на третия месец окончателно се отказахме от яденето вечер. /Не че в момемента ядем особено много и през деня, пък и сънят не ни е от най- спокойните, но ядене определено не търси до 6 сутринта/

# 12
  • Мнения: 5 299
Аз кърмих 18 дена-след това изцяло на адапт.мляко.И на мен ми казаха,че трябва да има 6 часов интервал през ноща(щяло да и се повреди стомахчето и разни там).Обаче на мен все едно ми влезе през едното ухо и излеле от другото.Беба се будеше като по часовник до края на 2-я месец. В 21ч.-12ч.-3ч.-6ч.Струваше ми се много зверски да я наливам с вода,когато тя очевадно е гладна.Не съм правила опити да я отказвам.После имаше един период,в който наистина си спеше цял нощ,но беше за кратко.До скоро се будеше само към 3,а вмомвнта се буди и към 12 и към 3.Детето само си прави режима.

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не съм давала вода. И мойта педка дуднеше за почивката на стомахчето, но в началото те не правят разлика между ден и нощ, тъй че нещо ми се губи смисъла.
Хранех на поискване на интервал, не по-малък от три часа.
Беше на 8 храненета около две седмици, после на 7 и след средата на втория месец мина на 6 храненета и досега сме така.
Като казах на педката, беше изумена "Сам си е направил режима!!", сякаш е доказал Питагоровата теорема.
Спящо дете не се буди, а кое бебе хранят-което плаче? Така се водя досега и се надявам и в бъдеще, но беб определено се старае да почива нощно време.

# 14
  • Мнения: 3 663
А някои казват,че може да свикне с храна нощем и до 4-5 годинки да си я иска????Има ли нещо вярно? newsm78
има има
аз съм била така
до 2 годинки съм ставала за мляко, после са ми спрели млякото и са почнали компоти
на 4год и нещо вече не знам с какви мъки са ме отказали
изобщо нямам намерение да давам на детето си да яде и през нощта до незнамсикаква годишна възраст (а гаранции, че само ще спре по-рано няма)
може да не вреди храненето през нощта и да няма нужда стомахчето от почивка (с тези неща съм съгласна), но също така няма и обяснение защо трябва да се яде през нощта
това с храненето си е чиста проба навик след определена възраст (за мен около 3ти месец), а не нужда
ако дневното количество мляко лекичко се вдигне, така че за 24 часа бебето да поема също толкова колкото ако се хранеше и през нощта изобщо не виждам как ще остане гладно
аз и друг път съм казвала, че за мен нощният сън е също толкова питателен колкото и млякото
въпросът е кога е най-подходящият момент да се променят навиците на бебето
и абсолютно не приемам, че си измъчвам детето като не го храня през нощта
съгласна съм, че има и възрастни хора, които стават да ядат и нощем, но те или са с обърнат режим (което като цяло е рядкост) или е повече на психическа основа, но не и от глад
нощта е за спане
не за ядене

Общи условия

Активация на акаунт