Къде да направя изследване за остеопороза

  • 11 517
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте!Живея отскоро в София.Сестра ми има остеопороза и иска да си направи направи изследване тук.Ще ви бъда благодарна,ако ме ориентирате в коя клиника можем да направим това изследване!  bouquet  Ако може да ме ориентирате и за цени на изследването.

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 16:35 от pavlinaa

# 1
  • Мнения: 262
Писах на лични.

# 2
  • Мнения: 478
http://www.puls.bg/illnes/issue_96/part_6.html

струва ми се че някои ревматолози за остеопороза гледат и Калции и Йонизиран калции(ca , ca++) изследвания от кръв. Kалциите се дава кръв след като  2-3 дни е консумирано по-бедна на калций храна.
Предлагат се и още 1-3 теста в лаборатория, но не мога да ги обясня:
Цитат
Маркер за костна резорбация - Дезоксипиридинолин (DPD);
Маркер на костно образувание - N-mid osteocalcin;
Маркер на костно образувание - Beta-CrossLaps/serum

При профилактика директно само с някакъв специален ехограф могат да мерят на китката

# 3
  • Мнения: 31
Изследвания за остеопороза:
1. Рентгенова остеоденситометрия-мери се на ниво лумбални прешлени и шийка на бедрена кост. Много точни резултати. Следва да се има впредвид, че женския скелет обеднява на калций първоначално по "средната си" част-гръчначен стълб, таз, тазобедрени шийки. Апарати на които може да се вярва има в правителствена и в александровска болница.
2. Ултразвукова остеоденситометрия-мери се на китка или глезен. Не е толкова точна, но затовъ е предпочитана от недобросъвестни "специалисти" по ОП-при този тип изследване почти всички са положетелни имат нужда от безумно скъпо лечение( което в повечето случаи е непоказано).
3. Въпрос към авторката на темата-на колко точно години си?. Доказано е, че костното разреждане при жени стартира на 35 но това не означава, че на 36 трябва да се блъскаш с лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт