Присвоени общи части в блок!

  • 6 980
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, на скоро се сблъсках с един голям проблем и ще съм ви благодарна ако някой е минал по този път да ми помогне!
Става дума за общите части в нашия блок и по - конкретно за една малка стаичка на нашия етаж, която от 15 години е окупирана от едно сем. пенсионери, които не искат да ми дадат право на достъп. Аз не че просто от инат го правя, но намам къде да сложа колелцето което получи дъщеричката ми миналата седмица. Преди 4 години пак говорих с тях, но те не ми обърнаха никакво внимание. Колелцето на големият ми син стоя 1 месец пред входната ни врата, и някой го открадна #Cussing out Сега съм твърдо решена да не отстъпвам. Прочетох в ПУРНЕС където точно и ясно си пише, че тези помещения не могат да се превземат от един от собствениците!!!!! Аз знам, че съм в пълното си право, даже вчера се карах  доста остро с тях дори ми отвориха вратата да видя че няма място. Обаче когато видях, че стаята е затрупана с кашони стара хартия две стари библиотеки с книги от началото на миналия век не отваряни и едни скъсани обувки направо ми причерня! Този куп боклуци е по - важен от потребностите на детето ми!!!! Направо полудях и от тогава не ми отговарят , правят се че няма нищо.
ИСКАМ ДА ЗНАМ ИМА ЛИ НЯКАКВА ОРГАНИЗАЦИЯ КЪМ КОЯТО ДА СЕ ОБЪРНА ИЛИ НЕЩО ДА ПОДАМ ИЛИ ???? ЗА ДА ИМАМ ДОСТЪП ДО ТОВА КОЕТО ПРИНАДЛЕЖИ И НА МЕН КАТО СОБСТВЕНИК???  ЗАЩОТО САМО С ПРИКАЗКИ НЯМА ДА СТАНЕ. Домоуправителя каза, че това е собственост на етажа ни и ние сами трябва да си се разберем.
Да ви кажа честно толкова съм бясна, че вече започвам да обмислям варианта да платя 20 лв. на един хамалин да развие вратаат и изнесе боклуците от вън, но все ми се струва, че това не е начина
Моля ви, ако някой може да помогне, ще ви бъда благодарна, Беба също Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Като за начало, залепи на входната им врата
закона за етажната собственост, като отбележи с маркер,
това, което трябва да прочетат + напиши, че им даваш едноседмичен
срок да разчистят стаичката и да освободят място.
Ако не направят така си в пълното си право, да им изкараш "багажа"
и да им го струпаш пред входната врата !
Аз поне така бих постъпила с чиста съвест.
Общите части не са сметище за ненужни вещи  Naughty

# 2
  • Мнения: 77
zoyi, а ти мазе нямаш ли? Защо не прибирате колелото и съответно другите ви неща там?

В нашия вход също само един от апартаментите ползва т.нар килер или стаичка! Обикновено апартамента до асансьора! Неписано правило! 7 етажа и на всеки етаж е така  newsm78 До сега никой не се е оплакал!  Thinking

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Няма  неписани парвила,щом си платил за тези помещения.Плащаш и данъцТърси си правото.

# 4
  • Мнения: 25 597
А наем на входа плащат ли? И в двата блока, в които съм живяла, тези стаички се ползват от един от апартаментите, но за целта има определен от Общото събрание наем и хората си го плащат.
Ако и при вас направите така, може да се откажат доброволно от стаичката, щом са пенсионери...

# 5
  • Мнения: 17 407
А си гъкнал за наем, а си набеден за селтак. За осовобождаване пък ако стане дума- ще настане война. Така е при нас. Споменатото по- горе неписано правило, като гледам- важи за всички входове на всички блокове в страната tooth
Не им ща наема, ама да ми се правят на важни- ей тва много ме дразни.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 391
Как`Сийке, щом домоуправителят се дърпа от проблема, едва ли това може да стане. Той е човекът, който трябва да помогне в склучая. Ако нарушават закона за ет. собственост, може да повдигнеш граждански иск, но едва ли ти се занимава с това....Това е проблем  почти навсякъде. При нас пък е още по - зле защото даже няма стаички. Заградили са междуетажните пространства с разни дъски (кой каквото намери) и са напълнили блока с бокуци. ПОЛУДЯВАМ ОТ ТОВА! Живеем в сметище. Тъй като съм на последния етаж, от терасата си спокойно виждам какво има и не преувеличавам с определението. Кашони, стари вестници, кутии...абе не мога да си обясня защо ги пазят тези неща....

# 7
  • София
  • Мнения: 15 458
Точно до това стайче ли опряхте, дето хората си го ползват от много години. На моя внук колела,коли,мотори и всички играчки си стоят у дома.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
Тези стаички са точно за такива нужди - велосипеди, триколки и др. такива според сезона, точно за да не си държим нпр.шейната в каридора цяло лято.
zoyi, абсолютно си в правото си - говори с домоуправител, на общо събрание ... или ако нищо не помогне, просто настоявай за ключ и намъкни колелцето до библиотечките на окупаторите.

# 9
  • Мнения: 2 978
С тия не писани закони, малко ми напомня за това, че всяка кола трябва да си спира пред входа.
Останалите, а са мръднали два метра в страни, се оказват надрани с ключ.

Съседска добринка, не нещо друго.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 458
В нашите междуетажни стаички има мивки, там се прибират и кофите и метлите на чистачката.

# 11
  • Мнения: 0
Точно до това стайче ли опряхте, дето хората си го ползват от много години. На моя внук колела,коли,мотори и всички играчки си стоят у дома.
Здравейте благодаря за съветите, тези хора наистина не разбират от дума, явно ще трябва да взема по - крупни мерки, а за ползване на мазето и дума не може да стане, защото на 1 етаж съседката стопанисва котки и в мазето е пълно с бълхи и плъхове лятото.
А колкото до това дали точно до тази стая съм опряла  ако имах друг избор никога нямаше да се разправям. И нашето моторче и колело на баткото стои на село, но това е колелце което се бута за дете след една година и идеята ми е да го ползвам паралелно с количката през лятото.
Ох направо се виждам в чудо, съседката започва да настройва хората от долните етажи и това адски ме дразни! А колкото до домоуправителя той е ПАС! #Cussing out

# 12
  • Мнения: 295
Това, което можеш да направиш е да поискаш от домоуправителя да свика общо събрание на етажната собственост и да поставите на обсъждане въпроса там. По принцип решенията за ползването на общите части се вземат с мнозинство на общото събрание. Така е по закон, но на повечето места някой си завзема общите части и понеже на останалите не им се занимава с общи събрания нещата си остават така Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 1 603
С риск да ме обявят за зла и др. подобни ще ти кажа, как бих постъпила аз в случай, че никой не ми обърне внимание дълго време. Сменям бравата и си намествам колелцето там. После си имам ключ, давам един на хората, които го ползват и на домоуправителя.

# 14
  • Мнения: 17 546
В нашият блок стаичките ползват средните апартаменти, защото нямали тераси! Thinking Мен лично не ме интересува, че са избрали да си купят апартаменти без тераси, та да имат право срещу наем от 1 лв(!!!) на месец да ползват цялата стаичка. Мога да си държа там обувките, примерно, съответно зимни и летни, ами 5 човека сме... И аз ще взема да се разровя за начина на ползване на тези помещения! Thinking
При свекърва ми въпросната стая е разделена на три нива и всяко семейство си ползва своята част. Там стаичката е 2 м2 и в един момент съседа на техният етаж я поиска, за да си разшири някак апартамента с тези 2 м2 и съответно плати на останалите двама собственици на етажа стойността на 1 м2.
Няма безплатен обяд, така че да си разкарат боклуците милите съседи!

Общи условия

Активация на акаунт