Плодовете-кои са по-калорични

  • 3 230
  • 14
  •   1
Отговори
Няма да е зле да си поговорим за тях,защото искам да разбера кои са по-калорични,понеже сега се чудя от кои мога да си хапвам по повечко по време на диетата ми.За бананите е ясно-не се препоръчват особено при диетите. Аз по време на гладуването си хапвам диня,ябълки,пъпеши.Днес купих и цяло кашонче с манга.Имате ли си представа мангото дали съдържа повечко калории,че днес  изядох 4-ри Wink
И така вие сте  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 299
Аз обичам да си хапвам пртокали и мандарини.Мога да изям промишлени количества LaughingИначе съм правила диета с киви.Действа разхлабително и организма се изчиства идеално thumbsup

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Най-калоричните плодове са банани, смокини, грозде и сушените плодове.

# 3
  • Мнения: 590
В момента калории не мога да цитирам, но най-калоричниот преснитеплодове са банани, грозде, смокини, сливи, круши, мушмули,пъпеш медена роса. Мангото  не е от най-ниско калоричните Wink

По-добре цитруси и дребносемкови плодове - ягоди, боровинки, малини.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 828

Аз доколкото знам плодовата захар се разгражда от организма без остатък, така че няма значение колко калории съдържа плода  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 381
малиии, ако почнем и на плодовете да има броим калориите савсем ще  #Crazy. Мисля че най важното е с бананите и сушените плодове не да се прекалява.

# 6
Благодаря на всички за отговорите Heart Eyes
Че и смокините ли били от плодовите калорични бомбички Confused
Значи от тях да не нагъвам Wink
Иначе май най-добре се засищам от динята,понеже съдържа много течности
Още веднъж благодаря на всички
Ако някой има да допълни нещо-моля... Simple Smile

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Не забравяйте сините сливи - и те са калорични. Има и друг фактор, според който да си избираме какво да ядем - гликемичния индекс. С две думи колкото е по-висок тоя индекс, толкова по-бързо се качва кръвната захар и организма започва да трупа запаси  Rolling Eyes Изрових една табличка:
Висок гликемичен индекс = от 100 до 60
Глюкоза               100
Бял ориз                 92
Франзела               90
Безглутенов хляб 90
Пчелен мед           88
Печени картофи  85
Корн флейкс         84
Инстантно
картофено пюре  83
Тиква                      75
Пържени картофи75
Варени картофи   73
Диня                       72
Бял хляб                 70-72
Кроасан                 67
Кристална захар   65
Кускус                   65
Стафиди                 64
Банан
(с кафяви петна)   63
Пълнозърнест
хляб                         62
Среден гликемичен индекс = от 60 до 40
 Пролетни картофи    57
Мюсли                          56
Кафяв ориз                  55
Царевица                     55
Овесени ядки              55
Пуканки                       55
Жито                             54
Банан, жълт                 53
Сок от портокал         52
Шоколад,
недиабетичен             49
Грозде                          46
Сок от ананас             46
Макарони                    45
Спагети, бели              43
Банан
(със зелени петна)      41
Портокал                      41
Сок от ябълка              41
 Нисък гликемичен индекс = от 40 до 20
 Спагети,
пълнозърнести            37
Ябълка                          36
Мляко                           34
Зрял боб                       30
Соево мляко                30
Леща                             29
Грейпфрут                   25
Ечемик                          25
Соя                                 18 [/color]
Та динята май не е най-доброто решение  Tired

# 8
А аз се улових за динята като удавник за сламка,защото в диетата със зелевата супа пише,че за първия ден могат да се" ядат плодове,най-добре диня или пъпеш,защото съдържат най-малко калории"-цитирано .А аз от днес съм решила да повторя диетата и май пак ще се яде диня

# 9
  • Мнения: 2 672
малиии, ако почнем и на плодовете да има броим калориите савсем ще  #Crazy. .

да ,бе! аз нека карам само на плодове , пък да видим колко ще съм дебела Simple Smile
Яж каквото ти се яде като плод! Карай цял ден само на тях пък да видим Wink

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А това гладуване с цел отслабване е меко казано неразумно. Слабееш, вярно. После обаче всичко обратно, че и бонус отгоре  Tired Да не говорим, че от такива отслабващи курсове още не мога да си възстановя цикъла. Умната, не е това начина, по-добре повечко търпение и здравословно отслабване вместо такива "ударни" диети.   Naughty Crossing Arms

# 11
Аномалийке Wink,аз не съм само на плодове(и да искам не мога)
Спазвам диетата със зелевата супа,някъде по-горе споменах.Не че има кой знае какъв резултат,щото на първата седмица смъкнах само около 1 кг.
Сега съм решила да я правя още веднъж и понеже първия и третия ден се ядат плодове и затова подпитвам за калорийте им Flutter

# 12
  • Мнения: 1 999
За бананите знам, че са доста калорични. Много обичам да си хапвам всякакви плодове и не мога без тях независимо от сезона. Изобщо не ми пука дали са калорични или не. Stop Остава и на тях да им изчислявам калориите. Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 1 313
Само да допълня-мисля, че мангото е доста колорично, не съм сигурна но така си мисля.Аз много си похапвах манго докато бременеех. Знам че ананаса стимулира отслабването.

# 14
Е аз вече съм си купила достатъчно манго и ще се яде много от него Laughing
А ананасът не ми се нрави много на вкус,блудкав ми е,едно време обичах много да си хапвам компот от ананас,но сега и него не го долюбвам особено Confused

Общи условия

Активация на акаунт