Деца с увреждания от херпеси

  • 149 208
  • 208
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Здравейте, може да няма връзка с херпеса, а просто нещо друго да го мъчи детето ! Няма как да ви кажем да се притеснявате или не, трябва да го види лекар!

# 181
  • Мнения: 16
Здравейте
За съжаление и аз имам проблем с генитален херпес... излиза ми от доста време, не помня вече от кога, някога по-често, друг път по-рядко.. Сега съм бременна и ми беше излизал 2 пъти в по-ранните седмици. Първоначално се притесних, но четох, че ако не е първична инфекция няма сериозен риск за бебето в коремчето. Много се надявах да не се появи при раждането, защото знам, че тогава е опасно, а аз искам да раждам по естествен начин..
За мое съжаление сега в 38-мата седмица се появи пак Sad Разбирам, че дори и като отшумят видимите симптоми вирусът може да е активен и да зарази бебето при раждането. Някой знае ли кога ще е подходящо време да си направя изследвания за активна инфекция, защото ако ги направя сега 100% ще излязат положителни

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 40
След като си прекарала инфекцията IgG за HSV тип 2 винаги ще ти е положително. Правила ли си това изследване скоро, за да имаш база за сравнение на резултатите? Пусни сега изследване и го повтори пак преди раждането да видиш как се движат стойностите, добре е ако намаляват. Но ти имаш много малко дни до термин, а на мен гинеколог ми каза, че ако няма активна инфекция последните 40 дни преди раждането, може да се роди нормално, в противен случай секцио. Не знам дали е добре да рискуваш с нормално раждане. Твоят гинеколог какво казва?

Последна редакция: вт, 12 апр 2016, 17:55 от mim29

# 183
  • Мнения: 16
Вчера ми излезе херпесът, а имам час при лекаря за събота. Не съм говорила още с него.. това за 40-те дни, което казваш доста ме притеснява.. Аз наистина се надявам да мога да родя естествено Sad

# 184
  • София
  • Мнения: 195
Много се бях спекла с този херпес, родих естествено , всичко наред , просто се пазете от настинки по край термина, дано в 9тия не ви излезе, макар ,че аз имах началото на деветия и малко преди да родя имах леки симптоми, но не излеЗе де и слава богу, от както родих не ми е излизало нищо вече 9месеца

# 185
  • Мнения: 16
Аз също родих естествено 1 седмица преди термина, 11 дни след като ми излезе херпеса. Отидох с изтекли води и контракции. Лекарят ме прегледа и тъй като не видя симптоми на активна инфекция ме окуражи да продължа с нормалното раждане. Всичко беше наред Simple Smile

# 186
  • Мнения: 1
Здравейте, аз също страдам от генитален херпес,на устните ми излизат от дете. Имам син на 6 години, който родих със сркцио точно поради риск от заразяване, а втория си син родих пррди 4 мес. пак със секцио. Големият от няколко дни подозирах, че има херпес на устата, а днес вече съм сигурна..за един месец изкара две гнойни ангини(едната я излекувахме преди дни), сега като чета предходните постове си давам сметка,  че може би причина за това е бил херпрса. Посъветвайте ме, да се тревожа ли.. И аз не знам или да го приемам като нещо нормално, при положение че всеки си го носи вируса дори без да знае..
😰  ooooh!

# 187
  • ново
  • Мнения: 5 945
 Според мен, херпесът на детето е излязъл в следствие на спад в имунитета, казвате че е изкарал две гнойни ангини. Моята дъщеря я лекувахме от друга проява на Епщайн бар, около 1 година беше на Ацикловир по схема. Все пак не е лошо да се консултирате с лекар.

# 188
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Araia мисля, че няма повод за притеснение! Правилно , че повечето хора го носят! Може да попитате личната лекарка дали да пуснете едни изследвания и междувременно давайте някакъв имуностимулант за да подсилите имунитета!

# 189
  • София
  • Мнения: 877
Сияна, имам херпекс симплекс 1 като преди няколко дни беше активен. Притеснявам се за бебето си на 1,5 м. Искам да попитам, в случай, че е заразено, задължително ли веднага избива херпеса? Доколко е опасен този тип за толкова малко бебе? Има ли значение за имунизацията?

# 190
  • Варна
  • Мнения: 1 272
На първа страница е описано всичко!  На устните ли е бил херпеса? Целувала ли си бебето по устата? Ако не си , мисля че не е имало проблем !

# 191
  • София
  • Мнения: 877
Успях баткото на 3 г. и 8 м. да заразя, вероятно като го храня. Бебето-не, целувала съм го по устата и очите  Embarassed

Четох на първа страница, вкл. линк, при новородени (той е почти на 2 м. вече) този тип на устата също такива ужасни поражения ли може да нанесе? Това не ми стана ясно.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Да! И двата типа могат да доведат до сериозни вреди!

# 193
  • Мнения: 3 033
А КАК ЗАБРЕМЕНЯХТЕ С ТОВА НЕЩО (гениталния)?

# 194
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Няма причина да не се забременее ако си носител на херпес!

Общи условия

Активация на акаунт