Хайде и аз за млякото

  • 802
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Имам питане - синът ми на година и половина отказа АМ, прясно не пие изобщо. Пие от плодовите кисели на Данон (знам повечето коментари за тях, но не това е въпросът ми). Въпросът е, че пие от тях по много. Литър, литър и половина за денонощие (пие и нощем). От една страна се радвам, че приема мляко, от друга - вече става за сметка на яденето. Те го засищат и не яде почти нищо. Не мога да ги давам по малко, защото е голям и сам си ги вади от хладилника, а не мога да съм страж пред него  Tired Остава да не ги купувам изобщо и ще прояде, знам, защото един уикенд нямаше и така стана. Обаче няма да приема никакво мляко - обикновен айрян не иска, прясно не вкусва. Кашкавал - също. Остава понякога по малко сирене и млечните каши.
Какво мислите - да ги спра ли окончателно или да търся някаква алтернатива?

# 1
  • Мнения: 1 254
Според мен купувай по-малко, до 300-400 гр за ден  Peace Лека полека ще свикне  и ще пие по-малко

# 2
  • Мнения: 2 334
Според мен купувай по-малко, до 300-400 гр за ден  Peace Лека полека ще свикне  и ще пие по-малко

И аз бих ти дала такъв съвет.Така хем ще пие мляко хем ще пие по малко количество и ще се храни по добре  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 44
Ако смяташ,че ако купуваш по малко млека ще се сърди по добре ги спри за известно време.Само на мляко не може.Тои е голям организма има и други нужди!

# 4
  • София
  • Мнения: 15 216
Не ги спирай окончателно. Просто ги ограничи.
Щом си ги вади сам от хладилника, значи в хладилника не трябва да има по-голямо количество от това, което ти си преценила за правилно и приемливо.
Може да е занимавка да купуваш мляко ден за ден, не знам как си свикнала да пазаруваш. Аз влизам в магазина за хранителни стоки почти всеки ден. На твое място бих купувала плодово мляко всеки ден, ако трябва, но по толкова, колкото детето ми да изпие за деня. Утре-пак.
Племенницата ми беше доста подобен случай на твоя син. Само че тя пиеше обикновено кисело мляко. С хиляда зора изяждаше нещо различно-количество, колкото 1 бурканче детска храна. Останалата й храна беше един фреш сутрин преди ДГ и кисело мляко-2 кофички. Започна да се оплаква, че я боли коремчето и тогава сестра ми взе нещата в свои ръце-с малко повече инат попромени храненето.
Не отказвай на Криско млякото, щом толкова го харесва. Но той вече не е бебе, би трябвало да може да му бъдат обяснени някои неща. Като например, че ще получи киселото си мляко, но за десерт, след като си изяде другата храна. Аз така постъпвам с Иво.

# 5
  • Мнения: 5 940
По отношение на плодовите млека винаги съм била много крайна, в пъти предпочитам обикновено кисело мляко с плод /макар много да не одобрявам тази комбинация, заради принципите на разделното хранене/, отколкото такова мляко.  Пробвала ли си мляко с плод, разбито като шейк?  Можеш и леко да го подсладиш с мед, кафява захар, да го докараш на вкус като купените. От друга страна знам, че ти имаш доверие на Данон, много пъти си писала, че смяташ, че млеката са добри, така че надали ще повлияя на решението ти.
Не му ли харесва таратор, мляко с разни зърнени храни, кремчета? Пък, ако е жаден, да пие вода и фрешове.
Бих ги махнала или просто бих му обяснила, че не са много полезни.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 524
 newsm78 Блонди това за твоя син ли?
Пропуснала съм, че имаш второ момченце. За сега няма да честитя, че хептен ме обърка. Първо реших, че е архивна тема, после ,че питаш от името на друга мама, ама колкото и да четях и да препрочитах нищо такова не видях.

Охх светнах объркала си възрастта ТРИ и половина  Hug Hug

Няма да трия, че сигурно е прочетено от други мами, но  редактирам:
- явно вече е време да си лягам, сега светнах, спрял е да прие преди две години АМ сега ообаче се е нахвърлил на плодовите млекца и т.н. Ама съм заспала.........  smile3537

Аз пък се ровя за това какви млека кисели давате на малките, че след толкова предавания и писания за сиренето и млякото по пазара се обърках тотално. Преди мислех Елена и Бор Чвор са хубави, но сега нещо ми се мотае в мозъка, че Бор Чвор го бяха сложили в списъка с продаваните ментета. Отивам да се доровя, дано открия темите от последния месец- не обичам да пускам теми, които със сигурност са обсъждани, а търсачката е мой враг тази вечер, не дава инфо, или ако дава аз не го виждам.   bouquet

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 22:54 от meggyv

# 7
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
А,като награда за това,че си е изял основното-нестава ли?Малко е трудно,но мисля,че е по добре да имаш 2 или 3 млека  в хладилника.Ако не,спрете ги за малък период

# 8
  • Мнения: 15 379
Нека в хладилника да има толкова млекца за деня, колкото ти си преценила, и когато свършат, Криско да знае, че няма повече. Аз така бих постъпила.
А нощем няма ли начин да не пие... Опасно е за зъбките Sad.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
плодовото кисело мляко на данон съдържа захар, нали?
ако изпива по литър и половина от това, нищо чудно, че не иска да яде друго.
опитай да му слагаш в хладилника по-разредено мляко - тип айрян - и разбито с плодове от теб, а не от Данон със захар и натур-идентише аромати.  така хем ще пие каквото е свикнал, хем ще промениш качеството на поеманото към по-добро.

но като цяло, може би ще се наложи ограничение. нали не оставяме по кило шоколад на достъпно място, само защото децата обичат и си го искат? същото и с вашите плодови млека...
млечните продукти не са единственото и най-важното нещо в детското хранене, все пак.

# 10
  • Мнения: 27 524
Мерси, момичета.  Hug
Млекцата са по 100мл, продават се по 6. Проблемът с пазаруването тук е, че се пазарува в големи хипер-маркети за една седмица да речем, като достъпа до тях е с кола или обикновено са далече. Всеки ден е абсурд да го зареждам, но просто наистина ще минем на варианта, както каза Виви, да е за десерт след основното, пък ще свикне. Предполагам, че ще има мрънкане и тръшкане, но аз съм виновна, че така съм го свикнала.  Rolling Eyes
Захар има в тях, да  Peace
Относно киселото мляко - тук няма  Grinning Има при турците, но е с много висока масленост и зареждането също е трудно. Продават някакви йогурти, ама то и у нас сигурно няма истинско вече...  Confused

Всъщност има едно, което е истинско, казаха ми скоро, 1,70 струва кофичката, ако някой се интересува ще разпитам къде се продава  Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Аз едва ли ще ти кажа нещо по-различно. Аз бих ограничила плодовите млека, без да ги изключвам напълно. За съжаление децата не могат да се ограничават сами и се налага ние да го правим понякога, колкото и да ни е неприятно.
Моята дъщеря може да яде шоколадови неща до пръсване, но ги ограничавам, опитвам се да обяснявам, че може да се почерпи по малко, но не и да се храни с тях или да прекалява, защото тогава могат да станат опасни, да я разболеят и т.н. Тя пиеше кисело мляко и нощем до 2г.6м., когато реших, че е крайно време да спре и просто и казах - до тук с нощното пиене.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Ами крий ги в хладилника, в непрозрачни торбички или кутии. Едва след като си изяде предвиденото за обяд/вечеря, отнякъде може да се появи млекце за десерт.
Иначе смятам, че млякото е важно и не бих го спряла.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
По отношение на плодовите млека винаги съм била много крайна, 
. И аз Simple SmileСпоред мен е нормално да се пристрасти, адски сладки са, купих един път на Александър.

  С теб сме на различни мнения, но не бих оставила детето си да живее на тях в никакъв случай.Купувай по малко и дали ще позволиш да ти се наложи едно 3г. момче?!Ако трябва ще си страж за няколко дни.Когато има по две млекца на ден в хладилника, няма да има какво да охраняваш.Децата бързо забравят, убедих се след като ограничих на Александър дъвките.Два дни мрънка за тях и сега е доволен когато на няколко дни му дам по една, сам не ги търси.Млякото можеш да го дадеш под много варианти.Но аз вече плодови на Данон не купувам.

# 14
  • Мнения: 27 524
Сладки са, вярно е  Confused Нямахме веднъж и купих обикновени ягодови, които пак са сладки, но Криско се намуси и каза, че са  много кисели, представям си ония какви са  Rolling Eyes
Ще ги спирам явно  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт