Увеличена слезка при момче

  • 4 939
  • 10
  •   1
Отговори
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Здравейте! Синът ми е на 17 г. От една седмица се оплаква от тежест в левия бъбрек и затова направихме изследвания - кръв , урина, ехограф. Открива песъчинки 2-3 мм. и увеличена слезка. Притеснява ме тази слезка. Джипито каза, че не е страшно щом изслезванията са добре и само да я следим, но аз не съм на себе си от притеснение. Четох разни неща и съвсем се побърках от притеснение. Кажете ми моля ви имам ли повод за притеснение и да си направя ли консултация с друг специалист. Ако може да ми препоръчате някой добър. Освен това от около една година има болки и в гръбнака, а личната казва ,че е от изкривяване в гръбначния стълб. Дали това не е свързано по някакъв начин..

# 1
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Никой ли няма информация по въпроса?

# 2
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
 Sad

# 3
  • Мнения: 25 571
Явно никой няма. На твое място бих се посъветвала непременно с друг специалист - ей-така, за всеки случай.
Нали знаеш, че слезка и далак е едно и също?  Grinning

# 4
  • Мнения: 1 428
Направете консултация с хематолог, но мисля че щом изследванията са добри намате място за притеснение.

# 5
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Направихме си консултация с друг специалист. Иска да направим още един куп изследвания на кръвта плюс контролна ехография след 10 дни. През това време да не спортува и да не яде месо..

# 6
  • Мнения: 25 571
Стискам палци всичко да е наред!

# 7
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Стискам палци всичко да е наред!
Благодаря! Ще умра от притеснение докато направим изследванията.

# 8
  • Мнения: 25 571
Спокойно, човекът сега расте, хормони бушуват и се наместват...
Може да е нормално всичко, особено, ако пие и някакви лекарства.

# 9
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Ох, олекна ми. Днес направихме изследвания на кръвта и всичко е ОК.

# 10
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Направихме контролната ехография. Песъчинките в бъбрека ги е изкарал, слезката е в горногранични размери, но сега пък черния дроб е увеличен с 1,6 см. Пуснахме изследване и за хепатит В и С - отрицателно е. Само чернодробните ензими още не сме изследвани, всъщност само АЛАТ май беше изследвано и е добре.
Ох, незнам от какво може да се увеличава ту черния дроб, ту слезката. Сигурно има някаква причина. Личната е една, все едно аз сама съм си лекар. Казва няма страшно, да се проследява през 6 месеца. Другия специалист, с който говорихме ни посъветва да си направим консултация с инфекционист. Бихте ли ми препоръчали някой добър?

Общи условия

Активация на акаунт