БГ мами с 4уждо гражданство

  • 2 462
  • 32
  •   1
Отговори
Здравейте мами,

аз не съм от най-акривните във форума, но смятам да се "поправя"Simple Smile, след като и дъщеричката ми тръгне на ясли след 3 месеца...

Но имам аз сега едно въпросче към тези от вас, приели чуждо гражданство:

когато трябваше (ако е трябвало, де Simple Smile ) да се откажете първо от Бг гражданството си, за да можете да получите чуждото, към БГ посолството в съответната страна ли се обърнахте? И след това колко време ви отне, докато ви известят, че са ви освободили от Бг гражданство?

Дано само тази тема не става повод за упреци и критики Simple Smile

Предварително Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 244
Няма защо да ставаш повод за упреци
В момента се сещам за Мама Веси, която взе наскоро исладнско гражданство, но те там нямат посолство а консулство и тя може да ти даде повече инфо
Има и мами в Англия които са в такава процедура
А аз все още обмислям Thinking

# 2
А, за Англия , тя позволява двойно гражданство, ма закво ли му е на човек? Rolling Eyes

А бе аз си го искам моето Бг, макар че доста проблеми с него, наистина има понякога Simple Smile (здравните застаховки-жив пример). Ама в Дания не дават двойно. А е по-добре да го имам датското, след като съм се установила да живея тук.

Особено Дания... Измислят какви ли не неща за да нямат много чужденци.

# 3
Няма защо да ставаш повод за упреци
В момента се сещам за Мама Веси, която взе наскоро исладнско гражданство, но те там нямат посолство а консулство и тя може да ти даде повече инфо
Има и мами в Англия които са в такава процедура
А аз все още обмислям Thinking

Да наистина Мама Веси, ама тя можеше май да е с двойно. Не помня.

А за упреците- веднъж бях попитала в един друг форум, отговор на конкретния въпрос не получих, обаче ме критикуваха за това, че искам да си сменя гражданството После стана повод за гореща дискусия, караници и обиди. Тук обаче хората са интелигентни и с разбиране, затова реших,че е по-подходящо място. Simple Smile Simple Smile

А иначе не мисля, че има нещо лошо и странно, най-вече го искам заради децата ми. (Те имат датско де. )

# 4
  • Мнения: 4 244
Питай питай - ние поне не се скубим за косите  Hug

# 5
Питай питай - ние поне не се скубим за косите  Hug
Да, наистина, и така трябва да бъде, нали Simple Smile

# 6
Не знам за Дания как е, но в Англия ако имаш тази виза за Доживотно пребиваване в
страната имаш всичките (почти) права като на местен. Единствено не можеш да гласуваш и ако не си в ЕС да получиш стипендия.
 

Да и тук е така, даже можеш и да вземаш стипендия, ама да не вземат да измислят нещо в бъдеще. За по-сигурно..., 4e zne6 li Simple Smile

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Не ми стана ясно в коя страна си? Защото все пак, ако си в страна, в която трябва да се откажеш от бълг. гражданство, таzи процедура губи допълнително време. За Германия, където трябва да се откажеш, съм чувала, че трае май някъде от 6 месеца до 1 год. Като май е по бърzо, ако документите zа откаzването си ги подадеш директно в БГ, а не чреz посолството.

Имай търпение с отговорите по темата, zащото доста момичета сега не са тук, а са на почивка в България. Wink

# 8
Не ми стана ясно в коя страна си? Защото все пак, ако си в страна, в която трябва да се откажеш от бълг. гражданство, таzи процедура губи допълнително време. За Германия, където трябва да се откажеш, съм чувала, че трае май някъде от 6 месеца до 1 год. Като май е по бърzо, ако документите zа откаzването си ги подадеш директно в БГ, а не чреz посолството.

Имай търпение с отговорите по темата, zащото доста момичета сега не са тук, а са на почивка в България. Wink


Да, аз точно от това се интересувам, от подаването на документите в посолството до крайния отговор.

Благодаря, Rosa Simple Smile, а иначе съм в Дания.  Тук не се позволява двойно гражданство.

# 9
  • Мнения: 3 880

Да, аз точно от това се интересувам, от подаването на документите в посолството до крайния отговор.


Чрез посолството много се удължавало, така съм чувала. Ако си ги подадеш директно в България отнемало около 6 месеца, а иначе можело и повече от година да се проточи.
Това го прочетох тук

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
От много глава не боли Wink
За Англия верно ако си постоянно пребиваващ имаш почти сащите права като британски гражданин обаче нямаш право на работа в Европа както Британците  Rolling Eyes За Америка ако искаш да ходиш ти трябва виза, на британците не. Ако решиш да поживееш няколко год в друга страна и да работиш там губиш правото на постоянно пребиваване  Confused Затова съм привърженик на гражданството. Вземеш ли го веднъж не се губи  Wink

# 11
  • Мнения: 1 854
Ето и нещо от мен,сайта на Министерство на Правосьдието,Дирекция "Бьлгарско гражданство",кьдето има инфо за процедурата по отказване от бг гражданство и адреси и телефони за контакти.Може да им звьннеш или по е-мейл да се свьржеш с тях и да ги питаш.
http://www.mjeli.government.bg/structure.aspx?page=16

# 12
Ей, ама много ви благодаря. Супер сте!!! Simple Smile

А иначе, да, и затова го искам, за да мога евентуално да изляза от Дания за повече време, а после пак да се върна, ако искам Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 390
не си подавайте документите за освобождаване от бг гражданство в бг посолство, нали има 6.месеца срок за дипломати4еската поща, което е 1.година само да ти отидат и да ти се върнат документите  ooooh!
Най добре е вси4ки документи да си завериш и легализираш в посолството но заедно с пълномощно за някой в бг който да те представя пред нужните инстанций, за подаване и полу4аване на документи в връзка с отказване от бг гражданство / ще стане 100 пъти по бързо, а ина4е отделно срока в бг мисля 4е беше 1.година за освобождаване от гражданство

# 14
И аз да кажа, докато бях в Б-я какво се чуваше. В момента е внесен проекто закон, чрез който Б-я няма да позволява двойното гражданство. Избираш или българин, или еди какъв си......Половинката ми каза, че хич и няма да се замисли ако го приемат - тъжно до някъде, но факт.

Общи условия

Активация на акаунт