В редки случаи се наблюдава

  • 1 215
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте на всички! След като бях поставена от лекарите в графата"В редки случаи се наблюдава"реших и на вас да изкажа мъката си,ако някой има съвет към мен с удоволствие ще го послушам.Как да започна историята си...............като всички вас ,омъжих се преди 11 години,след многократни опити за нормално забременяване опрях до лекарите и аз,колко съм сменила ли-не питайте newsm78всички казваха ,че съм много млада,че всичко ще е наред,че нищо ми няма и..................изчаквахме.След няколко годинки реших пак да отида,правихме всички възможни изследвания,инсеминации и какво ли не-нищо CryПоследва нормално забременяване,което приключи със спонтанен аборт,на следващата година пак забременях с един плод в тръбата и един в матката,резултата беше-операция,след година пак се реших,забременях си пак нормално,най-щастливия миг беше,когато чух тоновете на моето бебе,същата нощ прокървих и ме приеха в болницата,никой така и не ме погледна докъто не съм припаднала в коридора.Последва аборт,изписаха ме,имах болки и след няколко дни пак отидох в болницата-направиха ми пункция,че имало съсирек,пак ме изписаха.След седмица започнаха адски болки ниско в дясно, отидох на лекар,но ми казаха,че е нормално,прибрах се вкъщи,същата нощ колабирах в ръцете на съпруга си и той се обадил на бърза помощ.Приеха ме в болницата за наблюдение,на сутринта една от акушерките ми каза ако искам да си направя пак тест за бременност да не би пак да има плод в тръбата,аз се изсмях и казах"Еееееееееее чак такъв карък не съм" Rolling EyesВзех си теста и когато показа двете чертички ,цялата се разтресох,започнах да се задушавам,имах адско сърцебиене,нито виждах - нито чувах.Веднага се разтърчаха лекарите,"Ама как така не сме разбрали,ама как така след кюретажа,ама неможело да е вярно"........и така полежах цяла седмица знаейки,че имам плод в тръбата,която може всеки момент да се пръсне,оперираха ме ,сега съм с четвъртинка от едната тръба и половин яйчник в дясно и без тръба и здрав яйчник в ляво CryРазведохме се съ съпруга ми поради ясната вече причина,сега имам приятел,с който искаме да имаме дете,дайте ми съвет какво да правя.Той е малко против инвитрото,казва,че неиска да ми причинява това,моля жени ,които са минали по пътя"ин-витро"да ми кажат какви са плюсовете и минусите на тази процедура.Благодаря на всички предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 718
Здравей!
Аз на този етап нямам опит с инвитро и доктори, но исках само да те подкрепя и  Hug. Това, през което си преминала е кошмарно, но не губи надежда,а аз от все сърце ти желая чудото, на което всички в този форум се надяваме, да ти се случи  Praynig  Peace

# 2
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Здравей,аз не мога да ти кажа нищо по въпроса с инвитрото,но искам да ти кажа че съжалявам за случилото се,много си преживяла.Трябва да бъдеш силна,един ден и ти ще се радваш на своето бебче.Късмет smile3503

# 3
  • Мнения: 2 617
doreto77, съжалявам за всичко, което ти е минало през главата!  Hug
Искам само да те посъветвам да влезеш и в съседния подфорум - Проблемно забременяване и рискова бременност - там има отделни теми и за извънматочната, и за инвитрото, много отговори ще откриеш.
Успех и дано намериш верния път към щастието! Praynig

# 4
  • Мнения: 1 335
doreto77, съжалявам. Историята ти ме разтресе. Поразходи се из подфорум проблемно забременяване. Момичетата са страхотни.
Миличка, има няколко много добри клиники по стерилитет. Има ужасно добри специалисти. Потърси ги. Има специализирани изследвания, които можеш да направиш. Вярно е, не са много евтини, но си струва. Не губи време, защото се чака доста. Ще намериш твоя лекар.
Убедена съм, че ще дойде и твоето бебенце!

# 5
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Адаш,съжалявам,че си минала през ада и се надявам тепърва да намериш щастието! Praynig
Влез в съседния форум Проблемно забременяване и рискова бременност  и ще намериш много отговори и подкрепа!Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 014
Това което ти се е случило е наистина ужасно. Важното е в момента да си добре.
Относно въпроса ти, мисля че до който и лекар да се допиташ ще каже че си за ин витро. Не трябва да се плашиш от това, още повече че ако са ти добре хормонално нещата и имаш добри яйцеклетки можеш да минеш и на по-леко ин витро. Имам предвид ин витро на спонтанен цикъл. Тогава лекарствата които ще ти поставят са с по-малки дози или почти няма да има такива.
А пункцията за изваждане на яйцеклетките ще ти се стори като "почивка" в сравнение с операциите през които си минала. Още същият ден след пункцията можеш да се прибереш в къщи. А и цялото това гръмко ин витро трае около 10 дни. През които също си си в къщи или на работа. Това не е болестно състояние просто за 10 дни ще трябва да отделяш по 1 час дневно за преглед и инжекция.

# 7
  • Мнения: 339
Здравей аз съм минала през процедурата инвитро и мога да ти кажа,че няма нищо страшно.
Ако сте решили да си имате бебче идете в клиника по стерилитет там ще ви помогнат.Не чакайте и не губете време.Късмет Hug

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Здравей,
съжалявам ,че си преминала през всичко това.Ужасно е  Cry.Не се страхувай от ин витро процедурата,няма нищо страшно.Резултата е в подписа ми  PeaceАко това ти е единствения шанс -действай смело и не се бави  Peace

# 9
  • Мнения: 547
Здравей,Доре!Имам приятелка с подобна история,но мъжа й остана до нея през всичките тези години я подкрепяше напълно.А от половин година са родители на момиченце и момченце.Прекрасните близначета са резултат от 3 или 4 опит инвитро.Желая и на теб същото щастие! Hug

# 10
  • Мнения: 4 589
Много е тъжно това през което си минала, но като те чета в теб виждам един силен човек, готов да се пребори с всичко и ти го желая от сърце.

В ин-витрото няма нищо страшно, инжекции, прегледи, пункция, трансфер и чакане. Но всичко си заслужава когато гушнеш така желаното бебе. Аз го направих, имах шанса да се радвам на дъщеричката ми макар и за малко и съм готова да го направя отново. Няма нищо по-хубаво от крайния положителен резултат.

Късмет.

# 11
До тук историята е тъжна, но съм сигурна, че с новия човек до теб ви чакат незабравими мигове на радост и щастие.  Hug
И мене ме беше страх от инвитрото, но скоро минах по пътя и искам да ти кажа, че не  страшно. Малко инжекци, които не болят, пункцията е с упойка и не се усеща нищо, а трансфера е песен. Най-тежко в цялата процедура е чакането до теста, но ти пожелавам от сърце, ако се решите в тази насока да е положителен и да прегърнеш скоро мечтите си.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт