оффф сега пък ми откриха кандида

  • 5 155
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте,нашите опити за бебе продължават Sad/ Но от 3-4 месеца имам бяло течение,но все отлагах да отида на гинеколог-викам си,ще ми мине Blush , сигурно съм изстинала. Този месец отидох, и сега на иследването пише - "candida krusei-масово". Другата седмица съм пак на гинеколог. Но много се притесних.Четх и в нета,но рекох си и вас да питам.Това чудо лекува ли се,съпруга ми трябва ли и той да се лекува.офффф писна ми вече

# 1
  • София
  • Мнения: 2 245
Лекува се трудно, но не е невъзможно. Съпругът ти задължително трява да се лекува също. Тези гъбички могат да се появят и от най-обикновено лечение с антибиотици. Ще се справите!

# 2
  • Мнения: 2 802
Съгласна съм с Red tree, Задължително преглед и трябва и двамата да се лекувате, дори съпругът ти да няма симптоми. При мен се появиха точно от силния антибиотик и сега няма отърване от тях. Изчезват пак се появяват, понякога ми излизат даже и от презервативите!!! newsm78. Чувала съм също, че се появяват и при хора със слаба имунна система Thinking
Добре е направила твоята лекарка, че поне ги е изследвала. При повечето от нас, визирам и себе си, се назначават лекарства и глобули без да са изследвали от какъв точно вид е тя. Така, че спокойно лекуват се, но после трябва много да се пазиш и при най-първите симптоми да се вземат мерки. Успех в борбата #2gunfire

# 3
мерси момичета. аз имам анемия,нисък хемоглобин и желязо.може от това ли да ме нападна тази гадост-не знам. за съпруга ми-и той ще се лекува като трябва. поне той не отказва лечение или пък изследвания.  Crazy

# 4
  • Мнения: 171
Здравейте и от мен!
И аз имам същия проблем. И то не отскоро. може би има вече година - две. Всичко при мен тръгна от един хотел, помня че беше когато празнувахме с приятеля ми нова година във Велико Търново, 2007ма ако не се лъжа. Та след въпросния ден.. като се прибрах в София.. на следващите дни започна един сърбеж, болки при уриниране и т.н. Отидох на гинеколог и той ми каза че имам нещо.. мисля че се казваше Трихомониаза, ако не се лъжа. Скоро след мен и на него му се появиха симптоми. И започнахме и 2мата да се лекуваме. От тогава.. си признавам просто, че много внимавам ако ходя по хотели. Даже избягвам.
За няколко месеца нещата се изчистиха напълно. И си бях добре, сигурно година, година и малко. Обаче после пак ми започнаха оплакванията. Тогава си спомням че нямах никакви хормонални нарушения, дисбаланс, стрес, лекарства или непредпазни сексуални контакти. И се чудих и чудих.. защо пак така става. Отидох на гинеколог и той пък ми каза този път Кандида. Точно както и вие казвате.. трудно се лекува. Ужасно да не кажа.
Допреди този инцидент нямах никакви проблеми.. а сега, колкото и да се лекувам и да ходя на разни гинеколози, има няма няколко месеца, и оплакванията пак се появяват. И вече незнам какво да правя. Започнах и сама да се лекувам вече с лекарствата, които преди ми изписваха, защото то ми писна вече да ходя по гинеколози. Вече ми е неудобно да ходя при личния ми, затова. Макар, че той е длъжен всеки път да ми дава (най-малкото трябва всяка година една жена да ходи на контролни прегледи при гинеколог, поне така са ми казвали).
Та.. сега мисля пак да ходя за направление. Защото .. така мога да си чакам вечно, да си мине само. Обаче, невинаги се получава. Та въпроса който ми изниква в главата е.. къде да отида на гинеколожка този път, искам задължително да е жена. Хаха. (от София съм). И този път вече наистина да ми направят изследвания. За да се види какъв е проблема и да се направи точна диагностика и лечение. Защото ми писна да ми дават все ЕДНИ И СЪЩИ лекарства.. с ефект от 2 до 3 месеца. Хаха. Значи.. не помня за кой път взимам.. mucomax май се казваше (няколко пъти ми го изписваха), gyno pevaryl и разни други хапчета и вагинални таблетки. Да не говорим и че това струва пари все пак (за което нямам нищо против стига да има ефект).
Много ще съм благодарна ако ме светнете за някои добри гинеколожки в София, които да работят със здравната каса. Които да ми направят поне изследвания, най-малкото. Мерси предварително за помоща. Сори за много дългия пост  Wink

# 5
  • Мнения: 191
хмм някой знае ли дали тези гъбички влиаят на забременяването,че някъде май четох че пречели?

# 6
  • Мнения: 117
Момичета, доколкото знам променят средата гъбичките, но факт е, че аз първия път забременях с гъбички. Но като цяло са неприятни, упорити и трябва да се лекуват. При мен се появяваха редовно от слаба имунна система и накрая моята гинеколожка каза така - вземи се в ръце и си засили имунната система, защото скоро лекарствата, които ти изписвам ще спрат да действат. И аз да ви кажа започнах да пия едни есенциални мастни киселини, които даваме на малкия за имунната система и съм много доволна. Оттогава забравих за гъбичките.

# 7
  • Мнения: 2 802
Предразполагащи фактори за развитието на гъбично възпаление са: бременност, употреба на широкоспектърни антибиотици, кортикостероиди, имуносупресори, цитостатици, тежки изтощаващи заболявания; хипо- и авитаминози, болести на обмяната (диабет и др.), ползване на бельо от синтетични материали

Вагиналните култури за кандида са положителни в 1/3 от всички бременни жени. Това представлява приблизително 2 пъти по-висока честота в сравнение с небременни жени.
Особено важен белег е изразено по-честата поява на вагинална кандидоза през последните седмици на бременността. Добре се знае, че при развиваща се гъбична инфекция плодът може да бъде заразен, което става основно в хода на раждането. Този риск трябва да бъде избегнат или сведен до минимум. Ето защо се акцентира върху еднократното лечение на вагиналната кандидоза преди раждане.
Особено важно е да се проследяват за вагинални колпити бременни жени 3-4 седмици преди очакваната за раждане дата и да се назначи подходящо антимикотично лечение, ако се прецени, че това е необходимо.

А виждали ли сте такъв тест в Б-я???
Вагинален Кандида тестSavvyCheck™ Вагинален Кандида тест е имунен тест, при който антигените на гъбичките Кандида взаимодействат с анти-Кандида специфични антитела при изтичане на течността в тестовото изделие. Така се получава синя линия в тестовата зона. Наличието на такава синя линия в тестовата зона показва положителен резултат. Наличието на синя линия и в контролната зона показва, че тестът е извършен правилно.

# 8
  • Мнения: 172
Oлеее заинтересува ме Siska24  Thinking Аз също съм страдала от тези гадини  Sad , но съм чувала, че и бельото трява да е само и единствено памучно, да не се ползват ежедневни превръзки, да не се миете със сапуни и тем подобни, а само с чиста водичка  Sick (на мен лично това последното ми е много гадно, но ...  Crazy ) Има подобна тема "Как се преборих с бялото течение"  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 110
curse ,никъде в твоя разказ не прочетох да се лекува партньорът ти ?! Ако пропускате тази подробност,няма как да се излекуваш. Той може да не е болен, но да е носител !

# 10
  • Мнения: 288
А колко време след лечението трябва да се изчака за да започнат опитите за бебе?И ако последното лечение е протекло успешно преди овулацията , можели веднага същият месец да се забременее безопасно за бебето  newsm78 Че май съм сгазила лука този месец и мноооооого се притеснявам ако съм бременна (непланувано) да не стане някоя беля Cry

Общи условия

Активация на акаунт