Не иска да суче от гърда!!!

  • 572
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте мами,
вече и аз си имам едно малко ангелче,вкъщи,но за съжаление не иска да засуче от мама... .Днес ни е 8 ден след секциото,аз изцеждам по 60-70мл.С малкия се мъчим на гърда още от болницата,но докторката каза,че зърната ми са много плътни за него и да пробваме със силиконови.Като се прибрахме пробвахме с тези на чико,но пак засука за малко и се дърпа.За сега се изцеждам с помпата и го дохранвам с фрезолак,но не е лесно така....дали вече е късно да го мъча да суче???
Моля ви помогнете ни

# 1
  • жителство на место
  • Мнения: 81
Не не е късно! Гушкай бебчо и ще засуче! Тук има много опитни майчета, ще се включат и ще ти кажат някой трик! Но не се отказвай, опитвай без да го насилваш мъничито.

Честито бебенце! Да ти е живо и здраво и да си го кърмиш дълго! Успех!!!

# 2
  • Мнения: 207
Какво значи "плътни зърна"? newsm78
Да не би да е силна струята и затова да се дърпа? Ако е така, изцеждай първо малко с помпата и после предлагай гърдата.
Пробвай най-различни пози-http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106752.0, кърми го на тъмно и тихо място.
В никакъв случай не се отказвай-слагай го по-често на гърдата,  старай се да махнеш добавката!
С повече търпение и упоритост и двамата ще се научите как да се кърмите! Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 837
Най-напред  честито бебе!
Да те успокоя - на мен ми дадоха детето за първи път една седмица след раждането, така че не може да се каже, че нещо е загубено...
Аз не разбрах какво точно означава, че зърната ти са много плътни. Ти как би ги определила - като големи, дълги, твърди...? Нали знаеш, че за да засуче, детето трябва да хване не само зърното, но и част от ареолата. Гърдите ти напрегнати ли са? Ако ги усещаш твърди, вземи си един топъл душ преди кърмене и изцеди малко мляко.
Би ли пробвала в момент, в който детето не е много гладно, да го поставиш на гърдите кожа-до-кожа и да видиш дали детето само няма да намери гърдата и да се опита да суче? Принципът е такъв: Слагаш често бебето на гърдата, като следиш да захапва правилно гърдата и поне 2-3 сантиметра от ареолата да влизат в устата му. Бебето трябва да е обърнато с лице към гърдата и коремчето му да е допряно до твоя корем. Брадичката му трябва да е под зърното, а нослето почти да докосва гърдата. Ето още няколко теми за правилното поставяне: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=403
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20455
Исках да те питам и има ли някаква специална причина да дохранваш. По принцип количеството, което изцеждаш, би трябвало да е достатъчно за толкова малко бебе. Хубаво е, ако си решила да кърмиш, да даваш кърмата със спринцовка, лъжичка или пипета, понеже принципът на шишето е много различен и с шише е възможно да дадеш повече храна, отколкото бебето иска.
Видях, че си от Пловдив, така че би могла да се обърнеш за помощ към Бу например: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Честито бебче. Не се отказвай от кърменето. Предлагай му по-често гърда и не му давай сухи млека. И при мен беше така. В родилния дом ми го дадоха на 3-тия ден и се беше научил да яде от биберон (което е мнооооого по-лесно от сученето). Глупави бебета няма. Всяко търси лесното.

# 5
  • Мнения: 1 563
Честито бебенце!  bouquet
Не се притеснявай! При мен беше подобно. Личната ми лекарка даже ми каза, че е късно да започне да се кърми. Е не позна. Аз бях много упорита. Всеки път, преди да му дам да яде го поставях най-напред на гърда. И така към 25-тия ден той захвана.  Peace
Проблема при нас беше, че се беше родил по-раничко и в началото беше на системи. След това си свикна на биберон, още в болницата - така си му беше по-лесно. Все пак ми беше кошмарно да съм в готовност половин час преди хранене и да се изцеждам, а кърма колкото си искаш. Та моя съвет е: Ако си решена да кърмиш, не се отказвай, на колкото и дни да е детенцето ти. Е предполагам, ако минат повече от 45 дни, значи може и да не стане, пък и на теб ще ти дойде до гуша, но не мисля че ще се стигне чак до там.
Успех! Praynig

# 6
  • Мнения: 690
Деси,   не се отказвай  Hug
пробвай го със силиконови зърна или пък първо цеди малко с помпата, за да се оформи зърното и тогава предлагай  Peace
опитвай всякак и честичко  Peace
моят готован засука на втория месец  - мисля, че беше в края на втория  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 896
Честито бебенце! При проблеми със засукването най-добре е да получиш помощ на живо. Може да се обадиш на телефона за консултации към кабинета по кърмене 0896 418 488, момичетата ще ти обяснят най-добре и може да ти предложат да се видите, ако е необходимо. Кураж, гушкай бебето, настанявайте се удобно и предлагай. Ще успеете!

Общи условия

Активация на акаунт