Яйца и риба?

  • 36 909
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 593
Приятели, голяма съм кукувица - приемам всякакви критики и обиди!
Следобед дъщеричката ми хапна малко риба от консерва с хляб.
За вечеря бях направила пържен патладжан, но реших че няма да е достатъчно и за добавка направих омлети и салата от краставици.
Светослава не хареса патладжана, хапна само от омлета и салатата.
Не е яла големи количества нито от рибата, нито от яйцата, но въпреки това се притеснявам, тъй като съм чувала (от баба си, естествено), че човек може да се натрови.
Само че проверих в GOOGLE и когато написах "яйца и риба" ми изкара няколко страници с рецепти, включващи въпросната комбинация...  newsm78 Това ме успокоява донякъде.
Моля ви, кажете ми, има ли реална опасност за моето момиче?
Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 790
Е, чак да се натрови...
Аз съм яла такава комбинация, нищо ми няма  Simple Smile Но на детето не съм давала.
Мисля, че нищо няма да му стане на момиченцето ти.
 Hug

# 2
  • Мнения: 593
Засега нищо й няма. Спинка си сладичко.
Ще я наблюдавам.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 074
Комбинацията е същата, като риба с кисело мляко.
От години правя експерименти и нищо  newsm78

# 4
  • Мнения: 284
Нищо страшно, едно време нещо са си внушавали и ехото заглъхва твърде бавно.

# 5
  • Мнения: 804
Нищо няма да му стане на детенцето,аз редовно хапвам риба и яйца и не съм умряла.Пресен случай-закуска бухти/в тях има яйца/,за обяд солена копърка и яйца със сирене-всички ядоха и нито се натровиха ,нито се изприщиха,така че  спокойно,да си спинка детето.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Комбинацията важи само за солена риба и яица. Освен това ако едното е на обяд а другото на вечеря, какъв е проблема. Няма страшно, спете спокойно 

 bouquet
Нищо няма да му стане на детенцето,аз редовно хапвам риба и яйца и не съм умряла.Пресен случай-закуска бухти/в тях има яйца/,за обяд солена копърка и яйца със сирене-всички ядоха и нито се натровиха ,нито се изприщиха,така че  спокойно,да си спинка детето.

Сега ти прочетох поста, явно и за солената не важи  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 593
Благодаря на всички, които се включиха!  Hug
Искам да ви кажа, че нямаме проблеми. Момиченцето ми се наспа и се събуди в обичайното настроение, без никакви оплаквания.

# 8
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз често комбинирам яйца и риба,както риба и кисело мляко.Чувала съм,че не било хубаво риба и прясно мляко да се комбинират и никога не съм пробвала,незнам какво би се получило.

# 9
  • София
  • Мнения: 708
За яйца и риба не знам, но знам че риба не се консумира с прясно мляко. Не помня вече химичното обяснение (не са бабини глупости), но човек наистина може да се натрови.
Говоря за тази комбинация в едно ядене.

# 10
  • Мнения: 7 201
Нищо страшно, едно време нещо са си внушавали и ехото заглъхва твърде бавно.
Peace Именно,както и
Комбинацията е същата, като риба с кисело мляко.

# 11
  • Мнения: 9 063
Макар и вече късно, да се включа и аз - по принцип се счита, за едновременната консумация на такива силни протеини (като рибата, яйцата и млякото) може да доведе до натравяне - което пък се изразява просто в повръщане, нищо повече. Всеки от тези протеини изисква различно време за преработване от организма, което още повече товари храносмилането.
На всичкото отгоре, рибата трябва да е прясна - такава от консерва, замразена или обработена и престояла - няма шанс да навреди по никакъв начин.
Така или иначе не е много полезно да се консумира повече от един вид протеин на едно хранене - но за деня, няма проблем.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 206
Ако се разровя, мога да ви намеря рецепти от средиземноморската кухня, там е пълно с риба с мляко или сметана.

Стеф е казала за протеините.

# 13
  • Мнения: 1 844
всъщност наистина не е препоръчително да се яде риба с яйца или риба с мляко.не са само бабини деветини. Peaceразбира се,на някои хора може нищо да не им стане-зависи от организма.
след подобна консумация обаче на кума ни му се появи уртикария-много неприятно заболяване..
така че все пак е по-добре да се въздържаме от такива комбинации. Peace

# 14
  • Мнения: 2 110
За комбинация яйца и риба, още повече ,че е в различни часове - незнам. Знам само, когато се консумира риба консерва и кисело мляко и то на едно ядене.

# 15
  • Мнения: 593
...
след подобна консумация обаче на кума ни му се появи уртикария-много неприятно заболяване...

Ooooox! Знам какво е уртикария - и аз имам. Така и не разбраха от какво ми се появява.  Незнам в кой момент мога да се подуя. Да пази Господ, де  Praynig

# 16
  • Мнения: 2 110
ЛЕЧЕНИЕ
Билколечение
• При уртикария, провокирана от тревожност или стрес, пийте по 2 пъти на ден чаша чай от валериана или лайка.
• Използвайте гел от алое вера, за да облекчите обрива.
• Мийте се с чай, приготвен от лайка, звездица или бъзов цвят.
• Два пъти дневно пийте чаша чай от коприва, репей, ехинацея, комифора и/или лечебна ружа, конто имат действието на антихистамини.
• Мажете се с крем от календула (невен), звез-дица, черен оман, бъзов цвят или живовляк.

Домашни средства
• Облекчете сърбежа, като добавите 3 супени лъжици сода бикарбонат (или 5 супени лъжици овесени ядки) към топлата вана и полежите 10-15 минути в нея.
• Добавете 9 чаши оцет към ваната или 1 една чаена лъжичка оцет към 1 супена лъжица топ-ла вода и с памук нанесете сместа върху засегнатия участък. Оцетьт облекчава сърбежа.
• Намажете мястото със сок от краставица или го наложете с резенчета от нея.

При нервна уртикария е добре да се пие чай от мента пиперита, маточина, лавандула, босилек, бял равнец, дилянка /валеряна/.

От аптеката: Два пъти дневно вземайте по 500 мг витамин С с флавоноиди.


# 17
  • Мнения: 204
Мисля, че това , което съм чувала за грешна комбинация е едновременно:
-риба-без значение каква
-яйце
-мляко- кисело
 Проблемно е единството на това трио. Лично аз преди време се натрових от комбинацията на риба и кекс, правен с яйца и кисело мляко.
 Иначе риба с прясно мляко не може да бъде проблем- класика е риба с купчинка картофено пюре, което е ясно, че се прави с прясно мляко.
 Не е проблем и панираната риба- филе от хек, например- панирано- яйце в случая, но вероятно в комбинация с айрян, например може да не е особенно добро.
 Що се отнася за многото рецепти със сосове на млечна основа, напр. класическия- майонеза с малко кисело мляко, което е супер за печена риба, отдавна май няма истинско кисело мляко, така че е много малко вероятно да се получи кофтито комбинация.
 

# 18
  • Мнения: 801
А панирана риба!? Rolling Eyes Или риба в йогурт сос!?  newsm78
Ако изядете порядъчно количество солена риба и потушите огъня с айрян, ДА опасно е. Отровна е единствено солената риба с кисело мляко или яйца, заради реакцията на ензимите, но пак зависи от организма, дозата и времето на приема.
Децата в детската ни градина получават само панирана риба, а в училищния  стол имаше в сряда винаги скумрия с кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт